Najdi forum

NUVARING

Prosim preberite ODLIČEN odgovor ifke glede menstruacije in krvavitve med uporabo hormonske kontracepcije, le nekaj vrstic nad vašim vprašanjem.

Matjaž

Pozdravljeni.
Imam manjši problem. In sicer lani septembra sem začela z kontracepcijo. Sprva sem mesec dni imela obliže vendar mi niso odgovarjali in sem preklopla na nurvaring. Tale stvarca je sicer super, jaz ne občutim nobenih stranskih učinkov razen tega kopičenja estrogena. Na internetu sem se malo pozanimala in izvedela da se zaradi povečane količine estrogena začne kopičiti v stegnih, bokih in zadnjici in prav to se je začelo dogajati meni. Sama nikoli nisem imela težav z postavo ali težo vedno sem si bila zelo všeč na kar pa sem se zaradi kontracepcije začela rediti. Že 9let treniram karate, prehranjujem se normalno, na dan spijem do 2litra vode dosti hodim a ta maščoba noče in noče vstran. Moja podoba se mi zdi vedno manj privlačna zato me zanima ali obstaja kaka sestavina oz. snov v domači lekarni, domači kuhinji, na vrtu ki bi lahko malo zavrla to močno delovanje estrogena in da bi s tem zmanjšala obseg maščobe. Nebi se rada ”basala” z nekimi tabletami, niti ne penehala z kontracepcijo ker je potrebna vendar ta estrogen ”uničuje” mojo postavo in mojo mišlenje o sami sebi. Res bi bla hvaležna za kakršno koli pomoč.

Res je, da so estrogeni lipogenični, kar pomeni, da povzročajo kopičenje maščobe. Če se to pri vas dogaja ne glede na prehrano (niste povečali kaloričnega vnosa v telo) in glede na to, da se redno rekreirate, je to očitno eden od stranskih učinkov obročka, ki je pri vas bolj izražen. Lahko zamenhate kontracepcijo za npr. yasminelle tabletke, ki naj ne bi vplivale na povečanje telesne teže, ali pa katero od samo progesteronskih kontracepcij (tabletke ali maternični vložek). Pogovorite se z ginekologom, saj nabiranje maščobe ni le estetski problem, predvsem ogroža zdravje.

Pozdravljeni!

stara sem 18 let in približno leto dni uporabljam nuvaring in še nikoli nisem imela težav do sedaj..in sicer nisem dobila menstruacije ,obroček uporabljam pravilno, sedaj pa mi ni jasno kako je to mogoče ..bi mi lahko kdo pomagal glede tega?

Krvavitev lahko tudi izostane, vseeno pa naredite test nosečnosti.

Pozdravljeni!

S partnerjem sva imela spolni odnos in se je zgodilo da sva na koncu zagledala obrocek,nato sem si ga stavila nazaj in me zanima ali deluje se naprej?

Če je bil obroček manj kot tri ure izven nožnice, potem ste še vedno zaščiteni.

Spoštovani,

stara sem 38 let, pred letom in pol operirana zaradi mioma in hudih obilnih krvavitev. Otrok nimam. Ta mesec sem začela z uporabo nuvaringa, namesto končane menstruacije prejšnji teden, pa imam še vedno črnorjavkast do krvavkast izcedek iz nožnice, ki je zelo moteč. Običajno zamenjam 3-4 ščitnike perila, kak dan več.

V tujih člankih sem zasledila, da je verjetno doza hormonov prenizka. Zanima me, ali to drži in kako naj pridem do ginekološkega nasveta, če je pa prvi možen datum pri izbrani ginekologinji šele oktobra? Prosim za nujen nasvet. Takšna ne morem niti v sauno, na morje itd.

Najlepša hvala

Tak izcedek je v prvih treh mesecih uporabe normalen, ponavadi se z naslednjo krvavitvijo (po drugem obročku) ne pojavlja več. Nikakor to ne pomeni, da je to prenizka doza hormonov!
Če vas moti v morju, bazenu, savni, lahko uporabite menstrualno skodelico ali soft tampone, ki so prav za te namene. Žal boste morali malo potrpeti.

Pozdravljeni,

še iz moje strani eno vprašanje.
Pred slabima dvema tednoma sem si ustavila obroček nuvaring. S fantom sva imela že v prvem tednu uporabe nezaščiten spolni odnos. Danes pa me je zanimalo nekaz v zvezi s prestavljanjem M in sem prebrala v navodilih tudi to da, bi morala prvi teden uporabljati še dodatno zaščito(kondom), ker sem na nuvaring prišla iz jemanja mini tabletk(progesteronskih). Zelo me je zaskrbelo, da nisem morda noseča. Kakšna je v resnici možnost, da je prišo do zanostive?

najlepša hvala za odgovor in lep pozdrav!

Pozdravljeni, navodila se berejo pred začetkom uporabe 🙂 Možnost zanositve je, zato opravite test nosečnosti.

Pozdravljeni!
Že pol leta uporabljam Nuvaring obroček. Pri 1. uporabi sem se počutila zelo slabo. Bila sem razdražena, vzkipljiva, sledilo je slabo počutje in slabost. Mislila sem, da sem noseča in sem delala test, ki je bil negativen. Pokratkem premoru sem nadaljevala z uporabo. Po pol leta pa se mi dogajajo iste stvari. Takoj drugi dan vstavljenega obročka so sledile slabosti. Je pametno uporabljat obroček naprej? Ali naj prekinem? Stvar je včasih res neznosna inimam občutek, kot da sem noseča! Mnenje?

Pozdravljeni!

Obroček Nuvaring uporabljam slab mesec. Trenutno imam enotedenski premor in me zanima, ali je v tem času možna zanositev, če ne uporabljam druge zaščite (kondomi ipd.) in še, če je morda možen eden od stranskih učinkov ta, da je penetracija na začetku spolnega odnosa vedno boleča (pa ne zato, ker bi bila nožnica izsušena, ampak ker se vaginalne mišice nekako ne sprostijo). V priloženi knjižici tega sicer nisem zasledila. Pred uporabo obročka nisem imela nikoli takšnih ali podobnih težav, sedaj pa se pri vsakem spolnem odnosu počutim, kot da to počnem prvič.

LP

Pozdravljeni!

Obroček Nuvaring uporabljam slab mesec. Trenutno imam enotedenski premor in me zanima, ali je v tem času možna zanositev, če ne uporabljam druge zaščite (kondomi ipd.) in še, če je morda možen eden od stranskih učinkov ta, da je penetracija na začetku spolnega odnosa vedno boleča (pa ne zato, ker bi bila nožnica izsušena, ampak ker se vaginalne mišice nekako ne sprostijo). V priloženi knjižici tega sicer nisem zasledila. Pred uporabo obročka nisem imela nikoli takšnih ali podobnih težav, sedaj pa se pri vsakem spolnem odnosu počutim, kot da to počnem prvič.

LP

Pozdravljeni!

če boste po premoru nadaljevali z uporabo obročka in premor ne bo daljši od 7 dni, potem ste zaščiteni tudi med premorom. O bolečinah pri penetraciji zaradi obročka nisem seznanjem, a sprejemam vašo razlago, marsičesa še ne vemo. Poskusite prekiniti z njegovo uporabo za mesec ali dva pa boste videli, ali bo bolje.

Matjaž

Pozdravljeni, Nuvaring uporabljam že skoraj dve leti.. Zadnje čase pri seksu skoraj da ne čutim partnerjevega penisa, v vagini imamo tako po seksu, kot drugače veliko zraka, ki ga moram s pritiskom na trebuh spustiti iz nožnice,da se spet počutim ok. Po uriniranju imam občutek polnega mehurja.. Moje vprašanje je, je možno da je vse to posledica šibkih vaginalnih mišic in je to normalno pri 20 letih? bi to bila lahko posledica nuvaringa?

Pozdravljeni!

Nuvaring nima nič pri tem. Verjetno gre res za ohlapno nožnico, kar je najverjetneje prirojeno (slabost veziva). Za začetek predlagam Keglove vaje in morda drugačno tehniko/položaj pri odnosih, če ne bo bolje, se pomenite z ginekologom.

Matjaž

pozdravljena.
Jaz imam nuvaring že 1leto in iz mojih izkušenj ja se mi je povečala telesna teža oz obloge maščobe in celulita na zadnjici, stegnih in boki. seveda je odvisno od posameznika saj obroček različno vpliva na vsako žensko posebej. Teh blazinic se trudim odpravit z dosti gibanja in da poleti pazim da se preveč ne najedam. Seveda to ne pomeni da nesmeš jesti pice, hamburgera itd. samo malo bol se pač kontroliraš in piješ dosti vode.
Kar se tiče spolnih odnosov je pri meni tako da ko je položaj tak da je on odzgoraj ga čuti kadar pa sva v kakšnem drugem položaju npr. odzadaj pa ga wečino časa sploh ne čuti. Mene osebno ne moti in ne boli sploh nevem da ga imam ko pa ga po 3tednih vzamem ven dobim menstruacijo po 3dneh katera pa ni boleča in občasno močna drugače pa večina blaga.
Lp

Pozdravljeni.
Nuvaring imam že 1leto in tokrat si bom prvič prestavila menstruacijo zaradi morja (nebi se rada ubadala z nadležnimi tamponi). In zdaj me zanima kako je z tem. Če si jo želim prestavit ali naj imam ta obroček ko ga že imam not pač pustim 1teden dlje not (tak da bi namest 3tedna ga imela 4) ali pa si dam tega ven in nato novega not. Jaz si vglavnem želim menstruacijo prestaviti za 1teden in to delam prvič zato me zanima postopek in ali je možno da ko bo menstruacija nastopila bila boleča in intenzivna.

Hvala za odgovor

Pozdravljeni!

Obroček ima rezerve za vsaj teden dni, zato lahko tega, ki ga imate vstavljenega, pustite 4 tedne. Lahko pa ga zamenjate tudi že po 3 tednih, kakor želite.

Matjaž

New Report

Close