Najdi forum

NUVARING

Pozdravljeni!

Ni problema, od sedaj naprej uporabljajte obroček po navodilih in to je to.

Matjaž

potem je bila tisto menstruacija ali ne?
hvala za odgovor
lp

Ni pomembno ali je bila M ali ne. Naslednja krvavitev bo nastopila v premoru med obročkoma.

Matjaž

Pozdravljeni! Ker se nanasa na zgornjo temo bom kar tu napisala. S fantom si zeliva otroka. Uporabljala sem nuvaring, ki pa sem ga odstranila v nedeljo. Ali lahko po menstruaciji (ki jo dobim danes ali jutri) zacneva delati na zanositvi? Ali je lahko kaj narobe ce zanosim takoj? Hvala. Lp

Pozdravljeni!

Nič ni narobe, če zanosite takoj. Po prenehanju uporabe obročka se večinoma znova vzpostavi ciklus, ki ste ga imeli pred pričetkom uporabe, tu in tam lahko to traja nekaj časa.

Matjaž

Super. Najlepsa hvala za odgovor. Lp

Pozdravljeni!

Pred tremi meseci sem zacela uporabljati KT Sibilla. Vsakič, ko sem vzela 1. tableto iz novega zavoja, sem naslednje jutro občutila močno slabost, tudi bruhala sem. Sedaj mi je ginekologinja predpisala Nuvaring. Rekla je, naj si ga vstavim 1. dan menstruacije. Danes bom vzela zadnjo (28.) tableto iz zavoja, torej je menstruacija že mimo. V navodilih pa piše, da v primeru uporabe KT, ki vsebujejo tude neaktine tablete, vstaviš Nuvaring najkasneje na dan po zaužitju zadnje neaktivne tablete.

Zdaj ne vem, ali upoštevam navodila in jutri, ko vzamem zadnjo tableto, vstavim tudi Nuvaring, ali naj počakam na menstruacijo in šele nato vstavim Nuvaring?

Lp

Pozdravljeni!

Vstavite Nuvaring jutri.

Matjaž

Pozdravljeni,

obroček, ki bi ga morala vstaviti po pavzi sem vstavila približno 3-4 ure kasneje kot običajno. Ali se je s tem zaščita zmanjšala in je bolje paziti naslednjih 7 dni?

Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Pozdravljeni!

V navodilih menda piše, da je zaščita lahko zmanjšana, sam pa menim, da zamuda nekaj ur ni problematična.

Matjaž

Pozdravljeni,
sem Elena in me predpis NuvaRing obročkov po receptu osebne ginekologinje nekako moti.
Jemala sem namreč preoralno kontraceptivno tabletko YAZ za 2 leti pa 2 meseca. V tem času so se mi po približno enoletni uporabi pojavile migrene z avro, vendar jih nisem povezovala z možnimi neželenimi učinki tabletk. Prenehala sem z uporabo junija 2016, na kar so sledili meseci, v katerih me je vsaka ovulacija močno bolela. Bila sem na pregledu pri drugem ginekologu in rekel mi je, da je ta bolečina normalna za prve mesece po prenehanju uporabe. Vsake toliko imam še vedno bolečine med ovulacijami, vendar so blažje. Migrene z avro so prenehale po prvem mesecu pavze in jih od takrat nisem več imela.

Želela sem si nove kontracepcije in mi je osebna ginekologinja (6.1.2017) rekla, da mi drugih tabletk ne more predpisati, češ da mi bodo vse KT prej ali slej ponovile pojav migrene z avro. Predpisala mi je te hormonske obrocke NuvaRing, in rekla, da pri uporabi obročev ne prihaja do oz. skoraj ni več pojava migren z avro. V navodilih obročev pa piše da jih ne smem uporabljati, če sem v preteklosti kadarkoli imela migrene z avro.
Kaj lahko storim?

LP

Pozdravljeni!

Tudi obročki Nuvaring so kombinirana kontracepcija, le pot in način dostave hormonov v telo je drugačen, in včasih ravno zato ni toliko pojavov migren, kot pri KT. Res pa je, da je praktično vsa kombinirana kontracepcija kontraindicirana pri migreni z avro. Lahko probate obročke, morda vam bodo ustrezali, če ne, bosta pa z ginekologinjo poiskale druge rešitve.

Matjaž

Pozdravljeni,

stara sem 33 let, Nuvaring imam drugi mesec in opažam naslednje.
Pojavila se mi je srbečica, nadležen izcedek in kar me najbolj ovira: zmerne bolečine že 2 tedna pred menstruacijo. Prvi mesec jih ni bilo. Že tako imam težave z bolečinami ob nastopu menstruacije, to je pa še dodatna obremenitev zame.
Zanima me zakaj te vsakodnevne bolečine v trebuhu (pri tabletah jih ni bilo, od leta 2012 jih več je jemljem) in ali le-te s časom izzvenijo? Kaj se dogaja v telesu sedaj, da se pojavljajo konstantne bolečine?

Prosim za razlago in lep pozdrav.

Pozdravljeni!

Srbečica in izcedek bi lahko nakazovala glivično vnetje, ki je pri obročkih nekoliko bolj pogosto, kot pri tabletah. Predlagam uporabo vaginalet z mlečno kislino ali Canesten, vam bo farmacevt svetoval. Če imate težave ob nastopu odtegnitvene krvavitve bi lahko poskusili uporabljati obroček brez premora 4 tedne in nato takoj zamenjava z novim. Žal ne morem vedeti, kaj se dogaja v vašem telesu. Predlagam lahko, da potrpite še en mesec, če ne bo bolje pa morda ponovno preidite na tablete, po pogovoru z ginekologom seveda.

Matjaž

Zivjo, zanima me kaj narediti ce imas ze pavzo 7 dni, nato pa se 4 dni ne vzames obrocka saj sam jih pozabila doma jaz sem pa v tujini :s. Vrjetno je za cel ta nesc kontracepcija zmanjsana, zanima me kako pa bo za naslednji mesec?
Hvala 🙂

Živjo!

Dokler ne boste začeli uporabljati obročka pač niste zaščiteni. Če ga boste začeli uporabljati z naslednjo menstruacijo, boste zaščiteni takoj, sicer pa po 7 dneh uporabe.

Matjaž

Zdravo,
sem nova uporabnica nuvaring-a in stara sem 22. V navodilih sem zanznala, da kombinacija kajenja in uporabe obročka poveča možnost krvnega strdka (vem, da že samo kajenje povečuje možnost), sama sem kadilka, vendar ne strastna (kakšen dan sploh ne kadim), pa me zanima če se možnost nastanka krvnega strdka zelo poveča pri kombinaciji obroček-kajenje?

Zdravo!

Kajenje seveda ni zdravo, ampak v povezavi s KT to postane bolj problematično po 35. letu.

Matjaž

Pozdravljeni.
Sem uporabnica Nuvaring. Izjemoma si moram prestaviti datum menstruacije. Ali lahko po točno dveh tednih odstranim obroček, imam en teden pavze in nato vstavim novega ter nadaljujem normalno?
Hvala za odgovor!

Pozdravljeni.
Sem uporabnica Nuvaring. Izjemoma si moram prestaviti datum menstruacije. Ali lahko po točno dveh tednih odstranim obroček, imam en teden pavze in nato vstavim novega ter nadaljujem normalno?
Hvala za odgovor!

New Report

Close