OBSEDENOST
Imate prav, gre za bulimijo. Na voljo imate več možnosti, bodisi da se oglasite v eni izmed laičnih skupin, ki se ukvarja z motnjami prehranjevanja, ali pa da obiščete psihiatra. Bodite pripravljeni na dolgotrajno prizadevanje, saj bo zdravljenje hkrati zahtevalo tudi spremembo odnosov v vašem neposrednem okolju.
Petra,
daj poklici na Žensko svetovalnico (tel. 433 05 89), kjer imajo organizirane razne skupine za samopomoč. Sliši se najbrž divje, ampak gre za prijazno začetno obliko pomoči. V skupini za motnje hranjenja se dobivajo punce tvojih let in se pod strokovnim vodstvom pogovarjajo o svojih težavah z bulimijo, ali anoreksijo (ločene skupine). Lahko se zeniš tudi za individualne pogovore, sploh so zlo prijazni tam in te bodo napotili in ti pomagali naprej. Tam boš zvedela oz. ugotovila, kako resen je tvoj problem in se morebiti odločila za kakšen nadaljni korak.
Poleg tega obstajajo namreč bolj insitucionalne oblike zdravljenja – npr. zdravniško vodene skupine na Polikliniki pa skupine za samopomoč pri Sanji Rozman. Če čutiš, da rabiš individualno pomoč, se lahko odločiš tudi za individualni pogovor pri psihiatru. Obstaja tudi društvo Overeating anonimus (OA). Mislim, da delujejo v nekaj krajih v Sloveniji, naslov boš našla na Internetu.
Glede na to, da si razkrila svojo stisko, je prvi korak že storjen. Stopaj naprej in imej zaupanje, da ti bo uspelo.
Drrrržim pesti!