Najdi forum

NUVARING

Pozdravljeni. Prejšnji cikel je bil moj prvi z nuvaringom. V torek je bilo tri tedne, zato sem ga odstranila. Danes je že sobota, jaz pa še nimam krvavitve, niti nobenih znakov sploh, da bi le-ta prišla … Ali naj ne bi prišla v roku treh dni v času, ko nuvaring ni vstavljen?
Ali me mora kaj skrbeti?

Hvala za nasvet.
Lp

Pozdravljeni!

Ne rabite skrbeti, le nadaljujte z uporabo obročka in se ne ozirajte na (odsotnost) krvavitev.

Matjaž

Pozdravljeni,
imam vprasanje kako je z kopanjem v morjih in kopaliscih. Ali moram obrocek odstraniti ali ne. Uporabljam ga ze malo vec kot pol leta.
Hvala za odgovore.

Pozdravljeni!

Obroček ostane vstavljen.

Matjaž

Pozdravljeni.
Vstavljen sem imela obrocek. Potem sem si brez pavze vstavila novega, saj zelim predtaviti m. Vendar pa sem to storila en dan prej, ker sem pomesala datume. Prvi obrocek sem imela torej 20 dni, drugega sem vstavila dan prej kot bi morala.
Zanima me, kako je v tem primeru z zascito.

Pozdravljeni!

Zaščita ni zmanjšana.

Matjaž

Pozdravljeni,
z uporabo Nuvaringa sem začela letos marca, včeraj sem odstranila drugi obroček. Prvi mesec sem imela še vmesne krvavitve, ki se pri drugem obročku niso več ponavljale. Včeraj (na dan odstranitve) sem že dobila menstruacijo, ki je sicer prejšnjič nastopila šele 3. dan po odstranitvi obročka (tako kot piše v navodilih). Ker ne gre le za vmesno krvavitev (krvavitev je močnejša in kontinuirana) me zanima, ali to pomeni, da sem enako zaščitena do naslednjega obročka ali manj (ker se menstruacija verjetno začne zaradi padca hormonov, je bil tu kakšen problem)?
Hvala za odgovor.

Pozdravljeni!

Zaščiteni ste kljub krvavitvi in ni nujno, da ta nastopi ravno 3. dan.

Matjaž

Zivijo! Zanima me ali lahko vaginalni obrocek vzamem iz noznice en dan prej…primer: vstavila sem si ga v nedeljo ob 17:00 in bi ga takrat mogla tudi vzeti ven…sedaj pa bi rada spremenila dan in bi vzela ven ze v soboto imela 7 dnevni premor in si ga ponovno vstavila v soboto.

Živjo!

Lahko.

Matjaž

Pozdravljeni! V soboto popoldne sem vzela iz nožnice obroček in imela tedenski premor. Obroček bi si mogla spet vstaviti v soboto popoldne ampak sem pozabila in vstavila v nedeljo dopoldan…Sem zascitena ali moram uporabljati kondom in kako dolgo?

Pozdravljeni!

Predlagam teden dni dodatne zaščite.

Matjaž

Pozdravljenj.
Kako je s premikanjem menstruacije? Ali lahko takoj dam drugi obrocek, brez premora? In kdaj ga lahko potem odstranim? Moram pocakati spet tri tedne ali takoj po enem tednu?
Lp

Naj se povem, da se mi premor zacne ravno na dan ko bi morala na morje (to je naslednji torek).
Je moznost da pustim isti obrocek in sele nato naredim premor?

Pozdravljeni!

Po treh tednih obroček takoj zamenjate z novim in ga pustite naslednje 3 tedne, nato naredite premor. Lahko pa tudi ta obroček pustite vstavljen 4 tedne (ima namreč za vsaj teden dni rezerve) in ga nato zamenjate z novim.

Matjaž

Pozdravljeni,

Malo o moji zgodovini. Sem bolnica z ulceroznim kolitosom, 2 leti nazaj sem bila 3x operirana. Odstranili so mi celo debelo crevo in naredili jpouch. Med operacijo je prislo do komplikacij in sem za vec kot leto pristala na paranteralni prehrani. V tem casu sem zgubila tudi memstruacijo. Prav tako pa sem zaradi kroničnih bolecin na 3 različnih opijatih (abstral, palexia – po potrebi, transtec obliz – skos). Bila sem pri dr. Kobal, ki mi je pregledal kri in rekel da so vrednosti normalne. Nato sem sla k dr. Barbari Pozlep, ki pa je rekla, da je videti kot da imam policisticne jajcnike. Občasno sem malo pokrvavela ampak nic podobnega menstruaciji. Ker imam partnerja sva se zmenili, da mi predpise nuvaring. Tabletk zaradi slabe absorbcije ne smem, maternicnega vlozka pa je rekla, da mi ne sme dat na tako “razmesarjen” trebuh.
Zdaj je 1 teden po ustavitvi obrocka in imam vsak dan grozno zgago, slabost, glavobol, utrujenost, zanasa me, obraz imam polhen mozolov, vceraj po spolnem odnosu pa me je noznica dobesedno zgala in obcutek je bil kot da imam vse uteceno. Med odnosom je bilo ok, potem po koncu me je pa zacelo bolet. To je bil prvi odnos z obrockom, pred tem pa sva uporabila kondom, vendar nama je pocil. To je bilo vikend predn sem sla k ginekologinji. Ker menstrucije itak nimam, cemu lahko predpisem te ucinke? A so zaradi obrocka ali bi lahko bila noseča? Ob pregledu je rekla, da imam sluznico cist tanko in da so moznosti za zanositev zelo male, zato tudi nisem šla po jutranjo tabletko. Potem pa so se začeli te simptomi, ki pa me skrbijo od cesa so.

Hvala za odgovor

Pozdravljeni!

Z vašo ginekologinjo se strinjam, da odsotnost menstruacije oz. ovulacije in tanka sluznica dopuščata možnost, da gre za SPCO. Se pa ne strinjam, da zaradi operacije in zaradi vaše bolezni ne bi mogli uporabljati nobenih drugih kontracepcijskih metod. Resorbcija namreč poteka v tankem črevesu, ki ga kot razberem vi imate v celoti ohranjenega, debelo črevo pa ima funkcijo odstranitve vode iz črevesne tekočine, da se formira oblikovano blato za izločanje. Maternični vložek se vstavi v maternico in debelo črevo pri tem nima vloge. Zato menim, da bi lahko uporabljali tudi KT, ki bi vam bolj ustrezale kot Nuvaring, čeravno ne moremo z zagotovstjo trditi, da vse vaše trenutne težave povzroča ravno obroček. Pokličite ginekologinjo in se dogovorite za menjavo obročka. Če vas skrbi morebitna nosečnost, potem pač napravite test.

Marjaž

Živjo, mene pa zanima ko po 3 tednih vzamem ven ta nuvaring oborcek in ga imam zunaj 1 teden ali lahko imam tisti teden?

New Report

Close