Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija obseg glave

obseg glave

Spoštovani,
zanima me kakšen obseg glave je še normalen pri starosti 3 let? Moja triletnica je velika 99 cm, tehta 16 kg, njen obseg glave pa je 52 cm. Ali je to normalno?
LP

Dobro jutro, zaskrbljena mamica,
vaša deklica je med večjimi, normalno težkimi in ima morda za kakšen dober centimeter preveliko glavico.

Vendar, da vas takoj pomirim. Prvo je dejstvo, da je otroku težko izmeriti glavico, saj ni na miru, odvisno je od merilca (trije merilci bi namerili 3 različne vrednosti). Tako da cm gor ali dol ni prav nobene potrebe po kakšni bojazni.
Torej, če je bila njena glvica že od rojstva med večjimi in je tako tudi rasla, se sedaj, pri 3 letih nimate kaj obremenjavti. Druga stvar bi bila, če bi njena glavica v zadnjih nekaj mesecih zrasla npr. od obsega 48,5 na 52 cm.

Kakšno glavo pa imate vi in punčkin očka? Če je vsaj eden med vama bolj “glavat” in je dekličina glavica rasla, kot sem zgoraj že napisala, potem res, nobene bojazni.

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Doma imam tri punčke, ena je stara 6,5 let, druga 4,5 let , tretja je še dojenčica. Prva, najstarejša ima glavo veliko nekje dobrih 49 cm (kolikor ji lahko zmerim), drugorojenka pa blizu 52 cm. Včasih sem v dilemi, ali ima moja prvorojenka premajhno glavo, ali drugorojenka preveliko? Ampak, ko ju pa pogledaš, vidiš da je tudi v konstituciji velika razlika, saj je drugorojenka prav tako “močna”, kot prvorojenka, ima enako kilažo, je pa nekaj cm nižja od nje. Tako da upam, da so tukaj prisotni samo geni (in ne kakšna bolezen).

Spoštovani,
pravzaprav nas rast glavice skrbi najbolj do 1.leta ali leta in pol, ko lobanjski šivi še niso okosteneli in prehitra rast glavice pomeni patologijo. Ker so vašim deklicam merili obseg glavice pri vseh sistematskih pregledih in predvidevam, da vam nihče ni nič omenil, potem je v redu.
Doma imam samo obsege glavice do 3. leta starosti, natančne za starejše otroke prinesem jutri. Vsekakor pa je tudi velikost glave sorazmerna s telesom, ki jo nosi.
lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close