Najdi forum

NUVARING

Ne zmanjšuje.

Spoštovani,
Nuvaring sem uporabljala približno eno leto, nato sem z uporabo za 2 meseca prekinila, prejšnji mesec pa sem ga začela uporabljati ponovno. Odtegnitvene krvavitve so bile ves čas redne, vendar kratke in šibke. Po pričetku ponovne uporabe skladno z navodili sem si obroček prejšnji teden odstranila, vendar menstruacije oz. krvavitve v enem tednu ni bilo. Ali je možno, da ob prekitnivi in nato ponovni uporabi obročka krvavitev izostane?

Hvala in lep pozdrav.

Možno je. Vseeno bi vam svetovala še test za nosečnost.

Pozdravljeni,
Vceraj zvecer sem pricela z 1. uporabo nouva ring obrocka. Zanima me sledece: ali si obrocek lahko vstavim pregloboko? Danes zjutraj sem z prstom preverila kje se nahaja pa se ga komaj dotaknem z konico prsta tako, da se bojim, da ko pride cas da ga vzamem ven, ga ne bom dosegla, ker danes ga sigurno nebi mogla vzeti ven. Ali je mozno da se bo po 3h tednih kaj spustil? Ali je mozno, da ga partner med spolnim odnosom porine se globje? Drugace ga cisto nic ne cutim edino malo mi je slabo. Najbolj me je strah, da ga nebi dobila ven. Hvala za odgovor.

Pozdravljeni,

pred 10 dnevi sem si prvič vstavila Nuvaring na 1. dan menstruacije. Ker sem že od prvega dne imela hude stranske učinke (bolečine v trebuhu, slabost, driske), sem se odločila obroček odstraniti po 5. dnevu uporabe. Tudi sicer sem hud alergik, vsaka alergija pa se mi najprej pokaže pri prebavi, tako da mislim, da obroček zame ni primeren.
Zanima me naslednje: po odstranitvi obročka sem dobila menstruacijo, sicer blago, ki zdaj traja že nekaj dni. Se bo ciklus sčasoma uredil oz. ali naj to krvavitev štejem kot normalno menstruacijo?

Hvala za odgovor.

Brez skrbi, ne more biti pregloboko in tudi odstranili ga boste lahko, je pa pravilno, da ga ne čutite

Naredili ste kar malo hormonske zmede; kako dolgo bo zdaj ta krvavitev trajala, je težko napovedati, odvisno od tega, kako se bo vzpostavil vaš ciklus. Zaenkrat predlagam, da počakate kakšen mesec, ko bi morala priti menstruacija; če je predolgo ne bo, pa bi bil potreben UZ in ev. tablete za sproženje menstruacije oziroma ureditev ciklusa. Upoštevajte pa, da niste zaščiteni pred nosečnostjo.

Pozdravljeni. Obrocek sem zacela uporabljati prvic pred 4 tedni. Se preden je prisel cas, da obrocek prvic odstranim sem pricela malo krvaveti. Ker sem zelela prestaviti menstruacijo in, ker sem prebrala, da ni nic narobe, ce brez prekinitve vstavim nov obrocek, sem to storila. Problem pa je v tem, da kljub temu, da imam ze en teden vstavljen nov obrocek se vedno malo krvavim. Je to normalno? Moram pa povedat, da mi je ta vrsta kontracepcije res super in od kar ga uporabljam sem shujsala, koza se mi je ocistila, cutim ga popolnoma nic… res je super razen krvavitve.

Pozdravljeni,

takšne krvavitve so možne, tako da predlagam, da sedaj ta obroček pustite 3 tedne (od vstavitve), nato pa naredite enotedenski premor. Tudi pri obročku naj bi se ciklus uredil v treh mesecih.

Lep pozdrav,
Polona Podnar, dr.med., spec.gin. in porod.

Najlepsa hvala zahiter odgovor.

Pozdravljeni,
Uporabljam nuvaring ze 5 mesecev. V tednu pavze-natancneje 5.dan pavze sem imela nezasciten spolni odnos z izlivom. Ali je zascita obrocka tudi v tem tednu oz. je moznost, da pride do zanositve?
Hvala in lp

Pozdravljeni

Nuvaring uporabljam že cca. 1 leto prvič pa se mi je zgodilo, da sem po pomoti nuvaring vzela ven dan prej kot ponavadi saj sem po pomoti zamenšala datume. To sem ugotovila šele naslednji dan. Zanima me kako ga jemljem od sedaj naprej na isti dan kot ponavadi ali premaknem na en dan prej. Ter na kaj moram še paziti?

Lp

Pozdravljeni

Nuvaring uporabljam že cca. 1 leto prvič pa se mi je zgodilo, da sem po pomoti nuvaring vzela ven dan prej kot ponavadi saj sem po pomoti zamenšala datume. To sem ugotovila šele naslednji dan. Zanima me kako ga jemljem od sedaj naprej na isti dan kot ponavadi ali premaknem na en dan prej. Je morda možnost da bi še vedno nadaljevala tako kot sem prej.. npr. Zacela sem na sredo in po treh tednih na sredo ga vzela ven in spet po tednu dni na sredo si vstavila novega.. sedaj pa sem ga vzela ven dan prej bi lahko torej zamaknila za en dan da bi si ga ponovno vastavila na sredo in ne na torek kot sem ga pomotoma odstranila…Ter na kaj moram še paziti?

Lp

Pozdravljeni!

Imam 18 let in sem prvič uporabila nuvaring obroček, vendar sem ga vstavila po moji menstruaciji. To sem naredila zaradi tega, ker nisem dobila točnih navodil pri ginekologu (ni mi povedal, kdaj ga je treba prvič vstaviti, ker pred tem nisem uporabljala nobene hormonske kontracepcije). Zdaj bi morala že imeti menstruacijo, vendar mi zamuja.. opravila sem tudi test nosečnosti, vendar je ta pokazal negativno. Prosim, če bi mi kdo razložil, kaj se zdaj dogaja in kaj moram narediti.

Hvala že vnaprej za vaš odgovor.

Lp

Pozdravljeni,

nuvaring uporabljam že približno pol leta. Včeraj sem si ga okoli polnoči dala ven, vstavila pa sem ga šele danes ob 8ih zjutraj. se pravi, da je bil zunaj dlje kot je navedeno v navodilih. V navodilih piše, da če sem obroček uporabljala prvi teden in sem imela v zadnjih 7 dneh spolni odnos, obstaja možnost, da sem noseča. Jaz sem obroček vstavila v petek dopoldan, v soboto zjutraj sem imela sp. odnos, v nedeljo zvečer pa sem ga dala ven. Je res možno, da bi po tem zanosila? Ne bi rada po nepotrebnem jemala dodatnih hormonov (jutranja tabletka).

Pozdravljeni.

Sem v veliki dilemi. Obrocek Nuvaring sem ze uporabljala in sedaj sem se odlocila, da ga bom ponovno, po pavzi, upprabljala.

Do prejsnjega petka sem imela vse znake za prihajajoco menstruacijo (bolece prsi, spikanje v spodnjem delu trebuha, mozolje) in v petek popoldne sem videla na hlackah rjav izcedek. Ker moja menstruacija ni redna, nisem bila 100 % prepricana, ali je to to ali ne in sem pocakala do 18. ure ter si vstavila obrocek. Nekaj dni po tem jebil se vedno rjav izcedek, danes ga ni vec, “krvave” oz. obicajne menstruacije pa tud ni bilo.

Sedaj pa ne vem, ali sem si obrocek vstavila napacen dan, bo kaj narobe? Res sem bila prepricana, da je rjav izcedek znak za skorajsnji prihod menstruacije in se sekiram, ker ne vem, kaj sem sedaj s tem naredila, pa ker ni bilo menstruacije. Ali naj ga pustim sedaj tri tedne notri? Kako pa je potem z zascito med spolnimi odnosi?

Hvala za odg., resnicno sem zaskrbljena.

Pozdravljena!

Brez panike 🙂 Obroček kar pustite vstavljen, za vsak slučaj, če ta krvavitev ne bi bila menstruacija, pa v naslednjih 7 dni pri spolnih odnosih uporabljajte kondom.

Matjaž

živjo imam eno uprašanje ali lahko nuvaring zaščito odstranim tuddi med spolnimi odnosi za kakšno uro in če je potem še vseeno zaščita tudi brez ene ure odstranjenga nuvaringa?

Živ!

Obroček lahko odstranite, a največ za 3 ure! Upoštevajte priložena navodila.

Matjaž

Jaz pa ne razumem, kako se vse pritožujejo nad kondomi, češ da pokvari celo atmosfero, ko ga je treba natikat gor, ko si najbolj vzburjen…Ampak dejansko počnejo isto z obročkom!!! Kje je tu logika? Zakaj bi dajali to sploh ven? Potem se pa pozabi pa slučajno zanosijo, pa okrivijo obroček, da ni učinkovit!

New Report

Close