Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Revma Obrazložitev izvida

Obrazložitev izvida

Spoštovani!

Stara sem 29 let in noseča v 5.mesecu ter imam problem pri razumevanju izvida. Potrjen DLE. Testirali so me za morebitni SLE. Izvid pa je tak,
jedra ANA (0),
citoplazma 0,
celica v delitvi 0,
S-anti-DNA – NEG,
pri S-anti – ENA(protitelesa proti topnim jedrnim antigenom Sm, U1RNP, Ro,La,Scl 70, Jo-1,PCNA,PM/Scl,SL,Ku) – pri tem okencu pa sta pod vrednosti zapisani RTE(2) in HSE(1) , ki me begata. Ali to potrjuje kaksno drugo tezavo ali lahko pomeni karkoli za plod? Kaksno dedno motnjo? Ali morda izvid potrjuje SLE?

Najlepsa hvala za kakrsenkoli namig!

Lep pozdrav!

Pozdravljena,

nisem lih oseba, ki bi lahko rekla DA gre za SLE ali ne. Lahko ti povem samo mojo situacijo…Stara sem 37 let in s tezavami se ubadam ze kakih 8 let. Ugotovili so mi, da sem pozitivna na ANA protitelesa (takrat 1:640, sedaj 1:5120), pozitivna na anti DNA in ssa anti ENA. Pojavljajo se mi srbeci rdeci izpuscaji po telesu, bolecine v vseh sklepih (sem v fazi preiskav za sakrolitis in avtoimuno bolezen scitnice….ker imam subklinicni ipotiroidisem).
A so te dali pregledati za protitelesa LAC (za lupus) in antifosfilipidna protitelesa? Te naj bi bile pomembne pri SLE. Jaz sem bila negativna, tudi na anti citrulina in RF negativen.

Kaksno pa je tvoje stanje, pocutje? Drugi simptomi? Jaz sem od takrat dvakrat rodila (oba krat brez posebnosti….vse v redu).

Si bila pri revmatologu? Tja te bodo najbrz napotili.

Lp

Kje samopacnisko opravit te krvne preiskave?

Za sle lupus in ostale revma.

 

New Report

Close