Najdi forum

NUVARING

Hvala za odgovor.

Pozdrav

Imea bi vprašanje: nuvaring uporabljam že 10 mesecev in nikoli nisem imela nobenih težav. Izredno redne menstruacije, nikoli vmesnih krvavitev,vse lepo in prav. V petek sem 12 dni pred načrtovano odstranitvijo dobila menstruacijo (v zelo blagi/šibki obliki) katera še vedno traja. Kaj bi tu lahko bilo narobe?obroček ni bil odstranjen ali karkoli podobnega.

Hvala in lp
M.

Pozdravljeni!

10 mesecev ste bili zelo zadovoljni, ta mesec boste pa očitno malo manj zaradi vmesnih krvavitev…

Matjaž

Živjo!
Nuvaring obroček uporabljam že 7 mesecev. Ta mesec bi ga morala vstaviti v sredo 9.3. ob 18ih, vendar pa mi ni uspelo in sem ga ustavila šele 21:30. Včeraj sem imela nezaščiten spolni odnos. Kolikšna je možnost zanositve? Ali naj zaužijem jutranjo tableto?
Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Pozdravljeni!

Ne skrbite, nujne kontracepcije ne potrebujete.

Matjaž

Tudi, če je fant zaključil v meni?
Najlepša hvala za odgovor!

Tudi v tem primeru.

Matjaž

Nuvaring uporabljam dva tedna (natančneje 13 dni). Pred tem nisem uporabljala kontracepcije. Danes mi je zelo, ampak res zelo sabo. Ne vem, kaj je krivo, me pa skrbi. Je to zaradi kontracepcije? Glede na to, da je vikend, svojega ginekologa ne morem poklicati. Ne vem, če naj danes pač potrpim… Si lahko obroček vzamem ven? Ali moram počakati, da bodo trije tedni naokrog? Tako močne slabosti namreč nisem pripravljena predolgo prenašati. Eno je to, da slabosti ne prenašam dobro in drugo, da imam ogromno dela, sedaj pa lahko le ležim v postelji. Lahko karkoli naredim da bi bila slabost milejša? Si lahko odstranim obroček in ga zavržem, ne da bi zato imela posledice? Se bo potem slabost sploh ustavila?
Se opravičujem, če so vprašanja čudna, ne vem na koga se naj obrnem. In hvala za odgovor.
Lep pozdrav 🙂

Pozdravljeni!

Ne morem vedeti, ali je vaša slabost povezana z obročkom, lahko bi bila, lahko pa tudi ne. Obroček lahko vedno odstranite, posledic ni, razen tega, da ste potem brez zaščite.

Matjaž

Pozdravljeni,

prejšnji četrtek (5 dni nazaj) sem začela uporabljati Nuvaring. Je moja prva hormonska zaščita. V teh petih dnevih so se mi začeli po celotnem obrazu intenzivno pojavljati mali beli mozoljčki (nisem jih imela prb. 2 leti). Zanimam me, ali je to lahko stranski učinek ali kakšna oblika zavračanja obročka?

Najlepša hvala za odgovor.

Pozdravljeni!

Lahko je stranski učinek hormonske kontracepcije (katerekoli, ne zgolj obročka).

Matjaž

Pozdravljeni!
Nuvaring uporabljam že več kot eno leto. Sedaj se mi je prvič zgodilo, da sem ga pozabila ostraniti pravočasno. V sebi sem ga imela štiri tedne in dva dni. Kako nadaljujem z uporabo? Pavziram en teden in si ga nato vstavim ali ga moram vstaviti vzporedno z začetkom menstruacije? Ali sem zaščitena?
Lp

Pozdravljeni!

Odstranite obroček in vstavite novega. Zaščiteni ste.

Matjaž

Takoj ko odstranim, vstavim novega? Torej bom izpustila menstruacijo?

Tako je, preskočite odtegnitveno krvavitev. Lahko bi sicer naredili premor, saj je v obročku dovolj aktivnih sestavin za 4 tedensko uporabo…

Matjaž

Pozdravljeni,
sem uporabnica vaginalnega obročka NUVARING, uporabljam ga 5 mesecev, imam stalno bele, rumenkaste goste izcedke, nožnica me med in po spolnem odnosu peče, boli. Verjetno gre za vnetje, ginekologinja mi je že parkrat predpisala zdravljenje z raznimi tabletami oz. svečkami za v nožnico vendar vse neuspešno.. Vnetje se je po enem tednu ponovno ponovilo. Zanima me ali je možno da se to dogaja zaradi obročka? Imela sem 2 leti pavze prej pa 4 leti jemala kontracepcijske tabletke s katerimi nisem imela takšnih težav. Ali bi morala prestaviti na tabletke?

Pozdravljeni!

Zakaj ste menjali konja, ki zmaguje? Ja, poskusite znova s tabletami.

Matjaž

Zaradi stranskih učinkov ki so name delovali v prvih treh mesecih si nisem ponovno upala poskusiti s tabletami…Bo sedaj ponovno treba iti skozi to ali je drugače glede nato da sem jih že jemala?

Iz vašega prvega sporočila sem razumel, da ste bili s tabletami zadovoljni, zato sem predlagal njihovo ponovno uporabo. Sedaj je videti, da tudi nad tabletami niste bili prav vzhičeni, vsaj prve tri mesece ne. Pogovorite se z ginekologinjo, naj vam predpiše kakšne druge KT, ki bodo morebiti imele manj negativnih stranskih učinkov. Žal se ne da vedeti, katere KT oz. njihova sestava bi vam znale najbolj ustrezati, je enostavno treba probati.

Matjaž

tudi jaz sem pred leti preklopila iz tabletk na Nuvaring. moram povedati da sem bila zelo zadovoljna, edino sčasoma sem ostala brez vmesnih krvavitev. skoraj leto dni, le redkokdaj kakšen dan. nato sem šla na pregled zaradi bolečin in sem izvedela, da imam povečano žilo okrog jajčnikov, kar je vzrok za bolečine. ne vem ali je vse skupaj bilo povezano…kakorkoli odločila sem se, da prekinem s hormoni in se odločila za sterilizacijo (38let). sedaj že pribl. 1 leto čakam – 6 mesecev po potrditvi na komisiji in sedaj že imam 5 mesecev napotnico v mb bolnici. zamima me ali je bila katera v zadnjem času na sterilizaciji Essure v mb in kako dolgo se čaka?

hvala, Lili

New Report

Close