Najdi forum

NUVARING

Pozdravljeni!

Začela sem uporabljati Nuvaring, obroček sem si vstavila na svoj prvi dan menstruacije. Običajno mi menstruacija traja 6 dni, vendar je že četrti dan menstruacije izcedek začel spreminjati barvo, postajal je rjav. Sedaj je že sedmi dan menstruacije in rjavi izcedek se ni nič omilil. Seveda ni tako močan kot moja menstruacija, vendar vseeno. Prebrala sem, da je to normalno? Koliko časa se v povprečju lahko zavleče ta “menstruacija” čez cikel, ker me že pošteno moti?

Najlepša hvala za odgovor in lep pozdrav.

Še nekaj sem pozabila dodati. Ne krvavim konstantno, ampak vsakič s kako uro pavze, potem pa hitro pride “pošiljka” in potem spet uro ne. Se mi pa zdi, da danes krvavim manj in z daljšimi premori kot včeraj.

Lep pozdrav.

Pozdravljeni!
Po cca. 6 letih jemanja KT Yasminelle so se mi pojavile hude migrene v času menstruacije. Ginekolog mi je po nasvetu osebne zdravnice spremenil hormonsko kontracepcijo in predpisal Nuvaring v upanju, da padec hormonov med menstruacijo ne bo dovoljšen za sprožitev migrene. Danes sem si prvič vstavila Nuvaring. Upam, da bo delovalo in da niso pravi razlogi resnejši …

Vrjamem, da je proizvajalec opravil vse potrebne klinične študije na uporabnicah. Zanima pa me, če so bile opravljene kake klinične študije glede delovanja Nuvaringa na partnerja. Med spolnim odnosom tudi partner pride v stik z Nuvaringom. Kakšna je verjetnost absorbcije ženskih hormonov? Kakšne so (če so) možne posledice. Najvrjetneje ne gre pričakovati ravno razvoja mlečnih žlez in bogatega oprsja 🙂
Razumem, da je absorbcija čez vaginalno sluznico učinkovitejša od absorbcije čez kožo penisa. A vendar – pri kontracepcijskih obližih poteka absorbcija hormonov ravno čez kožo.

Računam, da bom med spolnim odnosom obroček odstranila in ga ponovno vstavila znotraj dovoljenih 3 ur. Vseeno pa me zanima vaše mnenje glede vpliva na partnerja. Dosedaj ni bilo nič zapisano na to temo.

@Nuva: Ponavadi novo metodo kontracepcije uporabljamo vsaj 3 mesece, da ocenimo kako naše telo reagira nanjo. Podaljšane blage krvavitve so res lahko normalne v začetku uporabe Nuvaringa. Če je trenutno stanje res zelo moteče lahko prenehate z uporabo, ampak potem se bo pojavila odtegniz+tvena krvavitev…
@kvik: Če imate res migrene je kombinirana hormonska kontracepcija odsvetovana (torej tudi Nuvaring). Vaše drugo vprašanje je zelo zanimivo. O tem nisem zasledila nobenih študij, mislim pa, da je stik do katerega pride med spolnim odnosom, prekratek, da bi hormoni kakorkoli ogrozili partnerja.
Torej najprej vam svetujem diagnbostiko vaših glavobolov in nato novo kontracepcijsko metodo (progesteronske tabletke ali pa maternični vložek).

Pozdravljeni,

Mene pa zanima če imam lahko namesto 7 dni pavze, 6 dni?? Sepravi da vstavim Nuvaring en dan prej??

Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Lahko. Nevarno je le podaljševanje premora.

Pozdravljeni!

Z NUVARINGOM sem si cikel podaljšala za 1 teden, torej obroček sem imela noter 4 tedene. Zelela bi podaljšati cikel še za samo 1 teden. Torej bi vstavila nov obroček samo za dodaten teden. je to mogoče, ali je potrebno potem drugi obroček imeti noter cele 3 tedne?

Hvala za odgovor!

Nov obroček lahko imate noter 1 teden a potem ga morate zavreči. Če želite delovati bolj racionalno, ga imejte vstavljenega 3 tedne…

Pozdravljeni!

Mene zanima še nekaj. Jaz sem pustila Nuvaring en tedn dlje notri, sepravi imam vstavljenega zdaj četrti teden. Ven ga moram dati v soboto, vendar se mi je danes (torek) pojavila menstruacija (čisto malo). Je to normalno? Ali ga rajše vzamem ven??

Hvala za odgovor in lep pozdrav!

To je normalno. Izleda, da je prišlo do manjšega padca hormonov. V navodilih piše, da ga lahko imate vstavljenega 4 tedne, tako da ga lahko pustite do sobote.

Pozdravljeni,

sem začetnica pri uporabi nuvaring obročka. V času menstruacije že peto leto uporabljam lunette menstrualno skodelico. Glede na to, da se prvič vstavi obroček na prvi dan menstruacije me zanima, če se lahko uporablja skupaj z menstrualno skodelico, saj le ta po vstavitvi menstrualne kodelice ni celoten v stiku s sluznico ampak ga je del v menstrualni skodelici.

V upanju na vaš odgovor vas lepo pozdravljam!

živjo

Zanima me uporaba kontracepcijskega obliža. Kakšne so njegove prednosti in slabosti zlasti stranski učinki. Saj sem imela veliko le teh po kontracepcijskih tabletkah Yaz( slabost, vrtoglavica, težko dihanje,,,)
Ter kako hitro je zagotovljena zaščita?
Hvala

Pozdravljena!


@ajirelav
: Lahko uporabljate oboje hkrati. Pri prvi vstavitvi obročka morda uporabite vložke, nato pa lahko računate, da boste skodelico uporabljali med premorom med obročkoma, sicer pa lahko imate vstavljeno oboje, večina uporabnic najprej vstavi obroček, nato skodelico, nekatere ga vstavijo vzporedno s skodelico.

@kontracepcijski obliž: Pričakujete lahko podobne stranske učinke, kot pri tabletah. Obliž se namesti vsak teden, za nekoga je to prednost, za drugega slabost. Včasih pride do kožne rekacije. Obliž je sicer majhen in kožne barve, a se vseeno vidi in mnoge ženske to še najbolj moti! Probajte, pa boste videli, ali vam ustreza.

Matjaž

Najlepše se vam zahvaljujem za odgovor.
Torej ni nič narobe, če pri vsakem čiščenju skodelice zdrsne ven in ga takoj vstavim nazaj?

Ne, nič ni narobe. Zunaj nožnice je lahko največ 3 ure. Lahko ga tudi sperete z mlačno vodo.

Matjaž

Pozdravljeni!

Stara sem 18 let in Nuvaring uporabljam drugi mesec. Prvi mesec ob uporabi obročka sem imela precejšno nihanje razpoloženja in rahlo vnetje nožnice, ki sem ga odpravila. Ta mesec, torej ob uporabi drugega obročka, pa se mi ke pojavila utrujenost. Težko se skoncentriram, ves čas sem zaspana, torej nasploh težko delujem v vsakodnevnem življenju. Vedno sem se lahko učila, a sedaj se preprosto ne morem zbrati, moja glava postane se dodatno utrujena in težka. Nasploh sem nočni tip človeka, vendar hodim zaradi utrujenosti spat prej kakor sem kadarkoli, naslednji dan pa kljub temu nisem spočita, kot bi drugače bila. Bi bilo lahko to pivezano z uporabo Nuvaringa? Čudno mi je, ker se mi je to začelo pojavljati šele drugi mesec. Pojavile so se mi tudi težave z zmanjšanim libidom, sploh odkar sem tako zaspana.

Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Pozdravljena!

Možno je, da vam obroček (oz. aktivne sestavine v njem) ne ustreza. Predlagam, da vztrajate z uporabo tega obročka in še naslednjega, skupaj torej 3 obročke, če ne bolje, se posvetujte z ginekologom o zamenjavi.

Matjaž

Hvala za odgovor.

Se lahko razlika med stranskimi ucinki vidi med tednom pavze oz. ali se takrat stranski ucinki zmanjsajo? , To me zanima, da bi lahko presodila ce krivdo pripisem Nuvaringu.

Običajno se stranski učinki med premorom zmanjšajo, ni pa nujno, saj veste, ljudje smo si zelo različni in vsak malo drugače reagira na zdravila. Če vas vse skupaj moti, predvsem utrujenost in nezbranost (šola), potem z uporabo obročka lahko kadarkoli prenehate, seveda pa morate poskrbeti za zaščito in se o alternativah pogovoriti z vašim ginekologom.

Matjaž

Pozdravljeni,
zopet imam eno vprašanje. Po vstavitvi obročka (na prvi dan mensruacije) je ta trajala dobra 2 dni, medtem ko sem jo imela ponavadi 5-6 dni. Po enem dnevu brez menstruacije pa se mi je naslednji dan pojavil rjavkast izcedek, ki je bil kratkotrajen. Je možno da je to zaradi nuvaringa?

Najlepša hvala za odgovor.

New Report

Close