Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika obupana

obupana

Pozdravljeni

Pred devetimi leti sem dobila prva očala. Dioptrija se mi je stalno večala. Sedaj pri 23-tih letih imam -6 in -6,50.
Nosim pa že okoli 6 let leče.

Zanima me:
Pred enim letom sem imela -5 in -5,25, sedaj ko sem šla na pregled ves dan nisem nosila leč, sem pa uporabljala računalnik-mislite, da bi bila lahko zaradi tega dioptrija napačna? (jaz nisem imela občutka, da bi se mi tako zelo poslabšalo)
Kaj moram storiti, da dobim očala na recept-ali se moram kam naročiti ali moram kar do mojega zdravnika?
Do katere dioptrije si še lahko pomagamo z očali ali lečami? Zelo me je strah, da če bo šlo tako naprej, bom pri 30-tih že slepa.
Drugače nimam nobenih težav-z lečami se zelo dobro počutim. Imam pa že nekaj mesecev kar pogoste glavobole, ne vem, mogoče bi bilo to lahko kaj povezano?

hvala za odgovore!

Utrujene oči vsekakor potrebujejo večjo dioptrijo za ostrino, vendar pa morate videti ostro tudi, ko ste utrujeni.
Morate k zdravniku-okulistu, da vam napiše recept.
Ne bojte se, na zalogi imamo mesečne leče do -20,00 dioptrije.
Glavoboli niso povezani z lečami, so pa s premajhno oz. nepravilno dioptrijo.

Ko boste potrebovali nove leče:

Lp.

Niste odgovorili na vpr. do katere dioptrije si še lahko pomagamo z očali.Sama imam pribl. isto dioptrijo plus nenašen cilinder in me zanima če leče (prav zaradi tega cilindra) sploh lahko dobim?

Naredili smo očala tudi z dioptrijo -28,00 in to še ni zgornja meja. Torej vas v tej smeri ne rabi skrbeti.

Lp.

New Report

Close