Najdi forum

NUVARING

Pozdravljeni.
Mene pa zanima ali je možno da če si menstruacijo prestaviš da je potem ne dobiš?

Lp.

Pozdravljeni!

Menstruacija oz. odtegnitvena krvavitev bo slej ko prej prišla, če obstaja možnost, da bi bili noseči, naredite test.

Matjaž

Živjo!
Leto dni sem jemala kontracepcijske tabletke yasminelle. Zdaj sem se odločila zamenjati kontracepcijo in se odločila za obroček nuvaring. Zanima me kako je s tem; v sredo(16.9.) sem vzela zadnjo kontracepcijsko tabletko, ginekologinja mi je rekla naj si obroček vstavim 3,4dan menstruacije, v lekarni so mi rekli prvi dan menstruacije, v priloženih navodilih pa piše naj ga vstavim takoj po kontracepcijskih tabletkih. Kdaj naj bi bilo pravilno glede na to, da naj bi bila vmes 7dnevna pavza se mi zdi najbolj primerno 3,4 dan menstruacije vendar raje vprašam, da bo uporaba vaginalnega obročka pravilna.
Hvala za odgovor in lep pozdrav

Živ!

V bistvu so vsi nasveti pravilni, v vašem konkretnem primeru je še najmanj pravilen nasvet iz lekarne. Najbrž jim niste povedali, da ste pred tem že jemali tabletke in so vam zato svetovali tako, kot piše v navodilih za uporabo ob začetku jemanja in ne pri prehodu niz ene na drugo obliko kontracepcije. Lahko bi se namreč zgodilo, da v 7-dnevnem premoru ne bi zakrvaveli in bi čakali na 1. dan “menstruacije” tudi več kot 7 dni, kar pa ni prav.

V navodilih za uporabo je uporabljena ti. “no gap” metoda, ko se z novo kontracepcijo prične brez premora. To je najbolj varen način, čeravno to ni nujno potrebno. Navodila namreč ne vedo, ali je ženska redno uporabljala prejšnjo kontracepcijo ali ne (npr. lahko je nehala prej, ker ni bila zadovoljna, lahko ji je zmanjkalo tablet itd). Če ste vi tabletke redno jemali, potem lahko imate premor do uporabe obročka največ 7 dni, v tem smislu se strinjam z navodili ginekologinje.

Matjaž

Ja, tabletke sem jemala pravilno. In tudi menstruacija je prišla ob istem času kot ponavadi. Potem pa bom upoštevala nasvet ginekologinje in ga vstavila 3,4 dan menstruacije.
Najlepša hvala za odgovor in lep pozdrav

Pozdravljeni
Pred enim tednom sem prenehala s kontracepcijo ( nuvaring). Sedaj imam bolečine v mehurju in zelo močan beli tok, zanima me ali je lahko to posledica prenehanja uporabe nuvaringa?

Pozdravljeni!

Dvomim, da je to zaradi obročka. V končni fazi ste med uporabo obročka že večkrat naredili tedenski premor, pa vas ni vsakič bolel mehur, kajne? Morda gre za vnetje mehurja, beli tok pa je lahko naravni fiziološki pojav ali pa tudi posledica kakšnega vnetja. Poskusite z vaginaletami mlečne kisline in obilnim pitjem (voda), da z uriniranjem spirate mehur in sečnico.

Matjaž

Pozdravljene,
uporabljam Nuvaring in z obročkom nimam nobenih težav, me pa zanima kako lahko prestavim menstruacijo? Torej 14.10 bi mogla dati obroček ven, vendar grem ravno 16.10 v toplice in bi prestavila menstruacijo tako da bi se začela v ponedeljek 19.10. ali da bi jo že prej dobila. Kako lahko to izvedem, samo pustim do ponedeljka 19.10 obroček notri, ali naj ga vzamem ven že 10.10.- menstruacija mi traja 5 dni?

Lep pozdrav

Pozdravljeni!

Obroček lahko zamenjate že po treh tednih uporabe in kar takoj brez premora vstavite novega, lahko pa tudi tega pustite vstavljenega 4 tedne in potem vstavite novega (brez premora).

Matjaž

kdaj pa potem dobim menstruacijo ce ne bom vmes imela premora

Ta mesec ne boste imeli “menstruacije”, bo prišla, ko boste odstranili drugi obroček.

Matjaž

Najlepsa hvala za odgovore 🙂

Pozdravljeni,
naslednji mesec imam namen prenehati z uporabo obročka (torej bom sedaj uporabila zadnji obroček) in me zanima, kakšno reakcijo lahko pričakujem po tem? Bo sprva menstruacija neredna oz. bom potrebovala spet nekaj mesecev, da se telo privadi na ‘staro’? ..kot je bilo, ko sem začela z uporabo obročka..? Bi bila hvaležna za kakšen komentar 🙂 Lp

Pozdravljeni!

Po prenehanju uporabe obročka se bo slej ko prej (pri nekaterih ženskah takoj, pri nekaterih čez nekaj mesecev) vzpostavil naravni menstrualni ciklus in bo tak, kot je bil pred pričetkom uporabe kontracepcije.

Matjaž

Zdravo
Imela bi eno vprašanje, upam da odgovora nanj nis spregledala v zgornjih postih. Nuvaring uporabljam že več kot pol leta in sem z izjemo nekaterih stranskih učinkov zadovoljna. Se mi je pa danes prvič pripetila slednja situacija: jutri zjutraj se mi konča 7 dnevni premor brez obročka, menstruacija se je končala včeraj, danes pa sva imela z fantom spolni odnos z izlivom vame. Želela bi se samo prepričati ali je zaščita tudi danes delovala?
Hvala za odgovor

Zdravo!

Zaščita je delovala tudi danes.

Matjaž

Pozdravljeni,
zanima me, kakšen učinek ima NuvaRing na kožo (npr. kontracepcijske tabletke so mi namreč odpravile akne, po prenehanju pa so se mi vrnile še v hujši obliki kot pred uporabo le-teh).

Pozdravljeni!

Učinek je podoben, kot pri ostalih kombiniranih kontraceptivih. Nekatere KT so bolj učinkovite za kožo, druge manj, odvisno tudi od posameznice. Opisujete precej pogost pojav pri prenehanju jemanja kontracepcije. Kako bo z Nuvaringom boste videli čez 2-3 mesece. Zakaj pa ste menjali “konja, ki zmaguje”?

Matjaž

Predvsem zato, ker tabletke močno vplivajo na nihanje razpoloženja, kar je zelo moteče zame in za ljudi okoli mene. Ginekologinja mi je NuvaRing prepisala za poskusno obdobje 3 mesecev. Pozabila pa sem jo vprašati, kakšne učinke ima na kožo. Ker če bi bila NuvaRing v vsem tako učinkovita kot tabletke in bi ob vsem tem še zmanjšala močna razpoloženjska nihanja, bi bila mogoče ta nov “zmagovalni konj”. Ker pa me je strah iti v neznano z novo metodo zaščite, se raje posvetujem o možnih vplivih na telo poleg same zaščite. Če bi le-ta povzročila probleme z aknami, bi to pomenilo spet nekaj mesečno borbo (še) s temi.

Ok, razumem. Glede zaščite ste lahko mirni, obroček je enako učinkovit, kot tabletke, kako bo z aknami pa ne morem napovedati.

Matjaž

New Report

Close