Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika Očala za vožnjo

Očala za vožnjo

Pozdravljeni,
zanima me pri kakšni dioptriji so obvezna očala za vožnjo. Sem kratkovidna,
na eno oko imam dioptrijo -0,5 in na drugo -0.75. Upam, da sem prav napisala. Za odgovor najlepša hvala.

Torej ni vprašanje pri kateri dioptriji, ampak če opravite test oči, pri zdravniku mediceine dela in športa (kamor vas usmerijo pred polaganjem izpita).

Lp.

P.S. pri vaši dioptriji bi predlagal, da jih pri vožnji v vsakem primeru uporabljajte

Za bolj natančen pregled, mi bodo v oči dali kapljice za širitev zenic. Zanima me ali se to v praksi pogosto izvaja?

Pozdrav.

Samo takrat, kadar je poteben natančem pregled, torej natančen pogled v notranjost očesa in ni posebej pogost (ni pa škodljiv).

Lp.

Najprej sem vse prebral in to prav, ko so opravili slikanje so rekli, da to ni možno, jer je pokazalo, da imam -1.5 in še nekaj nad eno cilindra.
Potem pa mi dali brez omejitev za pol leta in mi naročili, da naj pridem nazaj, ker to ni normalno. Vmes so mi pa še z lučko svetili v oči, kar me niti ni tako zelo motilo. Nikoli nisem nosil ne očal in ne leč. Tudi med pregledom nisem imel leče. Zakaj za pol leta, če nimam težav?

New Report

Close