Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija Nujno! sum na pljucnico? virusna?

Nujno! sum na pljucnico? virusna?

Zdravo. Sin3 leta ima doloceno konsritucijsko zdravilo silicij. Vzame vsak vecer 1kroglicoma (postqvljeno pred pol leta na podlagi atopijskega,tezke nevteopenije,vecih alergij-vse to se mu je zelo izboljsalo. Celo atopijskega ne opazam vec ze dva meseca. Ob akutnih zadevah pa nam je homeopaTinja dala navodila za mocnejso keoglico silicija v 1dc vode sa spije tekom dneva 3x na dan. Ta teden homeopatinje ni, je pa od srede bolan.dala sem mu eno kroglico mocnejso. Ali naj ponovim? Ne vem potence. Trenutno pa ima tezave z mocnim kasljem, zelo dolgo kaslja kot napad na koncu kot da mu zmanjka sape,postane cist rdec, se bi rad kasljal pa ne zmore tudi tezko zadiha. Vidim da so vdihi izdihi krajsi,globji vdih izdih ga drazi na kaselj. Ponoci se poslabsa. In slasbe je dopoldne oz ko se zbudi. Traja priblizno eno uro da se izkaslja. Pokasljuje vseskozi. Jaz slisim kako hropi piska (misice med rebri in pri kljucnici se vidno vdirajo, medtem ko diha) ampak pljuca so cista, sva sla vceraj k dezurnemu. Skrbi me, da ima pljucnico (lani je imel ppdobne znake, zato je bil v bolnici. Dva pediatra sta slisala pokanje dva pa ne).Vrocino ima do 38st. Smrkelj je od tekocega prozornega, do gostega belega z rumeno zeleno vsebino. Nos je izmenicno prehoden ponoci pa ne. Odvisno od dela dneva. Ko kaslja se mi zdi kot da ima kaj izpluniti. Sicer je utrujen,vroc. Vendar kar razpolozen za igro. Nekoliko.manj kot ponavadi,se hitreje utrudi. Potem rabi narocje d v narocju pociva. Rad pije mlacne oz hladne tekocine. Nasplosno.zadnje case rad pije mrzlo mleko. Sedaj ko je bolan mu dam raje vsaj mlacen caj. Ga rad spije. Ponoci spi pokrit. Ali bi bilo smiselno ponoviti mocnejsko kroglico ali dodat kaj drugega za to akutno stanje? Kri je bila v petek kontrolirana. Crp je bil 9 ali 15. Levkociti pa se mi zdi da 5,4?

Pozdravljeni,
pri bolj izraziti akutni klinični sliki je ponavadi treba poiskati posebno zdravilo, saj kroničnemu ne odgovarja več simptomatika. Počakajte 12-24 ur brez zdravil in potem podrobneje opišite simptomatiko, iz vašega opisa danes ne morem določiti jasnega zdravila. Najbolje pa bi bilo, da se obrnete na lečečo homeopatinjo, ki otroka pozna in bo lažje našla pravo zdravilo.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

New Report

Close