Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija obračanje oči

obračanje oči

Pozdravljeni,

danes smo imeli pregled v posvetovalnici pri enem mesecu. Otrok lepo napreduje (teža 4800 – porodna 4030, odpustna 3710; velikost 56 cm – porodna 54 cm).

Problem se je pojavil pri obsegu glavice, ki je od porodne 36 cm narastla na 39 cm, kar naj bi bilo po besedah zdravnice (nadomestne, naše pediatrinje ni bilo) še na zgornji meji sprejemljivega. Poleg tega otrok ni sledil rdečemu cofu s pogledom, na obraz pa je fokusiral pogled. Zdravnico je najbolj zmotilo to, da je oči obračal večino časa navzdol – tako zelo, da je imel zenice pod spodnjo veko. Tudi sicer to pogosto počne, vendar sem mislila, da je to pri tej starosti še normalno. Upam, da razumete kaj mislim, ker ne gre za škiljenje, ampak dejansko obrne oči čisto navzdol. Tudi doma predmetom s pogledom ne sledi, na obraz pa se fokusira. Mečava je normalna.

Zdravnica je predlagala pregled pri nevrologu – datum naj bi mi danes sporočili. Zanima me, kaj bi to obračanje oči lahko bilo oz. kaj naj pričakujem pri nevrologu? Se take stvari uredijo same po sebi ali pa lahko kažejo na kaj resnega? Hvala za odgovor, LP

manja32
ne bi rada česarkoli “prerokovala”, ampak zelo podobno situacijo smo imeli pri nas. Temu pogledu navzdol s fiksiranim pogledom pravijo fenomen zahajajočega sonca, kaže pa na povišan pritisk v glavi (ni nujno, da to spremlja izbočena mečava, ker je odvisno, kje pritisk nastaja). Smo tudi pacienti od Tanč in če bo “dovolila”, torej če bo napisala, da gre za enako stvar, ti bom z veseljem povedala naprej. Saj sem bila tudi jaz v situaciji, ko so mi vse info prišle še kako prav.

Pozdravljeni, Manja,
glavica je sicer za prvi mesec zrasla pričakovano. V prvem mesecu zraste 2 cm, vendar se porodna meritev razlikuje od tistih v dispanzerju (drugačne tehnika), zato ta prva meritev ni ravno najbolj merodajna. Vsekakor pa je potrebno slediti rasti glavice, do drugega meseca naj bi zrasla največ 2 cm.
Pogled navzdol, ki ga omenjate in ga pravilno omenja tudi Wod (kako je Lukec?), je lahko v zvezi z dogajanjem v glavi. Ampak, lahko je v prvem mesecu tudi vse normalno, zato vas je pediatrinja povsem pravilno usmerila k otroškemu nevrologu, da otroka pregleda in odredi, kako dalje.
Zaenkrat ni potrebno razmišljati o vseh možnih in nemožnih diagnozah, šele po prvem pregledu. Upam, da bo vse v redu.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

manja32
Da te malo pomirim,saj smo tudi mi imeli takšno situacijo.Naši punčki je glavica zrasla v prvem mesecu iz 35 na 39 in tudi je pogledala z učkami navzdol.Pediatrinja se je odločila,da nas pošlje v LJ in hvaležni smo.Tam so nas tam tako lepo sprejeli in se nam posvetili.Naredili so vse preiskave,saj smo imeli sum na fenomen zahajajočega sonca,mečava se ni zapirala in prevelik obseg glavice.Na koncu pa se je izkazalo,da je vse ok in hodimo v lj še samo na kontrolo obsega glavice(Se pa je hitra rast glavice ustavila).Ni vedno vse tako črno kot se sliši…sem pa bila tudi jaz zaskrbljena in sem takoj brala vse možno in pisala Tanč.Včasih prehitro vzamemo vse črno,no vsaj jaz sem takšna ,ko se gre za otroka.Pomiri se,ker vse se bo dobro končalo in veliko sreče na pregledu.Pa upam,da sporočiš kaj ste uredili.

lp

najprej se oproščam, ker nastopam z dvema imenoma (ista vvod) – 1x sem prijavljena iz službenega in zdaj iz domačega računalnika 🙂
Luka je super. Hvala. Zdajle je sicer zaspal s 37,4 TT, ampak mislim, da je samo razgret od vsega dogajanja čez dan in da ne bo nič hujšega (drugače se pa spet vidimo).
Se pa glede paniciranja strinjam – nikar! Na srečo ima Manja veliko boljšo P, kot smo jo imeli mi predno smo prišli k vam. Zgodnji pregled pri nevrologu, bi pri nas bi mogoče marsikaj spremenil.
Manja srečno!

Živ,
sedaj, ko imate najboljšo pomoč na razpolago (babica, seveda, lepo jo pozdravite), vam bo zagotovo malce lažje. Lukcu lupčka, kako pa je …hm?

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

če je tale …hm? mišljen naš novi dojenček (a smo vam že povedali? ali je bila na delu nša javna obveščevalna – radio babi?) je vse ok. Na naslednjem pregledu imamo že morfologijo 🙂

Mislim, da ste mi povedali nazadnje, ko smo se videli. Pa kar žareli ste vsi:=)
Čuvajte mladičke,

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Hvala vsem za informacije – včeraj sem bila res čisto prestrašena.

Po tistem, ko sem napisala post, me je pediatrinja poklicala, da je govorila z nevrologom in da on predlaga, da gremo najprej na pregled na očesno kliniko. To smo danes naredili – tam so nam rekli, da je z očmi vse ok in da se mu lahko na ta način obračajo navzdol do 7. tedna starosti. Izvid dobimo po pošti – bom verjetno takrat spet kaj vprašala, kaj pomeni :-).

Na očesni nas niso napotili naprej k nevrologu, tako da bo to še počakalo oz. upam, da čisto odpadlo. Upam, da malček kmalu neha takole obračati oči, če ne, se pa javim in prosim za več informacij tiste z izkušnjami.

Glavico mu bom pa tudi zmerila enkrat na teden, da nas kaj ne preseneti.
Skratka res ni tako črno in upam, da se bo izkazalo, da je bil strah odveč. Hvala vsem, lp m.

žal sem zgrešila urnik in vam pišem takole
Lukova večerna tt je iz 37.4 ponoči narasla na 39.9. Spal je samo v plenički, pokrit z rjuho, ob 21h dobil eno svečko in vsakič, ko se je zbudil (3x) popil 1dcl mleka. Vode ali čaja ni hotel. Zbudil se je s 37.7, kar živahen, nekoliko utrujen. Cel dan že poležava, kar dobro pije in nekaj tudi poje. Samo vročina mu spet raste in zdaj je na 39.0. Svečko je dobil ob 13h. Malce ga hladimo (zjutraj tuš in zdaj malo obkladki – mu ni ravno prijetno), pa se mi zdi, da nam ne uspeva preveč. Mislim, da ga malce boli glava ali ušesa, ker se prijema za ušesi (tudi spal na hrbtu z rokami za glavo). Čeprav rekel je pa, da ga bolijo zobje?!? rastejo mu spodnje štirice. Malce kašlja in še manj smrka, ampak to že ca 10 dni in mislim, da nima veze z vročino.
Ni povezano z njegovo bučko – pumpica normalno dela. 1x je sicer bruhnil, ampak iz kašljanja in joka, ker se je udaril med igro.
Ali naj se jutri dop. oglasimo pri vas? pokličem zjutraj? na urgenco nam verjetno ni potrebno, kaj ne?
hvala za odgovor in lp
v.

Živ, Manja,
boste videli na naslednjem sistematskem pregledu. Glavice pa ne merite vsak teden, kajti zraste v enem mesecu za 2 cm in v enem tednu ne boste mogli ugotoviti čisto nič, pol cm lahko pripišete napaki pri meritvi (merjenje vedno na istem mestu?) in tako ne boste ugotovili nič, samo po nepotrebnem se boste obremenjevali.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Živ, vava,
izraščanje zobkov ne povzroča tako visoke vročine, res pa je, da pri visoki vročini zobki lažje izraščajo.
Zbijajte vročino s svečko na 5-6 ur, pije naj hladne pijače, jutri dopoldne pa se vidimo.
Po znakih in razpoloženju sodeč bi rekla, da ni potrebno danes do zdravnika, ampak vi ga boste opazovali in videli, če bi bil slabši.
Se vidimo

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,

pisem, ker me bo konec od skrbi. Moja puncka, naslednji teden bo imela 3 mesece, zdaj dva dni nekako cudno trzne z uckami levo desno, pa malo zaskili. Traja cca 2-3 sekunde, potem pa je v redu. Zgodilo se je, ko je imela svoje rokice pred ocmi ali ko sem ji zapenjala gumbe pod bradico, se je pa zgodilo tudi, ko ni imela nic – kot da bi si gledala svojo majcko ali nos. To sem opazila, da naredi, ko jo polezem na hrbet, vcasih, ko se kaj protivi in zajoka. Vem, da je skiljenje se nekako normalno, ne vem pa, ce se to tudi smatra kot skiljenje. Ucke ji za trenutek zacnejo plesati levo desno, kot da ne bi mogla fokusirati. Poskusila bom posneti in video poslati pediatrinji, ceprav upam, da danes tega ne bo vec naredila.

Hvala za vas odgovor.

Lp,

Anja

Zelo verjetno je deklica poskušala prilagoditi (akomodirati) vid na blizu, seveda pa posnamite in pokažite pediatrinji, ker iz opisa tega nemorem povsem zatrditi.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close