Najdi forum

NUVARING

Pozudravljena!

Nič ni narobe, hormonska kontracepcija mnogokrat zmanjša intenzivnost krvavitve. Novi obroček vstavite po urniku.

Matjaž

ok. hvala za odgovor,lp

Pozdravljeni,jst bi se sam neki uprasala. Ko odstranis obrocek po 21tih dneh nastopi pol vaginalna krvavitev pa me zanima ce je to menstruacija ali menstruacijo dobimo pozneje po tej krvavitvi?

Pozdravljena!

Po odstranitvi obročka pride do odtegnitvene krvavitve, ki je podobna menstruaciji.

Matjaž

ce prau razumem pol morm menstruacijo se useen dobit al je to ta krvavitev?ko sem si odstranla obrocek 3dni zatem sm zacela krvavet prva dva dni je bila krvavitev mocnejsa pol tretji dan je bila bol blaga uceri nisn vec krvavela danes sem pa spet zacela malo krvavet zato me zanima ce po tej krvavitvi nastopi se menstruacija.

Ko ženska uporablja hormonsko kontracepcijo nima ovulacije, zato nima menstruacije ampak menstruaciji podobno odtegnitveno krvavitev, ki nastopi ob premoru. Po urniku vstavite novi obroček, ne glede na krvavitve.

Matjaž

Aha no to me je zanimal. Obrocek sem si vstavla ze uceri. Hvala lepa za odgovor

Pozdravljeni!

Včeraj sma z partnerjem pred spolnim odnosom odstranila nuvaring iz nožnice. Po končanem odnosu pa sma na njega pozabila. Tako nuvaring ni bil vsatvljen 7ur. Zanima me ali zaradi tega lahko pride do zanositve zaradi prej omenjenega spolnega odnosa?

Potem sem si vstavila povsem nov nuvaring…kako naprej?

Že v naprej se vem zahvaljujem za vašo pomoč in odgovor

Sofia Elena

Pozdravljeni!

Če se je to zgodilo v prvem tednu uporabe obročka, potem možnost nosečnosti obstaja in predlagam nujno kontracepcijo. Uporabljajte kondom naslednjih 7 dni.

Matjaž

Pozdravljeni!

Zgodilo se je v 2. tednu uporabe obročka. Tudi obstaja možnost zanositve in priporočate nujno kontracepcijo? Po 7 dneh obroček odstanim ali ga lahko pustim noter še 4 dni dalje, da bo potem 21dni. Da pridem na običajem datum na katerega sem si vstavljala in odstanjevala obroček.

Hvala

Pozdravljeni!

Drugi teden ni problematičen in nujne kontracepcije ne potrebujete, če predpostavljam, da ste obroček imeli nepretrgoma vstavljen preteklih 7 dni. Dan zamenjave obročka se ne spremeni, lahko pa ga imate vstavljenega naslednje 3 tedne (ker ste uporabili nov obroček), lahko tudi manj, če vam tako ustreza. Pazite le, da premor ne bo daljši od 7 dni.

Matjaž

Pozdravljeni, zanima me ali nuvaring povecuje apetit? hvala za odgovor

Pozdravljeni,

upam, da sem zadela pravo temo, saj imam vprašanje glede glivic in uporabe Nuvaringa. Upam, da mi boste lahko pomagali z nasvetom.
Imam 29 let in že približno eno leto uporabljam Nuvaring. Do sedaj nisem imela nobenih težav, v zadnjem času pa na vsake toliko občutim srbenje na sramnih ustnicah, pa tudi peče me. Zaradi izcedka precej močnega vonja, ki pa je tudi obarvan (temno rumenkaste in belkaste barve), menim, da imam glivice. Zanima me, če je možno, da sem zaradi uporabe Nuvaringa dobila glivice, saj imam v notranjosti vagine precej tekočine (če se tako izrazim; beli tok), ki pa nekako zastaja v notranjščini, saj se mi zdi, da obroček na nek način deluje kot tampon, ki lahko zadrži tekočino notri. V notranjščini me sicer ne srbi, vseeno pa me zanima, če se te ‘slabe’ glivice razvijajo v tem mokrem okolju in povzročajo srbečico na zunanjščini.
Razmišljam o uporabi Canestena 3 vaginalne tablete, a ne vem, kdaj naj si jih vstavim. Priporoča se, da se jih vstavi v času po menstruciji, a v mojem primeru v začetku novega ciklusa z Nuvaringom že vstavim obroček in verjetno ne bi bilo fino, da imam vstavljeno tableto in obroček, saj se učinek slednjega verjetno izniči. Prosim za nasvet.

Lep pozdrav, Isobela

Pozdravljeni,
Canesten vaginalete lahko uporabljate tudi, ko je obroček vstavljen. Znanega medsebojnega vpliva ni.

Pozdravljeni, zanima me ali nuvaring povecuje apetit? hvala za odgovor

Lahko tudi.

Pozdravljeni…
1.10 bi morala odstraniti nuvaring obroček a sem zaradi izčrpanosti zaspala in se na to spomnila šele zjutra 2.10 v sredo…zamude je nekje 8 ur…a je kaj narobe s tem? Ali bi lahko zanosila?Sedaj sem si podaljšala uporabo ker hodim plavat zaradi zdravstvenih težav ta teden…zanima me kdaj si odstranim obroček? V sredo ali pa torek?
Najlepša hvala za vaš trud in odgovor…

Glede zamude 1 dan ni panike. Odstranite si ga katerikoli dan ( torek ali sreda) pač glede na to, kdaj bi rada zakrvavela.

O hvala gospa Sonja za vašo pomoč za katero sem vam neizmerno hvaležna.Bi vas pa rada vprašala samo še kako lahko premaknem menstrualni dan…recimo moj fan prihaja za vikende domov in sedaj bom zopet dobila menstrucijo za vikend….rada pa bi jo med tednom.Ali se lahko to kako prestavi?

Po odstranitvi tega obročka si vstavite nov obroček in ga pač odstranite ko vam ustreza glede krvavitve. potem naredite 7 dnevni premor in potem novi trije obročki…

New Report

Close