Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost OBMP -IVF 2022

OBMP -IVF 2022

Odgovor na objavo uporabnika
Fracek, 13.05.2022 ob 16:15

Ah MinnieMe, tudi meni je hudo zate, za vaju … 😢 vzemi si čas, potem pa se ponovno beremo. Ni nam lahko, res ne 🍀

@Microbio, @Nesrečnica, hvala. Sem pisala zdaj v Mb, kaj svetujejo ta trenutek glede na situacijo. Ko mi odpišejo in po zaključku tega, pa naslednji teden pišem izčpen mail G na kliniko. V obdobju teh šestih prenosov (to je 2 leti) dejansko ni bilo nobene spremembe in predloga, razen da mi je spremenila terapijo, ko sem šla v 2. postopek. Vse, kar smo opravili je bilo že pred 1. postopkom, hormoni in prehodnost. V vsem tem času sva dejansko imela samo en daljši posvet z njo, kar je res katastrofa. Vmes sem enkrat pisala za scraching maternice, pa odgovora nisem nikoli prejela. Ja, aspirin sem pa jemala tudi tokrat – pri zadnjih 3 prenosih – na lastno pest. Recimo torej, da je 2x od tega uspelo. Bom težila tokrat, saj ni druge.

Kje naj začnem pritiskat? Na kliniki? Pri osebnem G? Pri osebnem zdravniku? Predlogi dobrodošli …


@Fracek
pritiskaj na VSE po vrsti. Nekdo se bo ze vdal, samo res pritisni, ker te bodo drugace diplomatsko odpravili. Zdej res ni vec zajebancije, ker trpi telo, trpi psiha in to niso heci.

@Fracek, zal mi je za tak razplet. 🙁 Kaksne imas izvide ti in kaksne partner?

@Fracek Jaz sem ena izmed ”Mariborčank” čeprav zelo redko kaj napišem. Za mano je podobna situacija. 1. postopek, ena biokemična nosečnost, en neuspešen prenos in en zadržan splav v 10. tednu. Imela sva samo tri zarodke iz prvega postopka in po zadnjem splavu sva zahtevala razgovor z zdravnico. Jaz sem na razgovor prišla res pripravljena in sem ji jaz predlagala glede na najino situacijo, če bi bilo smiselno narediti še kake dodatne preiskave za genetiko, trombofilijo in antifosfolipidni sindrom in se je zdravnica kar strinjala in komentirala, da mi zdaj že pripada. Potem mi je pa sama še dodatno nekaj stvari dala preverit (mislim da ščitnico za druga se pa ne spomnim). Situacija je bila pol taka, da se mi po splavu še par mescev ni ščistilo ven in so mi potem naredili še historoskopijo, kjer so odstranili še nekaj delcev. Na historoskopiji so potem ugotovili, da imam Kronični endometritis (kronično vnetje materinične sluznice), kar je lahko tudi vzrok za splave. Točno mi niso znali povedati ali je to vzrok od splava, ker se ni ščistlo ali pa je to posledica vnetji (imela sem jih dosti v najstniških letih). Ko sem nato dobila vse izvide so bili vsi bp, razen za kronični endometritis. Na kliniki so nato predlagali biopsijo s pipelo, ker so preverili če je to še vedno prisotno in ker je bil rezultat pozitiven sem nato dobila antibiotik in po naslednji menstruaciji so mi ponovno naredili biopsijo in je bilo potem vredu. Za vse te preiskave sem porabila nekje eno leto. Od splava je sedaj točno eno leto in sedaj so me ponovno klicali v postopek, tako da upam, da je pred mano sedaj bolj svetla prihodnost.

Pred tem postopkom sva oba hodila na akopunkturo, tako da upam, da bo to pripomoglo k uspehu. Trenutno lahko rečem samo to, da se mi je po akopunkturi izjemno izboljšala koža v predelu brade (na levi in desni strani). Tam sem imela zelo veliko mozoljev, ki naj bi nakazovali na neko hormonsko neravnovesje v telesu. Drugih nekih vidnih težav pa nisem imela.

Hvala vsem za lepe besede, želje ❤️ Kljub neprespani noči je šok, bolečina, razočaranje še vedno tu. Predvsem pa vprašanja zakaj? Kaj je šlo tokrat tako narobe (glede na ves trud in vsa pravila, ki sva se jih držala)? Res sva spremenila prehrano, gibanje, stres, optimizem … pa vseeno, očitno ni nekega pravila in to še toliko bolj boli. Je res možno, da je moja ne tako nedolžna viroza kriva za tak rezultat? Skratka trenutno so me res sama vprašanja kako, zakaj itd.  Saj vem, da se bom/bova pobrala, še vedno sva se, ampak se mi zdi, da je z vsakim padcem bolečina in pobiranje stalno težje. Sploh, ker nisva med mlajšimi. Zdaj me čaka posvet pri gin. kaj in kako. Glede na izkušnje, ki jih berem me očitno čaka tokrat dolgi protokol, bomo vidli.

Da še odgovorim na vprašanja. Klicali so me cca eno uro pa pol pred uro za prenos. Razložili, da sem imela 9 celic, od tega 5 ni bilo ustreznih, 3 so takoj propadle, 1 se je razvijala, ampak se ni razvila do konca. Ker je bil pri nama razlog za neplodnost slab spermiogram sem vprašala, kakšne kvalitete je bil in presenetljivo se je od zadnjič (1 leto nazaj) izboljšal za cca 40%. Sicer so rekli, da gre mogoče zgolj za naključje, ampak vseeno TA rezultat mi daje upanje in svetlo točko za naprej. V prejšnjem postopku sem namreč imela 11 celic od tega sta se dve oplodili, 1 smo vstavili in 1 zamrznili.

@mentos475 glede UZ je bilo pri meni vse brez problema (cca 8 »prave« velikosti), še ginekologinja je rekla, da imam lepe celice in me je še ona navdala z upanjem, zato je bil verjetno šok še toliko večji.

@MinnieMe3131 zelo mi je zal tudi za tvoj razplet in drzim pesti, da bos kmalu pisala o drugacnem razpletu ❤️

A lahko zaupas kaksni so pa tvoji izvidi, glede na to da sta sla v postopek sklepam, da zaradi slabsega spermiograma?

@MinnieMe313 si skoraj upam trditi, da nekaj ni ok s tvojimi celicami, glede na to, da jih “pridelas” veliko, ampak niso ustrezne oz. propadejo. 9 je ze zelo lepa stevilka kar se tice celic, tako da js bi malo raziskovala v tej smeri in ko bos imela posvet jih vprasaj, ce se njim zdi to normalna situacija. Mogoce res rabis samo dolgi protokol ali pa je bila kriva viroza in bo naslednji izkupicek oz. kvaliteta boljsa.  Drzita se in srecno naprej 🐞


@fracek
zelo, zelo mi je zal. 😔 a si se delala kaksen test oz. se je krvavitev nadaljevala?😔

@Evy106 praviš, da so tudi tebi sprožili v 38 tednu, kako pa je bilo? Vse kar preberem je, da umetni popadki bolj bolijo, da je huje in zdaj me je že taka groza. Včeraj sem bila v Mb pa je bila zgodba naenkrat obratna, druga zdravnica in po pregledu je rekla, da je sicer dokaj vse ok ampak, da so parametri v glavnem na spodnji meji in v torek imam laboratorijske preiskave, če ne bodo tipi top bodo podali predlog za sprožitev poroda (bom pa ta prihajajoči četrtek 38t). Pa je drugače vse ok, vsaj meni se zdi no 🙁 Brca, miga, še pritisk včeraj ni bil velik, CTG pravijo, da je lep, zatekam pa sploh ne, le roke mi včasih odrevenijo pa se mi zdi, da bolj zato, ker sem imela v zadnjem mesecu toliko dela na računalniku in toliko pisanja, da me na obeh straneh boli – v smislu karpalnega kanala. Ahh saj ne vem, malo se že probam sprijaznit s tem.

@Mikro_bio88 rok imam 2.6, ampak kot pravim sedaj bo verjetno prej, glede na to, da se že vrtimo okrog sprožitve, kdaj pa bomo videli po torkovih rezultatih in mnenju. Bo pa fantek 🙂

@Hana41 super, zdrži še naprej…


@Fracek
, oh saj ne vem kaj naj rečem 🙁 🙁 Sami verjetno ne bodo predlagali nobenih testov, četudi so zelo prijazni v Mb gre vse bolj v smislu, nov postopek še ena kljukica, če ne uspe ja nič gremo pač na novo. Kaj pa, če bi mogoče poskusila tudi z kako alternativo, tako kot sem jaz z oljem, ki sem ga že omenjala (olje altajske princese). Ne vem po jemanju tega in pitju čaja materine dušice (ki mi je bil dodatno svetovan kot dober za plodnost) se je uredila menstrucija (prej neredna) in potem je še uspela oploditev. Pa sem prej imela tudi scraching pa ni uspelo. Drži se…

Pri cem pa naj bi pomagalo to olje altajske princese?

Pozdravljene. Mene še tudi niso klicali torej upam da to pomeni da se lepo parčkajo ampak ja glede na to kaj berem me je kar malo strah slabih novic v ponedeljek.Če ki ne kličejo prej če ni vse okej.

Odgovor na objavo uporabnika
marsena2, 14.05.2022 ob 12:18

@Evy106 praviš, da so tudi tebi sprožili v 38 tednu, kako pa je bilo? Vse kar preberem je, da umetni popadki bolj bolijo, da je huje in zdaj me je že taka groza. Včeraj sem bila v Mb pa je bila zgodba naenkrat obratna, druga zdravnica in po pregledu je rekla, da je sicer dokaj vse ok ampak, da so parametri v glavnem na spodnji meji in v torek imam laboratorijske preiskave, če ne bodo tipi top bodo podali predlog za sprožitev poroda (bom pa ta prihajajoči četrtek 38t). Pa je drugače vse ok, vsaj meni se zdi no 🙁 Brca, miga, še pritisk včeraj ni bil velik, CTG pravijo, da je lep, zatekam pa sploh ne, le roke mi včasih odrevenijo pa se mi zdi, da bolj zato, ker sem imela v zadnjem mesecu toliko dela na računalniku in toliko pisanja, da me na obeh straneh boli – v smislu karpalnega kanala. Ahh saj ne vem, malo se že probam sprijaznit s tem.

@Mikro_bio88 rok imam 2.6, ampak kot pravim sedaj bo verjetno prej, glede na to, da se že vrtimo okrog sprožitve, kdaj pa bomo videli po torkovih rezultatih in mnenju. Bo pa fantek 🙂

@Hana41 super, zdrži še naprej…


@Fracek
, oh saj ne vem kaj naj rečem 🙁 🙁 Sami verjetno ne bodo predlagali nobenih testov, četudi so zelo prijazni v Mb gre vse bolj v smislu, nov postopek še ena kljukica, če ne uspe ja nič gremo pač na novo. Kaj pa, če bi mogoče poskusila tudi z kako alternativo, tako kot sem jaz z oljem, ki sem ga že omenjala (olje altajske princese). Ne vem po jemanju tega in pitju čaja materine dušice (ki mi je bil dodatno svetovan kot dober za plodnost) se je uredila menstrucija (prej neredna) in potem je še uspela oploditev. Pa sem prej imela tudi scraching pa ni uspelo. Drži se…

Letos in prejsnje leto je ogromno fantkov ❤️🥰 No, imas rok skoraj kot moja znanka in stara borka v ivf postopkih, tudi njo ze matra za porod 😁 Kmalu bos spoznala svojo najvecjo ljubezen in sreco 🥰

Koliko casa pa si pila to olje? Caj materine dusice si pila kolikokrat na dan in koliko casa? Me zanima, ker imam po porodu ful bolece ovulacije in menstruacije pa tudi ogromno mozoljev nakazuje na hormonsko neravnotezje pa bi si rada pomagala s cim, ker sem videt grozno.

Glede tega olja so meni takole odgovorili: Na embalaži je priporočilo za protokol kot je priporočljiv pri akutnih težavah in pri neplodnosti, priporoča pa se tudi na začetku protokola pri drugih zdravstvenih težavah, da se vzpostavi dovolj visoka koncentracija zdravilnih vsebnosti, ki so v olju. Potem zadošča 1 mala žlička dnevno – jaz ga jemljem tik pred spanjem pod jezik, pustim, da slina razgradi in pogoltnem.

Pri neplodnosti priporočam sledeči protokol:

– olje Altajska princesa: 2 x dnevno 1 mala žlička
…še materino dušico si naberite zdaj, ko cveti in si iz nje pripravljaj čaj, ki prav tako pomaga pri neplodnosti 
Jaz sem olje jemala en mesec oziroma eno flaško sem popila. V začetku junija sem imela 4 neuspeli poskus, nato sem si naročila to olje, pila cca en mesec, julij in avgust sem imela urejeno menstruacijo (na cca 30-33 dni, prej celo po 50 dni nič), konec avgusta sem začela s kratkim protokolom, septembra vstavitev in uspelo je 🙂 Ne morem zatrditi, da mi je ravno to pomagalo ampak prej ni uspelo. Aja čaj sem pa pila tako dvakrat dnevno, ker je bilo vroče v glavnem hladnega sem si pa materino dušico sama nabrala.

Punce, ali katera pije caj krvomocnice? Razmisljam da bi se pred postopkom oz. ob naslednji M zacela to piti.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Nesrečnica, 13.05.2022 ob 19:35

@Anonimno 7481 kakor jaz vem je pri vseh postopkih cca 30% možnosti, da uspe, največ je odvisno od kvalitete zarodka.

Test pokaže nekje 9 dan, nekaterim tudi prej, nekaterim pa tudi kasneje.

 

DAn transderja se steje kot prvi dan prenosa ali je pac sobota prvi dan?

@Anonimno 7481 dan prenosa je dan 0, naslednji dan je 1 dan po prenosu in tako naprej.

@minnieMe žal mi je za tak razplet. Si imela IVF ali ICSI? V prvem postopku sem imela jaz IVF in 15 celic in od tega je bilo oplojenih 3, 2 sta takoj odmrli 1 pa je vztrajala do 5 dne ampak ni bila neke super kakovosti. Potem so mi spremenili postopek na ICSI. Sem imela v 2.postopku 9 celic (spet samo 2 oplojeni, ki sta prišli do 5.dne in spet slabe kakovosti), v 3.postopku pa so mi vstavili na 5 dan slabo razvito morulo (kar je skor isto kot če mi ne bi vstavili nič). Takrat sem jokala ko dež 3 dni in sem pomislila da ni vredno več izpostavljati telesa tem hormonom in “mučenju”..

Šele zdaj v 4.postopku mi je embriolog povedal da imam očitno nekaj narobe s celicami, da jih je več kot pol morfolosko nepravilnih. Zdaj od 16 celic, je bilo 7 nepravilnih, 2 nezreli, in 1 ali 2 degenerirane. Ostale so se sicer oplodile, ampak so se spet nehale razvijati na 10 celični stopnji, kot vse ostale v prejšnjih postopkih. Tako da je rekel da je očitno tudi s tistimi bilo nekaj narobe. Spermiogram je bil že od zacetka “ok” pač povprečen, tako da so moški faktor pustili pri miru.

Če še nisi, probaj mogoče inozitol, če želiš ti ga pošljem, imam novega odprtega in vzeto ven samo par meric, sem ga po et nehala jemati.. Se mi zdi da je meni kar pomagal..

Drži se, zjokaj se, premisli, prespi, potem pa novim zmagam naproti ❤️

@Scorpionka, tvoji izvidi so bili tudi ok?

Arnika23, jaz se mučim s krvomočnico🙈 najraje si potem okus popravim s pivom🤣🤣

@Fracek, zak mi je, da se ti to dogaja. Ocitno kemicna nosecnost. Jaz sem jo imela februarja, potem pa z aprilsko menstruacijo v postopku zamrznjencka donosila! Sem pa februarja sla ful v akcijo, zahtevala vse kar od osebne zdravnice-genske preiskave, maja tudi preiskavo za antifosfolipidni sindrom -zelo temeljito pri revmatologu. Prej sem si sama na ukc mb placala preiskavo za Leiden gen in MTHFR. Poglej si na netu. Aprila so mi narefili haching zarodka- to tudi v mb delajo, zahtevaj. Naslednjic sem mislila se scratching maternice. Pa ni bio treba, ker bil ze hatching uspesen. Tudi sama sem imela dve kemicni in 1 ss. Borba do konca, nimas kaj. Si blizu..


@Scorpionka
cestitke. @hana41 ful vesela, da je vse ok in srecno do konca.


@nesrecnica
, prosim zanenjaj ime v srecnica. Navijam zate.

@microbio, uzivaj s svojim Janom, ostalo se bo ze porihtalo..

Jaz sem vedno jemala krvomicnico z drugim dnem menstruacije do transferja.

Odgovor na objavo uporabnika
Arnika23, 14.05.2022 ob 20:27

Punce, ali katera pije caj krvomocnice? Razmisljam da bi se pred postopkom oz. ob naslednji M zacela to piti.

 

Jst sem cca 3 mesece pila tinkturo krvomocnice iz eko kmetije Hanuman, nic okusa ne cutis pa se bolj ucinkovito je kot caj. Poleg krvomocnice sem pila se tinkturo plahtice.

@ella tereza nismo še tam, da bi lahko zamenjala vzdevek. Sem 4 dan po prenosu in pojma nimam ali je bil uspešen ali ne, znakov nimam nobenih, kar je v bistvu boljše kot nazadnje, ko sem imela vse možne znake, pa ni bilo nič. Imam pa tokrat Amelgen namesto Utrogestana in mislim, da zato nimam nekih lažnih znakov

New Report

Close