Najdi forum

NUVARING

Pozdravljeni! Pred dvema tednoma sem se na prvi dan mesntruacije vstavila obrocek nuvaring. Menstruacija je ze naslednji dan izginila. Ali je to normalno? Sicer me obrocek ne moti.

@liso553: Predlaga, da vprašanje zastavite na forumu Starševski čvek, ki je bistveno bolj frekventen od tega.


@Mirica
: Vse je normalno.

Matjaž

Pozdravljeni! G mi je predpisal nuvaring sedaj pa imam tezavo. Na hitrco sem prebrala navodila za uporabo in namesto da bi vstavila obrocek prvi dan M sem ga vstavila na prvi dan po M.. ali mi zascita vseeno deluje? Kako je z M? Se mi bo kaj prestavila? Ali naj naredim premor in po mesecu oz dveh ponovno vstavim obrocek na prvi dan M? Ali naj nadaljujem? Kdaj zascita zacne delovati? Sedaj imam en teden pavze z obrockom. Hvala lp

Pozdravljeni!

Ne razumem najbolje: najprej pravite, da ste ga vstavili 1. dan po menstruaciji (torej ga še imate vstavljenega), nato pa pravite, da imate tedensko pavzo? Obroček nudi takojšnjo zaščito, če se ga začne uporabljati v prvih dneh menstruacije (ni nujno ravno 1. dan), sicer pa lahko na zaščito računamo šele, ko je nepretrgoma vstavljen vsaj 7 zaporednih dni, v tem času je pri SO treba uporabljati dodatno zaščito. Če imate sedaj premor, potem obroček vstavite po koncu premora in nadaljujte z redno uporabo po navodilih.

Matjaž

Pozdravljeni!
Sem uporabnica obročka 6 mesecev. Se mi je pa zdaj prvic zgodilo, da mi je obroček padev ven. Ni mi jasno kako, ne točno kdaj. To se ugotovila, ko sm dobila menstruacijo, ko je nebi smelo biti. Preverila sem obroček, tega pa ni bilo v nožnici.
Moje vprasanje pa je: ali si lahko zdaj na prvi dan menstruacije vstavim novega al bi bilo boljše počakati do naslednje?

Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Pozdravljeni!

Obroček včasih izpade pri spolnih odnosih ali na stranišču. Če želite čim prej vzpostaviti zaščito, potem si obroček vstavite kar sedaj, 7 dni pa uporabljajte dodatno zaščito (kondom).

Matjaž

Zdravo zanima me ko odstraniš nuvaring obroček in prvih 3 dni še ni menstruacije lahko seksaš normalno brez zaščite?

Lahko, le ne pozabite vstaviti novega obročka.

Matjaž

Pozdravljeni

Prosila bi za pomoč/nasvet. Nuvaring uporabljam že nekaj časa (leto dni) večinoma vse ok. Vstaviti bi ga morala danes zjutraj(torek) vendar sem ugotovila da ga nimam več na zalogi (prepričana sem bila da imam še enega). V lekarni ga kupiti nisem mogla, ginekologinja je na dopustu, čakam da v četrtek začne delati nadomestna ginekologinja če bo ona lahko izdala recept. Težava je v tem ker sva imela v nedeljo (3 dni pred načtrovano vstavitvijo) spolni odnos. Bi me moralo skrbeti oz.ali sem bila zaščitena?

Najlepša hvala za odgovor

Pozdravljeni!

Uporabite nujno kontracepcijo in se posvetujte z ginekologom.

Matjaž

Hvala za hiter odgovor. Ravnokar sem vzela jutranjo tabletko in se v lekarni uspela dogovoriti, da sem en obroček dobila brez recepta. Torej ga bom vstavila 24ur prepozno. Vstavljenega naj imam od danes tri tedne/21 dni in se mi rutina prestavi iz torka na sredo,kajne?7 dni pa naj poleg te zaščite uporabljam še kondom?

Resnično hvala za vaše odgovore

No, to se je lepo izteklo. Če bi se že prej uspeli dogovoriti za obroček, potem nujna kontracepcija niti ne bi bila potrebna, tako pa sem jo predlagal, ker ni bilo jasno, kdaj boste uspeli priti do redne kontracepcije. Da, za vsak slučaj predlagam uporabo kondoma v naslednjih 7 dneh. Novi obroček pa lahko vstavite tudi v torek čez tri tedne, kot ste navajeni.

Matjaž

Hvala!
Ni tako da imam ta obroček vstavljen 21 dni, teden premora in potem vstavim novega?ker vi pravite naj si novega vstavim čez tri tedne?

Ta obroček imejte vstavljen 21 dni, nato pa naredite 6 dni premora namesto 7 dni. Tako boste novi obroček vstavili v torek, kot ste bili vajeni do sedaj.

Matjaž

Hvala vam za vse odgovore, sploh pa za ažurnost. Res ste super!
Lep pozdrav.

Pozdravljeni!

Imam precej specifično vprašanje, ker pa je moja ginekologinja trenutno na dopustu, sem se odločila vprašati tukaj.

Pred enim mesecem sem bila na rednem pregledu, kjer so mi vzeli tudi bris materničnega vratu, takrat pa sem tudi prvič dobila recept za Nuvaring. Do zdaj ga še nisem uporabila, ker sem šla takoj zatem za 1,5 meseca v tujino – brez svojega partnerja – in zato kontracepcije trenutno ne rabim.

Zdaj so mi sporočili, da so v brisu našli spremenjene celice začetne stopnje (vendar ne vem točno, ali APC ali PIL) in imam čez pol leta naslednjo kontrolo. Zanima me, ali sedaj lahko uporabim Nuvaring ali je zaradi patološkega izvida bolje, da ga ne?

Najlepša hvala za odgovor!

Pozdravljeni!

Lahko uporabljate Nuvaring.

Matjaž

Hvala za odgovor! Pa je možno, da bi Nuvaring vplival na dogajanje na materničnem vratu, poslabšal stanje?

Ne bo vplivalo. Če bi bilo kaj resnega, bi vas že prej naročili in vam dal dodatna navodila.

Matjaž

pozdravljeni,
zanima me kako je glede nuvaring obrocka. imam tezave s srcem, zato sem morala kar nekaj casa pocakati da zacnem s kontracepcijo, saj je ginekologinja potrebovala izvide, zato mi je za zacetek prepisala kontracepcijske tabletke cerazette, saj naj nebi vplivali tako na srce. tako da sem ob prvi menstruaciji zacela jemat tabletke. ko so bili izvidi pregledali mi je prepisala nuvaring, saj je z srcem vredu in mi je rekla da naj najprej pojem vse tabletke, po tem pa dam obrocek not, ce se pa zgodi, da dobim menstruacijo prej, dam takrat noter. dobila sem dva dni preden bi morala tocno dobiti menstruacijo rjav izcedek, trajalo je dva dni, tako sm mislila da sem dobila menstruacijo. po dveh dneh izcedka vec ni bilo. zdej pa nevem ali je bila to menstruacija ali ne, ker po tem je vec nism dobila, obrocek imam pa priblizno 10 dni.

hvala za odgovor.
lp

New Report

Close