Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija ABC ginekologije in porodništva nujno-tezave s spolovilom

nujno-tezave s spolovilom

Nujno vas prosim za cimprejsnjo pomoc,saj me zelo skrbi za svoje tezave.
1.Kaksen teden nazaj sem med tusiranjem opazila,da se mi je leva zunanja sramna ustnica zelo povecala.Zelo me je pricelo boleti in s tezavo sem normalno hodila.Pojavila se je srbecica in spolovilo se je pordecilo.Srbelo me je predvsem pod zunanjimi sramnimi ustnicami in pri vhodu v vagino.Scasoma sem opazila belo,nekoliko sluzasto tekocino.2 dni me je izredno srbelo.Zdaj,cez teden dni pa je oteklina izginila,vendar me se vedno srbi in ne mine dneva brez belih “kosckov”.Preden se je to zacelo,sva imela s fantom spolni odnos,ki je bil precej neroden,saj nama takoj ni uspelo in je mogoce prislo do kaksne razdrazitve.Kondome redko uporabljava,saj jemljem tabletke. In zadnja opcija bi lahko bila higiena.Saj sva imela velikokrat spolne odnose zjutraj in sva se sele zjutraj vrnila domov,ter stusirala,ceprav niso bili pogosti.Mogoce 2x na teden.
2. Jemljem kontracepcijske tablete Diane35 in sicer zvecer ob 10 uri.En dan sem pozabila vzeti zvecer tabletko in imela zjutraj nezascitene spolne odnose.Vzela sem pa zvecer 2.Naslednji spolni odnosi so bili zasciteni in sem redno jemala tablete.Je bil tisti spolni odnos zasciten?
3.Desno sramno ustnico imam zelo povecano.Kar nekaj centimetrov veliko.Ne cutim skoraj nicesar,vendar me moti pri uriniranju in spolnih odnosih.Zanima me kako je z odstranitvijo.
Prosim,ce odgovorite na moja vprasanja in hvala!

Draga Anja,

predvidevam, da se vam je zaprlo izvodilo Bartolinijeve zleze in se je ta napolnila s tekocino. Temu recemo Bsrtolinijeva cista in ce se zadeva vname, nastane absces (ognojek). Tega je potem potrebno prerezati ter izprazniti gnojno vsebino. Obiscite ginekologa, da oceni stanje.
Po pozabljeni tabletki (glede na dopolnilne podatke) ste bili se vedno zasciteni. Brez skrbi.

New Report

Close