Najdi forum

NUVARING

Pozdravljeni!

Lahko. Sicer pa se običajno krvavitev prestavi tako, da se obroček po 3 tednih takoj, brez premora, zamenja z novim.

Matjaž

Zdravo
Sem nova uporabnica nuvaringa (2 meseca) in sem študentka. Pozabila sem doma novi obroček, ki bi si ga morala danes ustaviti. Zanima me ali si ga lahko ustavim v četrtek ko ga dobim ali naj raje počakam celi cikel? Kaj je najboljša možnost za to težavo?

Zdravo!

Pustite obroček vstavljen in ga zamenjajte v četrtek.

Matjaž

Obrocek sem odstranila prejšni teden in umes sem imela menstruacijo.

Potem ga boste pač vstavili v četrtek. Do takrat in še en teden po vstavitvi uporabite dodatno zaščito.

Matjaž

Zanima me ali si lahko obrocek vstavim pregloboko?

Ne. Do kam pa mislite, da bi ga lahko vstavili?

Matjaž

Uporabljam ga prvic. Notri ga vec ni vsaj ne najdem ga,da bi mi padel ven pa tudi nisem opazila
Hvala za odgovor

Hm, včasih lahko izpade med spolnim odnosom, so ga ženske že našle v postelji, včasih na penisu nataknjen… Pa ste potipali vse do materničnega vratu? Če ga ne najdete, potem prosite ginekologa, da noter pokuka. Uporabljajte dodatno zaščito, dokler se situacija na razjasni.

Matjaž

Spolnnih odnosov nisem imela, sem pa zelo mocno krvavela 2 dni nocni vlozek je bil v 20 minutah poln iz mene je lilo zato tudi nevem ali je padel ven ali ne. Sva pa oba s partnerjem ta obrocek iskala in ga zatipal ni noben. Hvala

Tudi jaz ne vem, ali je izpadel ali ne. S prstom ali dvema pojdite v nožnico do konca, zatipali boste maternični vrat, nato s prstom zaokrožite okoli vratu oz. predvsem navzdol, možno je, da se je obroček skril v prostor ob materničnem vratu (posterior fornix). Brez skrbi, ne boste se poškodovali. Če ne gre drugače, pa, kot rečeno, obisk ginekologa.

Matjaž

Pozdravljeni,

imam eno vprašanje glede uporabe Nuvaringa. Ali lahko imava s partnerjem spolni odnos v dnevih, ko naj bi nastopila menstruacija? (Se pravi, ko odstranim obroček po enem mesecu uporabe in potem čakam 2-3 dni na menstruacijo)

Obroček uporabljam že četrti mesec.

Če je bilo to vprašanje že zastavljeno, se opravičujem, a nisem nikjer zasledila.

Hvala za odgovor.

Lep pozdrav

Pozdravljeni!

Lahko. Seveda morate po premoru nadaljevati z uporabo obročka.

Matjaž

Zanima me, ce je uporaba nuvaringa primerna zame. Namrec ca 10 let nazaj sem po menjavi KC (presla na “yazz”) dobila reaktivni artritis. Po prenehanju jemanja in terapiji, je artritis izzvenel in se pojavil, ko sem po drugem porodu dala vstavit mv jaydess. Po odstranitvi po 2 mesecih in terapiji z medrolom, sulfasalazinom je artritis ponovno izzvenel. Ginekologinja mi je svetovala bakren vlozek, ampak nisem navdusena nad mocnimi bolecimi menstruacijami, saj je ze zdaj neznosno.

Hm.. Koliko ste stari? Imate stalnega partnerja? Kakšen je (bil) osnovni namen uporabe kontracepcije? Kakšni so vaši reprodukcijski plani, imate še namen zanositi? Kakšen je ciklus in kakšne so menstruacije?

Matjaž

Zanima me, ce je uporaba nuvaringa primerna zame. Namrec ca 10 let nazaj sem po menjavi KC (presla na “yazz”) dobila reaktivni artritis. Po prenehanju jemanja in terapiji, je artritis izzvenel in se pojavil, ko sem po drugem porodu dala vstavit mv jaydess. Po odstranitvi po 2 mesecih in terapiji z medrolom, sulfasalazinom je artritis ponovno izzvenel. Ginekologinja mi je svetovala bakren vlozek, ampak nisem navdusena nad mocnimi bolecimi menstruacijami, saj je ze zdaj neznosno.

Stara sem 31 let. Imam partnerja, 2 otroka. V roku 2 let morda se en otrok. Menstruacija je redna, sicer cikel je krajsi okrog 25, 26 dni.

Zanima me, ce je uporaba nuvaringa primerna zame. Namrec ca 10 let nazaj sem po menjavi KC (presla na “yazz”) dobila reaktivni artritis. Po prenehanju jemanja in terapiji, je artritis izzvenel in se pojavil, ko sem po drugem porodu dala vstavit mv jaydess. Po odstranitvi po 2 mesecih in terapiji z medrolom, sulfasalazinom je artritis ponovno izzvenel. Ginekologinja mi je svetovala bakren vlozek, ampak nisem navdusena nad mocnimi bolecimi menstruacijami, saj je ze zdaj neznosno.

Reaktivni artritis je težko nedvoumno dokazati. Ne trdim, da je “nastal” kot posledica hormonske kontracepcije, a vzroki zanj so večinoma drugi. Obstaja menda (to ni moje področje, ampak stvar revmatologa) povezava med tveganjem ponovitve RA po porodu, torej RA po vstavitvi Jaydess ni nujno posledica Jaydessa, ampak je lahko reakcija na “prenehanje nosečnosti”. Kakorkoli, odločitev o uporabi Nuvaringa je v bistvu vaša, ali ste pripravljeni sprejeti tveganje ponovitve RA. K vstavitvi bakrenega vložka se ne nagibam preveč, tudi iz razlogov, ki jih omenjate. V poštev bi prišla sterilizacija (ali vazektomija pri partnerju), a šele po 35. letu, in hkrati ablacija endometrija. Po drugi strani pa bi lahko nekaj časa uporabljali kondome, potem bi bili brez zaščite, ker si želita še enega otroka, in tako “prilezete” do 35. leta in se nato določite za sterilizacijo, če bi se izkazalo, da HK res pri vas povzroči RA?

Matjaž

Pozdravljeni….
V cetrtek 8.6 bi si morala odstranit obrocek vendar sem pozabila nanj in sem si ga v nedeljo ker se ze zacela krvaveti. Ker moram imeti 7 dni premora sem si ga zelala vstavit vceraj vendar sem prepozno ugotovila da so mi zmanjkali. To se mi je sedaj zgodilo prvic da sem vse skupaj pomesala. Zanima me ce ga lahko vstavim v cetrtek ker mi tskrar najbolj ustreza dan ko dobim menstruacijo.

Hvala in lp

Pozdravljeni!

Lahko ga vstavite v četrtek, le naslednjih 7 dni morate pri SO uporabljati dodatno zaščito. Premor je lahko tudi krajši od 7 dni, tudi 0 dni.

Matjaž

New Report

Close