Najdi forum

NUVARING

Ja, to je posledica obročka.

Matjaž

Pozdravljeni,
stara sem 25 let in že skoraj 2 leti uporabljam nuvaring obročke. Danes sem po treh tedni odstranila obroček, vendar že od nedelje opažam temne izcedke, skoraj kot menstruacija – temnejše, rekdejše, ravno toliko, da moram nositi vložek. To se mi prej še nikoli ni zgodilo, sedaj me skrbi, kaj bi lahko bilo narobe?

Hvala za vaš odgovor, lep pozdrav

Če bo minilo in če nimate drugih težav, najverjetneje ni nič narobe.

zdravo, stara sem 18 let in nuvaring uporabljam 5 dan, že pred menstruacijo me je koža na zunanjih sramnih ustnicah srbela, pa sem zdravila z normalnim jogurtom (ki mi je najbolj pomagal pri vnetju nožnice pred 1 letom) ampak ni bilo dovolj, sla sem v lekarno in dobila gel alkagin ki mi je srbenje olajšal, danes pa sem opazila ko sem se mazala da je koža še bolj pordela in pojavili so se majhni rdeči-nevem kako bi rekla-izpuščajčki? oz so kot majhni mozoljčki le da so v celoti rdeče barve , vse skupaj pa zgleda kot nek izpuščaj. ima lahko tu prste vmes obroček ali je kriv gel, čeprav mi ponavadi pomaga, ali pa je enostavno vneta koža ker sem imela 7 dni vložke (zaradi vnetij pred kakšnim letom uporabljam le vložke vir)? nekje sem prebrala da je nek zdravnik eni uporabnici odgovoril da je to herpes 🙁 je to možno? ne jaz ne moj 2letni partner nimava spolnih bolezni, jaz imam samo herpes na ustnici kdaj pa kdaj.

Herpetični izpuščaj po navadi ne srbi ampak zelo boli. Preko mail zelo težko odgovarjam na take stvari, ker je pač potrebno videti. Najbolje bo, da ponovno obiščete ginekologinjo in ji opišete svoje težave. Najverjetneje pa je, da ste že imela glivično okužbo, ki se zdaj stopnjuje.

zdravo, nevem najbrž sem včeraj bila na čudni svetlobi, ampak mehurčkov ni (več) koža na zunanjih sramnih ustnicah zgleda normalno, noter pa je rdečkasta, pri vhodu v nožnico pa se suši in ”lupi”, nevem kaj naj ker imam gin v novi gorici, jaz pa sem še dober teden v ljubljani in ne vem kam se naj obrnem 🙁

V pritličju UKC Ljubljana obstaja ginekološka urgenca, če se vam zdi res nujno. Lahko bi šlo tudi za alergijo na Nuvaring, če ste šele začela z uporabo.

Pozdravljeni.

S 1. 11 sem prenehala z uporabo Nuvaringa (na svojo odločitev ga nisem več vstavila). Od takrat in do sedaj nisem prejela menstruacije in med tem časom nisem imela spolnih odnosov.
Ker se že nekaj časa ni pojavila, me je začelo že malo skrbeti in me zanima, le bi lahko bilo kaj narobe oz. kaj lahko v tem primeru naredim?

Hvala za odgovor,
ur

Če menstruacija zamuja 3-6 mesecev, je čas za obisk pri ginekologu.

Lepo pozdravljeni!

Obroček uporabljam že skoraj 1 leto in doslej se mi ni še nikdar zgodilo, da v času premora ni bilo krvavitve, včeraj pa bi morala dobit menstruacijo, ki pa je še vedno ni. Kaj naj storim?

Naj povem, da so sp. odnosi zaščiteni še s kondomom in mu nikdar ne pride vame, edino prejšnji teden sva bila brez kondoma, saj smatram, da je obroček povsem dovolj in mu tudi ni prišlo vame, sem pa sedaj v skrbeh, kaj se je zgodilo da je ni. Jutri bi si morala vstaviti nov obroček in ali naj ga, četudi menstruacije mogoče ne bo?

Hvala za odg.

Nov obroček icvstavite tudi, če ne bo krvavitve. Vseeno naredite test za nosečnost, če tudi stebila zelo zaščitena.

Hvala lepa za odgovor!

Čez kakšni dve uri sem potem dobila nekaj podobnega menstruaciji, a je bilo tekom dneva potem vse bolj rjavo kot rdeče. Je s tem kaj narobe ali je normalno? Ali se sikiram po nepotrebnem? Obroček je bil doslej vedno 3 tedne notri, nikoli ga nisem vzela ven v tistih 21 dnevih in kot pravim, vedno sva bila tudi dodatno zaščitena.

Lep pozdrav.

redno uporablajm nuvarin,zadnjo menstruacijo sem imela v nedeljo,sedaj pa me zanima kolikšna je možnost zanositve v treh dneh brez uporabe obročka…

Tudi v dneh brez obročka ste zaščiteni. Nikakor pa tega obdobja brez obročka ne smete podaljšati.

pozdravljeni,

stara sem 23 let in nuvaring uporabljam že leto in pol. do sedaj nisem imela težav.
prejšnji mesec pa sem imela sem 3 tedne v nožnici obroček in nato sem odstranila obroček. po 3 dnevih ko sem odstranila obroček sem se odločila da obroček ustavim predčasno v nožnico. med temi 3 dnevi ko nisem imela obročka, nisem dobila menstruacije, sedaj ko pa imam nov obroček v nožnici imam že več kot tedn menstruacijo. (ponavadi traja menstruacija 4 dni).
zanima je to normalno? ali bo menstruacija sama prenehala ali ne?

pozdravljeni,

stara sem 23 let in nuvaring uporabljam že leto in pol. do sedaj nisem imela težav.
prejšnji mesec pa sem imela sem 3 tedne v nožnici obroček in nato sem odstranila obroček. po 3 dnevih ko sem odstranila obroček sem se odločila da obroček ustavim predčasno v nožnico. med temi 3 dnevi ko nisem imela obročka, nisem dobila menstruacije, sedaj ko pa imam nov obroček v nožnici imam že več kot tedn menstruacijo. (ponavadi traja menstruacija 4 dni).
zanima je to normalno? ali bo menstruacija sama prenehala ali ne?

Pozdraljveni,
stara sem 23 let in ze ves kot leto in pol uporavljam nuvaring in sem zelo zadovolnja z njim.

trenutno imam problem saj med menjavo obročka nism naredila 7 dnevno pavzo kot običajno ampak sem se odločila da bom prej zamenjala in ustavila nov obrocek. to sem naredila v 3 dneh pavze. med to pavzo nism imela menstruacije, sedaj ko pa imam obroček vstavljen imam menstruacijo ze skoraj 10 dni (navadna menstruacija traja cca 4 dni).
zanima me ali mi kontarepcija sploh se deluje in ali je to normalno da imam tako dolgo krvavitev.?

hvala za odgovor in lep dan

Kontracepcija deluje. V vzrok za krvavitev je najverjetneje 3 dnevni premor. Krvavitev se bo najverjetneje ustavila. Če boste po 3 tednih naredila 7-dnevni premor, boste najverjetneje spet zakrvavela.

Pozdravljeni,

Nuvaring uporabljam že eno leto in pol in danes sem po naključju ugotovila, da sem si ga vzela en teden prej ven. Kaj je najbolje da storim? si dam novega not ali se obnašam kot da sem ga normalno tretji teden vzela ven?

Hvala,

LP

Najbolj varno bi bilo, da si takoj vstavite novega in ga imate vsaj še 1 teden vstavljenega, lahko tudi nadaljne 3 tedne. 7 dni uporabljajte tudi dodatno zaščito.

New Report

Close