Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Oče kljub sodni poravnavi ne vrši stikov

Oče kljub sodni poravnavi ne vrši stikov

Močno podpiram idejo o tožbi za zanemarjanje otroka.
Kaj se pa to pravi, otrokom obrniti hrbet in se delati, da ne obstajajo?
In to popolnoma nekaznovano?

Ne samo nekaznovano, tudi z vso moralno podporo in širokogrudnim razumevanjem.

Nisem sicer bral vseh vaših odgovorov, zato odgovarjam kar direktno.
Če oče ni tolk deca, da bi obiskoval svojega otroka, mu nimaš kaj narediti. Čimprej si poišči novega tipa, ki bo imel rad tvojega otroka in s tem boš naredila največ, tako zase, kot za otroka.
Bivšega pa pusti pri miru, le preživnino naj ti redno nakazuje. V Sloveniji žal ni zakona/predpisa, ki bi prisilil starša, da ima rad svojega otroka.
Če pa ga hodi obiskovat zgolj zaradi sodišča, je pa bolje, da ga ne.

Midva z bivsim partnerjem imava sodno pravnomocno odlocbo da imam stik 2x mesecno v Mariboru on pa 1x mesecno v Ljubljani na kar si morva datum stika poslat na sms sporocilo..vendar se bivsi tega ne drzi..sem vlozila tozbo in so poslali da se more v roku 8-dneh drzat pravomocne odlocbe ce ne bo kazensko kaznovan..kazen je 1.000e..ce se še nadaljne ne bo drzal stikov se kazen podvoji dok ne pride do najvisjega zneska do 10.000e sele potem se pogovarjam lahkov drugi obliki kazni glede zatiranih stikov z hcerko..so vpleteni njegovi starsi ki pa kr dost vplivajo na njega ter ga scuvajo proti meni…na sodiscu sem bila vse samo clovek ne in s tem si je lahko pridobil zacasno skrbnistvo…saj so mu starsi pripomogli k temu da se mi odvzame hcerka…hvala za odgovore ce jih kdo najde kaj naj naredim…sodisce se vlece z 1 leto..lp

New Report

Close