Najdi forum

NUVARING

Pozdravljeni,

imam vprašanje glede shranjevanja Nuvaringa. Obročkov nisem začela takoj uporabljati (v lekarni sem jih vzela v začetku maja) in sem jih imela 2 meseca spravljene na sobni temperaturi. Potem sem videla, da bi jih morala porabiti v roku 3 mesecev, če so na sobni temperaturi. Takoj sem jih shranila v hladilnik. Sedaj v avgustu (3 mesece po dvigu v lekarni od tega so bili 2 meseca na toplem)) bi rada začela z uporabo obročka. Mislite, da so še vsi trije obročki ok ali naj grem raje po nov recept? So pa vsi popolnoma zaprti?

Hvala za odgovor.

Korica

@korica: V navodilih piše, da je lahko v orginalni emalaži shranjen na temperaturi do 30 stopinj, tako da ste lahko brez skrbi.

Spoštovani! Imela bi eno vprašanje glede uporabe Nuvaringa … Obroček je torej potrebno odstraniti za 7 dni. V teh sedmih dneh ima uporabnik zagotovljeno zaščito, ali je potrebno uporabiti dodatno zaščito? Hvala!

V tednu ko odstranite obroček, ste zaščiteni a obdobje brez obročka ne sme biti daljše od 7 dni.

Pozdravljeni!

Zanima me, kako je z uporabo nuvaringa v povezavi z norlevom. uporabljam nuvaring že drugi ciklus, vendar sem ugotovila, da mi je verjetno med spolnim odnosom včeraj zjutraj (ne vem točno koliko časa ga nimam v sebi) padel iz nožnice. Takoj sem ga vstavila nazaj in se lotila navodil, ter kupila norlevo. Lahko vzamem norlevo sočasno z obročkom in počakam na konec ciklusa, ali mi priporočate kako drugo rešitev? danes je začetek 3.tedna uporabe obročka..

Za odgovore se vam vnaprej zahvaljujem!

Vzamite Norlevo in uporabljajte Nuvaring normalno dalje. 7 dni imejte še dodatno zaščito-kondom.

Pozdravljeni,
nuvaring uporabljam že pol leta, od takrat še nisem imela krvavitev ali izcedkov izven obdobja, ko ta ni bil vstavljen. V prvem tednu tega meseca, bi morala imeti po pravem menstruacijo, vendar sem imela vstavljen obroček 4. teden in si takoj po tem tednu vstavila novega. Sedaj so ostali še štirje dnevi do takrat, da ga odstranim. Včeraj se mi je pa pojavil krvavkasto rjav izcedek. Je to zaradi prestavitve menstruacije ali kaj drugega? Sem ravnala prav pri prestavitvi menstruacije?

Hvala za odgovor.

Pravilno bi bilo, da po 3. tedenski obravnavi ne naredite premora ampak si takoj vstavite nov obroček. Krvavitve so zaradi podaljšane uporabe obročka. Za vsak slučaj naredite test za nosečnost (zaradi 4. tedenske uporabe 1. obročka).

pozdravljeni! zanima me, ali je nuvaring brezplacen, in katera hormonska kontracepcija je na splosno brezplacna. stara sem 19 let in HK nisem se nikoli uporabljala.
hvala za odgovor.

V enem izmed odgovorov sem na tem forumu zasledila, da se menstruacija izpusti tako, da imamo vstavljen 1. obroček 4 tedne in takoj za tem vstavimo drugega. Tako sem ravnala tudi jaz. Je tako narobe? V priloženih navodilih sem tudi prebrala, da če je obroček vstavljen 4 tedne še vedno ščiti pred zanositvijo. Ali to ne drži, če takoj za tem vstaviš nov obroček namesto da narediš premor?

Zanima me še tudi, če mi bo test kljub vstavljenemu obročku pokazal realno oz., kdaj bi bil najbolj primeren čas za opravljanje testa?

Hvala za odgovore.

To je t .i. off label use in ni priporočljiv za splošno rabo. Naslednjič se raje držite navodil, ki so priložene obročku 🙂 Verjetnost zanositve je majhna. Test lahko opravite že zdaj, Nuva Ring ne vpliva na rezultat.

Pozdravljeni,

sem dokaj nova uporabnica nuvaringa, v ponedeljek 25.8. zvečer sem odstranila drugi obroček. krvavitve pa doslej, po štirih dnevih, še ni bilo. kakšna je možnost zanositve, glede na to da je nekajkrat prišlo do izliva v nožnico. vendar moram poudariti, da je bil nuvaring vstavljen celih 21 dni brez prekinitev.

lp, hvala za odgovor

Možnosti zanositve so zelo zelo majhne. Po 1 tednu prekinitve, si znova vstavite nov obroček, tudi če krvavitve ne bo. Da vas ne skrbelo, lahko opravite test za nosečnost.

v primeru, da obrocek nosis nepretrgoma 4 tedne: ali je 4. teden enako zanesljiv kot trije tedni pred njim? ali je tudi 7-dnevni premor po 4. tednu se vedno zanesljiv? hvala

ali bi lahko obrocek nosila le prvi teden, potem pa ze naredila premor? koliko je pravzaprav najkrajsi dovoljen cas nosenja obrocka, da po tem lahko sledi zasciten 7-dnevni premor?

Ravno to vam hočem povedati- namreč da 4. teden po navodilih proizvajalca ni priporočen za širšo uporabo in velja za izredne razmere (če ga naprimer pozabite). Potem je tudi teden premora le pogojno zanesljiv. Enotedenska uporaba ni nikjer opisana, načeloma pa velja, da zaščita začne delovati po 7 dneh vstavljenega obročka.
Še enkrat najp povdarim, da proizvajalec priporoča 3. tedenesko uporabo in ne manj in ne več.

Pozdravljeni,

V navodilih za nuvaring sem zasledila, da bolniki s crohnovo boleznijo naj ne bi jemali tovrstne kontracepcije. Jaz chronove namrec nimam, ima pa jo moj fant. Zanima me ali lahko nuvaring kakorkoli negativno vpliva na fanta s katerim imam redne spolne odnose.

Najlepsa hvala za odgovor

Ne vpliva 🙂

Zanima me ali mazilo in tablete canesten zmansujejo zascito obrocka?

New Report

Close