Najdi forum

NUVARING

Lepo pozdravljeni,
obroček uporabljam že lep čas in sem izredno zadovolna. Pred upoabo sem imela cikluse dolge 30-31 dni -torej točno isti dan menstruacijo v mesecu (5tega-vedno). Sedaj me zelo moti menstruacija ki je vedno drugače, res bi si rada uredila ciklus na mesec dni.
Zanima me če to smem. Obroček bi tako imela ustavljen namesto 21 dni, 23 dni in potem 7 dni premora.

Kot sem prebrala navodila to nebi smelo vplivati na zaščito, ker naj bi obroček imel dovolj hormonov za 28 dni. Zanima če lahko s takimi rednimi podaljški za dva dni pride do kakšnih drugih nevšečnosti.

Hvala za odgovor

To lahko naredite in vse bi moralo biti v redu.

Spoštovani.
Nuvaring jemljem cca 10 mesecev, ni težav, ne redim se, redne krvavitve. Imam pa suho nožnico, in pomanjkanje želje po spolnosti, kar ne da se mi več, poprej pa sem bila zelo vročekrvna in za akcijo. Verjetno je kriv obroček, drugega ne vidim, parter je stalen. Moti me suhost nožnice, koža je rdeča in razdražena, tako da so spolni odnosi kar moteči. Rada bi prekinila z obročkom, za 2, 3 mesece, mogoče začela jemati KT. Zanima me, če je to smiselno, ali se bo tudi potem pojavilo enako?
Rada bi zopet zaživela, kot sem pred uporabo Nuvaringa…
Prosim za nasvet.

Hvala..

Poskusite. Lahko pa gre samo za kakšno vnetje.

Lep pozdrav!

V 16.4.2014 bi si morala zvečer vstavit Nuvaring vendar sem pazabila in sem ga vstavila takoj nasledji dan zjutraj ob 7ih. Med premorom sem imela v soboto spolni odnos v nedeljo zvečer pa sem dobila menstruacijo. Ali naj uporablam dodatno zaščito? Ali obstaja možnost zanositve?

Hvala za odgovor!

Moram pa poudarit da od sobote 12.4.2014 ko je bilpremor nisem imela več spolnih odnosov. se pravi da je biu zadnji spolni odnos.

Če ste zamudila z vstavitvijo, bi 7 dni potrebovala dodatno zaščito. Zdaj je že mimo. Če v naslednjem premoru ne bo krvavitve, naredite test.

Ja čeprav je ze mimo, sem teh prvi 7 dni imela dodatno zščito.

Super.

Spoštovani!

Nuvaring uporabljam 6 mesecev.že na začetku so se mi pojavljale hude slabosti po 3mesecih pa še hud glavobol zaradi katerega sem bila na pregledu in niso vedeli kaj bi lahko bilo narobe. sedaj so glavoboli postali milejši ampak se še vedno pojavljajo. Ali je možno da je kriv obroček? Naj omenim tudi da sem prej uporabljala že dve vrsti kt a mi nobene niso odgovarjale.

Hvala za odgovor!

Možno je. Poskusite biti 3 mesece brez.

Pozdravljeni,

imam vprašanje, obroček bi si po 7 dnevnem premoru morala vstaviti včeraj ob 9h, vstavila sem si ga ob 12.30, torej tri ure in pol kasneje. Vse kar sem zasledila je to da je razlika pri vstavljanju lahko cca. 3 ure, bi morala kljub 3 in pol urni razliki uporabljat dodatno zaščito naslednjih 7 dni ali je tolikšna razlika še tolerirana?

Lepa hvala za odgovor!

Svetovala bi vam dodatno zaščito.

Pozdravljeni,
Nuva ring sem uporabljala 3 leta. Sedaj sem se odločla, da s tem preneham. Menstruacijo sem imela vedno redno (pred jemanjem in med jemanjem Nuvaring). 11.4 sem si vstavila zadnji obroček in sem imela normalno po 3h tednih menstruacijo. Če bi si vstavila ponovno 9.5 obroček, bi morala okrog 1.6 dobit menstrucijo. Ampak je do sedaj še nimam (zamuja za skoraj 20 dni).
Ali je to normalno, ko se preneha uporabljat kontracepcijo? sicer sem imela bolj temno obarvan izloček in bradavičke so me bolele. Prave menstruacije pa ni bilo.
Prosim za pojasnilo in že vnaprej se vam zahvaljujem

Naredite test za nosečnost, da vas ne bo preveč skrbelo. Morate vedeti, da krvavitev ob NuvaRingu ni prava menstruacija ampak je samo odtegnitvena krvavitev zaradi padca nivoja hormonov. Ce se menstruacija ne bi sama vzpostavila v 3-6 mesecih obiščite ginekologa.

Spopštovani,

nuvaring uporabljam približno eno leto. Na začetku nisem imela kakih posebnih težav, po približno pol leta pa so se mi začele pojavljati številne zdravstvene težave. Sprva težave z očmi (vnetje), ki se kar nadaljujejo, kasneje so se mi začeli pojavljati pogosti glavoboli, slabo počutje, vrtoglavice oz. omotice, tresenje, pogosto malenkost povišana telesna temperatura (do 37,5), bolečine v rokah, nogah (predvsem sklepih). Vse navedeno traja že približno 4 mesece, z obdobji, ko težave skoraj povsem izzvenijo in obdobji, ko so vse navedene težave zelo izrazite.
Osebna zdravnica me je napotila že na številne preiskave (kri, ščitnica, borelija, nevrolog, …) pa so bili doslej vsi izvidi b.p.

Zanima me, ali so lahko omenjene težave stranski učinki oz. posledica uporabe hormonske kontracepcije (nuvaringa) in ali je možno, da se stranski učinki pokažejo šele po več kot pol leta uporabe?

Vnaprej hvala za vaš odgovor.

Poskusite NuvaRing za 3 mesece odstraniti in boste najbolje vedeli. Vse opisane težave so zelo nespečifične a ne morem reči, da zagotovo niso povezane z obročkom.

pozdravljeni

sem stara 25 let in sem po dveh porodih z carskim rezom poskusila z nuva ringom in so se mi pojavile vrstne tezave naj prej bolecine na desni strani v visini jajčnikov nato se je bolečina stonjevala in stopnjevala vse dolker nisem odstranila nuva ringa.zanima me ali je katera ze imela takšen primer

lp vsem

Mene pa zanima, kako je glede celulita. Stara sem 25 let in nikoli nisem imela celulita, od kar pa uporabljam obročem Nuvaring (pribljižno 2 leti) pa se mi je pojavil celulit, kljub temu, da zdravo jem, se gibljem in spijem veliko vode. Ali ima katera podobne izkušnje? Ali je možno, da je Nuvaring vzrok za povzročitev celulita?

Pozdravljeni,

imam vprašanje glede shranjevanja Nuvaringa. Obročkov nisem začela takoj uporabljati (v lekarni sem jih vzela v začetku maja) in sem jih imela 2 meseca spravljene na sobni temperaturi. Potem sem videla, da bi jih morala porabiti v roku 3 mesecev, če so na sobni temperaturi. Takoj sem jih shranila v hladilnik. Sedaj v avgustu (3 mesece po dvigu v lekarni od tega so bili 2 meseca na toplem)) bi rada začela z uporabo obročka. Mislite, da so še vsi trije obročki ok ali naj grem raje po nov recept? So pa vsi popolnoma zaprti?

Hvala za odgovor.

Korica

New Report

Close