Najdi forum

NUVARING

Pozdravljeni,prejsni mesec sem prenehala uporabljati nuvaring in me zanima po kolikem cajtu bi mogla dobit menstruacijo saj je sesaj od tega ze 1mesec pa je se niswm dobila hvala za odgovor lp

Pozdravljeni,
Uporabljam nuvaring ze 5 mesecev. V tednu pavze-natancneje 5.dan pavze sem imela nezasciten spolni odnos z izlivom. Ali je zascita obrocka tudi v tem tednu oz. je moznost, da pride do zanositve?
Hvala in lp

Zaščita vela tudi v času pavze. Drugač pa vse piše v navodilih, zakaj jih noben ne prebere?

Tako je, kontraceptivna zaščita deluje tudi med premorom (čeprav to v navodilu za uporabo ni nikjer zapisano), če ste obroček pravilno uporabljali in ga boste znova vstavili po urniku.

Matjaž

Živjo!

Nuvaring sem uporabljala 2 leti do novembra 2014. Takrat sem se odločila za prenehanje uporabe ter dobila odtegnitveno krvavitev konec novembra. Od takrat še nisem imela menstruacije. Opravila sem dva testa nosečnosti januarja in februarja, ki sta bila negativna (imam zaščitene spolne odnose). Je takšen izostanek menstruacije normalen pri prenehanju kontracepcije?

Hvala za odgovor.

Živjo!

Kako naj rečem: izostanek ni normalen, saj bi želeli, da se menstrualni ciklus znova vzpostavi. Se pa zgodi, da nekaj časa po prenehanju uporabe kontracepcije ciklus malce zaspi in potrebuje dlje časa, da se znova zažene. Če ste imeli neredne menstruacije še pred pričetkom uporabe kontracepcije, potem bodo takšne najbrž tudi sedaj. Zaenkrat se ne bi vznemirjal, če v roku 3 mesecev menstruacije ne bo, pa se posvetujte s svojim ginekologom.

Matjaž

Pozdravljeni.
Obrocek uporabljam ze dalj casa in ga vzamem ven v petek okrog sestih zjutraj. Je vse normalno ce naslednji petek vstavim obrocek ob 6.15 uri. Se ta 15min zamuda ne pozna?
Hvala

Pozdravljena!

15 minut ne bo vplivalo na zaščito.

Matjaž

Živijo !
Sedaj sem si že drugič vstavila nuvaring obroček, vendar ga še zmeraj čutim v nožnici kar pomeni da ni pravilno vstavljen. Poskusila sem ga vstaviti v vseh opoložajih, čepe, leže, stoje z dvignjeno nogo pa še vedno mi vsakič znova zleze na začetek nožnice. Zanimalo bi me kaj lahko še storim oziroma kaj delam narobe, da noče ostati na svojem mestu ?
Najlepša hvala za odgovor 😀

Živjo!

Žal ne znam pomagati, ker nimam izkušenj 😉 Morda bo katera uporabnica obročka znala svetovati?

Matjaž

tinca1654 tampon si verjetno že uporabila kdaj, kajne? Vstavljanje NuvaRinga poteka približno enako. Torej, stisneš obroček, da iz krogca – O nastane – 0 (sploščen krogec oz. obroček). Potisneš ga v nožnico, kolikor daleč sežeš s prsti in ga pustiš tam. Če ti zleze malo nižje, je to verjetno zaradi spuščenega materničnega vratu in s tem ni nič narobe. Pomembno je le, da ne pade ven (pasti ven ob pravilni vstavitvi ne more)!.
Imaš mogoče težave tudi pri uporabi tamponov, če jih seveda uporabljaš? Ga težko vstaviš, leze nižje, tišči? Če ne, bi moralo biti tudi z obročkom vse v redu. Če pa boš še vedno imela probleme, pa pojdi k ginekologu, naj ti pokaže pravilno vstavitev oz. skupaj ugotovita, kje se pri tebi zatakne. Lahko pa preprosto zamenjaš za tabletke.

Pozdravljeni!
Nuvaring imam vstavljen od 14.2 in od takrat se vedno krvavim. Poleg tega so se mi zacele pojavljati tezave z nespecnostjo. Je mozno,da je to od hormonov?
Vem,da je sele 14 dni odkar uporabljam to zascito,ampak v primeru,da je ne zelim vec…a jo lahko odstranim kadarkoli?
Hvala za odgovor…

Krvavitve so na začetku normalne, bojo pa slej ko prej izginile, dajte obročku priložnost.
Glede nespečnosti pa je tako…dosti deklet se je že pritoževalo čez nespečnost ob uporabi NuvaRinga, vendar nekih dokazov o tem stranskem učinku ni. Kar pa ne pomeni, da to ni razlog.
Lahko ga odstranite kadar koli,če ga ne želite več uporabljati.

Pozdravljeni,zanima me ce je mozno da imas napihnjen trebuh zaradi uporabe obrocka? Ko sem zacela z uporabo sem priblizno pov leta za tem opazla da imam vsak dan napihnjen trebuh in me zanima ce je to od obrocka. Uporabljala sem ga vec kot 1leto sedaj ga pa nimam vec 2mesca-ga vec neuporabljam ampak je stanje se kar isto. Upam da mi bote znali odgovorit,lp

Napihnjenost je lahko eden od stranskih učinkov obročka (zapisano tudi v navodilih),čeprav to ne izključuje drugih vzrokov za napihnjenost.

pozdravljeni,
zanima me ali lahko kadilka uporablja nuvaring in/ali mireno? oz. katera kc bi bila v tem primeru najboljša. Stara sem sicer 37 let, 2 poroda b.p., vendar so menstruacije izredno močne. Do sedaj pa še nisem uporabljala tabletk oz. katerih drugih hormonskih sredstev. hvala.

Rizična skupina za kombinirano hormonsko kontracepcijo (kar je večina tabletk pri nas, pravtako tudi obliž in obroček) so ženske, ki so stare nad 35, kadilke, s povečano težo in povišanim krvnim tlakom (ter seveda še obolele na prebavilih, srcu, epileptiki,..).
V vašem primeru so vam na voljo tabletke, ki vsebujejo samo progesteron (cerazette) ter maternični vložki, tako hormonski (vložki imajo samo en hormon – progesteron) kot nehormonski. V kolikor ste prepričani, da ne želite imeti več otrok, tudi sterilizacija. Ker tožite o izredno močnih (kaj je za vas močno – po čem ste ocenjevali?) menstruacijah, bi vam verjetno najbolje ustrezal maternični vložek Mirena, ki je tudi registrirano zdravilo za blažitev močnih menstruacij (krvavitev je lahko celo popolnoma odsotna, kar je celo zaželjeno), če so seveda izvzeti drugi dejavniki za močne krvavitve (npr. polipi). Pogovorite se s svojim ginekologom.

Pozdravljeni! Mene pa zanima ali je res problem, če uporabljam Nuvaring, če je moja mama že 2-krat imela trombozo (enkrat pri 30-ih)? Sem sicer zelo zadovoljna z Nuvaringom in ne bi rada jemala tabletk Cerazette (ki mi jih je po novem predpisal ginekolog), ker po branju na forumih vidim dosti slabih odzivov v zvezi z njimi. Najbolj me moti, da sem lahko čisto brez menstruacije, kar verjetno ni najbolj zdravo? Stara sem 31 let in še nimam otrok, ampak bi jih v roku 3-eh let rada imela pa se bojim, da bi tabletke slabo vplivale na mene. Prav tako me moti, da lahko Cerazette povzročijo osteoporozo. Ne vem kaj naj naredim, jaz bi namreč še rada uporabljala Nuvaring in ne Cerazette? Hvala za odgovore! Lp

Če vam je vaš ginekolog predpisal cerazette, jih le jemljite. Stranski učinki, ki ste jih prebrali, so od nezadovoljnih uporabnic, zadovoljne so tiho in pridno jemljejo naprej 🙂 sicer pa se vsako telo odziva drugače, zato dajte tabletkam vsaj možnost, konec koncev gre za vaše zdravje. Strah vas je osteoporoze, ki pri tabletkah sploh ni dokazana, le od kje vam take informacije? Osteoporoza se lahko pojavi pri dolgotrajnem jemanju depo injekcij, kjer je odmerek progesterona bistveno večji, saj ga mora biti za kar 3 mesece. Ni pa vas strah npr. tromboze, ki je življensko ogrožujoča, poleg tega tvegate tudi srčne bolezni, možgansko kap, vnetje materničnega vratu,…kar preberite si stranske učinke pri obročku. Pri cerazette jih je mnogo manj, še enkrat poudarjam, gre se za vaše zdravje.
Glede menstruacije pa takole..zakaj po vaše ni dobro biti brez? Menstruacija je luščenje maternične sluznice, ki se je pripravljala na vgnezditev morebitnega zarodka v primeru zanositve, zato se je debelila. Ker zarodka ni bilo, sluznica propade, posledica pa je krvavitev. Vsaka krvavitev pa ne pomeni menstruacije, do te pride le v primeru, da je ženska imela ovulacijo. Ker pa tabletke delujejo tako, da zavirajo ovulacijo, menstruacije ne more biti. To krvavitev, ki jo opažate med pavzo obročka, je le odtegnitvena krvavitev, ki je posledica padca hormonov v telesu in sluznica ni več stabilna, zato krvavi. Zato so praviloma te krvavitve tudi krajše in blažje v primerjavi z menstruacijo. Torej menstruacije ne rabite, kot večina zmotno misli, da gre za nekakšno “pucanje” telesa (čiščenje česa natančno?).
Lahko, da vam cerazette res ne bojo ustrezale, ampak lahko vam tudi nuvaring ne bi ustrezal, pa ste mu vseeno dali priložnost in zdaj ga celo nočete menjati. Mogiče pa boste s cerazette super zadovoljna in vam bo žal, da jih niste probali že prej 🙂 sploh pa se približujete letom, ko naj ne bi več uporabljali kombinirane hormonske kontracepcije, saj se tveganje za hude stranske učinke le še povečuje. Dejansko ima samo prigesteronska tabletka manj stranskih učinkov od kombinirane.
Če vam kaj pomaga, jaz uporabljam cerazette in sem zelo zadovoljna, brez pripomb.

Pozdravljeni

Tudi jaz sem začela z uporabo obročka. Vstavila sem ga na drugi dan menstruacije, pri spolnih odnosih sva s fantom uporabila tudi kondom. Po treh tednih sem ga odstranila in čez dva dni dobila menstruacijo, ki pa je bila zelo šibka in je trajala samo 3 dni ( prvi dan sem imela samo rjav izcedek), po navadi sem imela močne menstruacije in so trajale 5 dni. Zanima me ali je vzrok šibke menstruacije posledica začetka uporabe obročka ?

New Report

Close