Najdi forum

NUVARING

Hvala vam za vaše odogovre…med obročkom ki ga imam vstavljenega 25 dan sem začela rahlo rahlo krvavet.Zakaj?? Nikjer nisem zasledila odogovora…

Ker hormoni v obročku ne zmorejo toliko čaka vzdrževati sluznico. Če vas moti, naredite premor, da pride do močnejše krvavitve in po 7 dnevnem premoru začnite z novim obročkom.

Živjo,
v četrtek sem prvic pričela z uporabo obročka (na prvi dan menstruacije), zanima me ali sem sedaj ze zaščitena ali moram uporabiti kondom… Pred dvema mesecama sem jemala KT samo 8 dni in prenehala z jemanjem saj sem imela bolecine okloi srca in me zanima ali ima Nuvaring tudi taksne stranske učinke kot KT, npr strdek? Zanima pa me ali z Nuvaringom tudi pridobis telesno težo?

Torej če ga vzamem danes ven,čeprav sem hotela prestavit menstuacijo za še en teden zaradi že prej omenjenega zgoraj oz.tudi če bi ga morala odstraniti šele ju3 ne bo nič narobe??Sem vseeno zašćitena med spolnim odnosom?Koliko pa trajajo običajno te krvavitve med vstavljenim obročkom?
Hvala in Lep pozdrav !

@sandra2121: Obroček naj bi bil vstavljen vsaj 7 dni, da je zaščita popolna. Nuvaring ima podobno sestavo kot KT in zato tudi podobne stranske učinke med njimi tudi trombozo. Glede KT in Nuvaringa ni nobenih dokazov, da povečujejo telesno težo.
@jana000: Lahko ga odstranite tudi danes, če ste ga pred tem imela vstavljenega vsaj 7 dni. Potem ste zaščitena tudi v 7- dnevnem premoru. Vmesne krvavitve niso nič nevarnega, lahko pa so seveda zelo moteče.

Pozdravljeni!

V ponedeljek ob 16.00 bi si morala vstavit nov nuvaring obroček po 7dneh premora, ampak zaradi dela na terenu to ni bilo mogoče in sem ga vstavila ob 18.55 isti dan. Torej cca. 3ure bolj pozno. Kaj zdaj to pomeni? Se morem še dodatno zaščitit ali se nič ne spremeni?

Že v naprej se vam zahvaljujem za odgovor

lp

V navodilih piše, da si ga je potrebno vstaviti najkasneje po 7 dneh (7×24 ur). Ker ste ta termin zamudila, uporabljajte pri SO dodatno zaščito ali pa bodite vzdržna.

Torej 7dni morem bit dodatno zaščitena potem pa dalje kot običajno?

Pozdravljeni,

Kako pogosta je odsotnost vmesnih krvavitev pri uporabi nuvaringa? Vem, da pri nekaterih tabletah to je mozno..
Prejsnji mesec mi je vmesna krvavitev izostala, sem vstavila novega, ker se mi je to ze zgodilo.. Tudi sicer so vmesne krvavitve izredno sibke. Sedaj spet ni krvavitve.. Me mora skrbeti? Naj menjam kontracepcijo?
Hvala za odogvor in lp

Pozdravljeni.
Nuvaring uporabljam redno že pol leta, brez težav.
Obroček sem Vstavila v petek, v soboto sem imela spolni odnos, obroček sem odstranila. In ga potem pozabila dati notri. Stvar je bila, da je ostal pri fantu, do katerega potem nisem več mogla in sem si po dveh urah vstavila nov obroček, zapakiran, ki je bil pri meni doma. Tisti prvi obroček je moral romati v smeti.
Saj naj ne bi bilo nič narobe, ker sem vstavila nov obroček?

Hvala, lp

@misy88: da 7 dni dodatna zaščita nato normalno dalje.


@Miska76
: Vmesne krvavitve ponavadi imenujemo krvavitve, ki se pojavljajo med jemanjem tabletk ali med tem ko je obroček vstavljen. Krvavitev, do katere pride po koncu jemanja tabletk ali po odstranjenem Nuvaringu pa iumenujemo odtegnitvena krvavitev. Vi verjetno mislite na odtegnitveno krvavitev, ki se pojavi po 3 tednih uporabe obročka. Te krvavitve lahko izostanejo, četudi obroček pravilno uporabljate. Če vas skrbi, naredite test za nosečnost. Če vas odsotnost krvavitve ne moti, ne potrebujete zamenjave kontracepcije.


@Milena
3256: Dobro, da ste vstavila nov obroček.

Pozdravljeni!

Obrocek uporabljam en mesec. Že en teden se mi vsak dan pojavljajo cudne slabosti. V cetrtek sem obroček odstranila in danes sem dobila menstruacijo. Je zelo mocna, se opravicujem ampak ne morem drugace tega povedat, iz mene je prisel kos rdece sluzi v velikosti majhne žogice in ne pretiravam. Povrhu me zelo črviči v trebuhu. Ali je to normalno ker se telo navaja na hormone?

Hvala

Ponavadi neko metodo kontracepcije uporabljamo vsaj 3 mesece, predem lahko rečemo kako učinkuje na nas (seveda prenehamo takoj, če se pojavijo življensko nevarni stranski učinki). Ne vem zakaj ste tako močno zakrvaveli, tisti kos sluzi pa je najverjetneje bil kos strjene krvi. Obroček je ponavadi vsavljen 3 tedne, potem ga za 1 teden odstranimo.

Pozdravljeni!

Obroček nuvaring uporabljam tri tedne (čez tri dni naj bi ga odstranila). Sprva je bilo vse super, sedaj pa so se začele pojavljati težave pri spolnem odnosu. Fanta obroček ne moti, sama pa čez nekaj časa (ali po koncu) začutim precej močno bolečino, ki potem traja še dolgo. Na rjuhi ali robčku opazim tudi rahle sledi krvi. Ali naj bi to sčasoma minilo? Drugače sem z obročkom zelo zadovoljna, zato me zanima kako naj rešim ta problem.

Hvala za odgovor.
Lp

Lahko, da med SO prihaja do drgnjenja obročka ob steno nožnice. Lahko ga med spolnim odnosom odstranite, a ne za dlje kot 3 ure.

PREBERITE SI TO!!!!!!! (ŠE KOMENTARJE)

http://www.cosmopolitan.com/celebrity/news/deadly-nuvaring-lawsuits?src=spr_FBPAGE&spr_id=1440_34611228

Pozdravljeni, že nekaj časa uporabljam Nuvaring obroček in nimam nobenih težav. Zanima pa me, če sem zaščitena samo 3 tedne, ko je obroček vstavljen ali tudi tisti teden, ko obročka ni not (tudi v času menstruacije)? Hvala za odgovor! Lp

Zaščitena ste tudi v času krvavitve.

Pozdravljeni!

V zadnjem odgovoru ste omenili, da smo v enotedenskem premoru tudi zaščiteni. Zanima me, kako je to mogoče? Namreč, bilo bi super, če bi bilo res, vendar me vseeno zanima.

Imam tudi drugo vprašanje. Imam med uporabo Nuvaring obročka lahko spolni odnos v kadi (tudi če so notri razni šamponi, soli za kopanje), ali to zmanjša učinkovitost obročka?

Lep večer še naprej.

Torej mi ne verjemete? Seveda pa ste med premorom zaščiteni samo če obroček pred tem kontinuirano uporabljate 3 tedne.
Lokacija spolnih odnosov je vaša stvar in šamponi ter soli ne vplivajo na učinkovitost.

New Report

Close