Najdi forum

NUVARING

Pozdravljeni, ko vstavim obroček po menstruacji, sem zaščitena takoj, ali moram počakati na 7 dni? Nuvaring ne uporabljam prvič.
Hvala, lp

Če ga vstavite 1. dan menstruacije ste zaščitena takoj.

Zdravo. Jst bi sam neki uprasala. Jst sem uceri zvecer neki do 11ih dobila menstruacijo pa sem si dala obrocek sele dans zjutri not ker ga uceri nisem imela zraven sebe a je kej narobe ko sem ga dala sele danes not?hvala za odgovor, lp

Saj ne sprašujem na 1. dan menstruacije ker ga takrat ne vstavljam. Nuvaring uporabljam že pol leta.Zanima me, če sem takoj zaščitena, ko zopet po enotedenskem premoru vstavim obroček, in imam spol.odn.? hvala, lp

@tinn14: v redu je če ste si ga vstavili nekje znotraj 24. ur po začetku menstruacije. Če je minilo več časa, vam svetujem dodatno zaščito še 7 dni.


@tanjaajnat
: potem se pa ta krvavitev ne imenuje menstruacija ampak je odtegnitvena krvavitev. Zaščitena ste takoj.

@yojce: Če je obroček 3 tedne neprekinjeno v nožnici in obroček ni nikoli zunaj dlje kot 3 ure, ste zaščiteni tudi med 7-dnevnim premorom. V tem času hormoni toliko delujejo na sluznico maternice in pa na jajčnik, da ovulacija in zanositev nista možni.

Pozdravljeni! Hvala za odgovore, imam pa še eno vrpašanje.

Potem ko sem odšla na dopust, sem obroček shranila v hladilniku (od ned.-tor.), ni bilo prehladno. Ta torek sem vzela obroček po treh tednih ven, danes pa bi morala dobiti menstruacijo (od marca, ko sem začela z obročkom, sem jo vedno dobila nekje v noči iz sobote na nedeljo, danes pa je še vedno ni), ali je morda kakšen razlog za paniko ali je morda običajno, da se krvavitev ne pojavi na dan, ki ga pričakuješ?

Pri sp. odnosih uporabljava tudi kondome, nikoli ne pride do izliva v mene, enkrat je prišlo samo do tega, da je pred začetkom svoj ud drgnil ob ščegetavček, obroček pa sem imela notri, sedaj me pa skrbi, čeprav to nosečnost ne more biti.

Hvala za odgovor, želim vam lep dan še naprej!

Zdravo. Jst bi se sam neki uprasala. Danes zjutri ko sem se zbudila sem zacutla rahlo bolecino na levi strani u noznici pa sem misla da je mogoce od obrocka pa sem si ga dala vn pa nazaj vstavila pa me se kr malo boli pa nevem zdj al je to od obrocka ali je od cesa drugega. Obrocek imam 4dni in do danes ga sploh nisem cutla ali pa da bi bile karsnekoli bolecine. Hvala za odgovor,lp

Preko interneta vam težko povem ali je zaradi obročka. Če se ne bo umirilo, obiščite ginekologa.

Zdravo. mene sam neki zanima jst sem si dala obrocek pret parimi dnevi vn ker me je pekev mehur zdej pa nevem al je blo vec ko 3ure ko sem si ga ponovno dala not. pa me zanima ce je uredu da sem si dala isti obrocek al si raje vstavim drugega. in ce si dam drugega ga pol imam do istega datuma kot bi mogla met prvi obrocek 3tedne al zacnem znova 3tedne brez prekinitve?hvala za pomoc

V redu je, da te si vstavili starega. 7 dni uporabljajte dodatno zaščito. Ostalo vse isto kot prej.

aha hvala

Žiivjo.

Ta mesec sem prvič uporabila Nuvaring, pred tem pa sem jemala Yasminelle tabletke. Obroček sem si vstavila prvi dan krvavitve in ga imela 21 dni v sebi. Konec drugega tedna sem ga enkrat vzela ven za okoli 3 ure in 20 min. Nekajkrat je bil pa vzet ven za manj kot 3 ure. Sedaj sem v tednu premora in to 4. dan menstruacije pa še ni bilo. Ali naj me skrbi?
Ali je to res, da če vstaviš obroček 1. dan novega cikla (po predhodni zaščiti z Yasminelle tabletkami), da ovulacija ni mogoča?

Lp, Abc1349

Če vas skrbi, naredite test za nosečnost, ker ste imela obroček zunaj več kot 3 ure. Drugače je obroček med spolnim odnosom lahko v nožnici. Glede ovulacije pa drži.

Pozdravljeni, jst bi neki uprasala v navodilih sem prebrala da obrocek po 21tih dneh das vn na isti dan kot si si ga dav not npr.ce si si ga dau u sredo ob 11ih si ga das cez 21dni u sredo ob 11ih vn ampak to je 22dni. jst sem si ga prvic vstavla 10.8 sepravi da si ga dam vn 31.8? al en dan prej? se opravicujem za malo nejasno vprasanje. hvala za odgovor,lp

Poglejte namesečni koledar. 10.8. je bil petek, preštejte 3 tedne in pristanete na petku 31.8. Glede števila dni pa je tako, da ga 10. niste imela vstavljenega cel dain 31. ga prav tako ne boste imeli. Torej bo 21 dni.

Prejšnji torek sem si podaljšala uporabo obročka in ju3 bo 4 tedne ko ga imam vstavljenega…zanima me alu lahko dam ju3 zvečer(torek) drugi obroček ker sem še na dopustu in grem komaj v soboto domov.Sem pa fajn zadvoljna z njim ker ga ne čutim razen tega da mi je menstruacija trajala dosti dlje kot pa ponavadi..

Lahko.

Najlepša hvala za hiter odgovor…lep preostanek večera 🙂

Pozdravljeni,po odstranitvi obrocka sem 3dni zatem zacela krvavet kot bi imela menstruacijo ampak sem krvavela samo 2dni pa me zanima ce je bila to menstruacija in ce je kej narobe ko je trajalo le 2dni,sedaj imam samo se bol rjavkast izcedek.hvala za odgovor

New Report

Close