Najdi forum

Jaz te razumem! Pac nekateri pridejo do spoznanja kaj je ljubezen prej, drugi pa kasneje.VSI smo samo ljudje, Vsi smo krvavi pod kozo!!! Vsi moramo priti do spoznanja na podlagi svojih napak! Drugace zal ne gre! to je “sola zivljenja”.
Jaz sem stara 25 let in sem imela v svojem zivljenju zmeraj moske, ki sem jih imela rada ali pa tudi zelo rada (od tega tudi ena 4 letna veza,druge so bile krajse), nikoli pa nisem mogla rect, da katerega od njih ljubim. In zmeraj mi je bilo tezko zapustiti vsakega, saj sem ga imela rada in mi je bil super, samo manjkalo je nekaj…nekaj, kar se mi se sanjalo ni kaj je to! In hvala bogu sem si dovolila oditi iz kroga teh “prijateljskih” vez in se prepustila zivljenju in drugim- v tistem obdobju meni pomembnim stvarem!Prej sem za vsakega verjela, da sem lahko srecna, da imam cloveka, ki me ima rad, me razume in bla,bla…..ni vse v sprejemanju in razumevanju! Nujno mora obstajati tudi tisto neustavljivo pozelenje po partnerju-tisto nekaj (zdaj vem!!!) in potem je seveda skupaj z vsemi ostalimi cloveskimi kvalitetami to ustrezen partner za nas.
In tako je v moje zivljenje sedaj prisel moski, s katerim imam vse kar se mi v zivljenju prej se sanjalo ni, da obstaja! Ljubim ga!!!! 11 mesecev sva skupaj in se vedno vsakic, ko pomislim nanj kar vztrepetam od vzburjenja! Cenim to kar imam in mu to tudi vedno pokazem, seveda mi to on tudi vraca….
Veva, da je to TO!
Ampak pri meni je to zdaj.Se bom pa vedno spominjala casov, ko sem se kar vdajala v usodo in se prepricevala, da imam vse kar si zenska lahko zeli….
Pac nisem vedela, kaj vse na svetu sploh obstaja. Kako naj to vemo, ce cez to se nismo sli!?
Tko Adam..ti si pac malo kasneje zacel sprasevat kaj bi sploh rad in to vse samo zaradi tega, ker v zivljenju sploh se nisi izkusil vseh sladkosti, ki jih ljubezen nudi.
Oprosti ampak 1 dolgoletna veza in potem dve kratki….to mi vse pove…Zdej pac zelis spoznati kaj vse na svetu obstaja, torej kaksni tipi zensk in to bos moral sam spoznat, da je brezveze vztrajat nekje, ce to ni to.Pa imej pac se nekaj vez in enkrat bo ze prisla tista prava, ko ne bo nobenega dvoma vec!
Sej bi ti lahko se veliko napisala, ker mi je super tema- in ravno zato, ker sem cez to sama sla.Verjetno ti se ne gledas na to kar se ti dogaja, z mojega vidika, samo verjetno cez nekaj let bos. Ali pa tudi ne, pa je pri tebi kaj drugega kar moras spoznat- ni pomembno.
Vglavnem hocem, da ves, da si popolnoma cloveski in, da se to dogaja vsem, ki kokrtok zivijo zivljenje po svoje in se ne podrejajo prevec mnenju in nacinu zivljenja drugih. Podoben si vsem, ki se zavedajo, da si zasluzijo samo najboljse (ceprav se verjetno tega se ne zavedas)!

Srecno, pa brez skrbi! :)))))

ceprav si to iskreno napisal, bi te jaz ze zdavnaj cez prag vrgla – ce bi se seveda razumelo, da imava resno vezo…

…to ni nacin…

fant… tebi je očitno ljubezen neznanka. tebi gre samo za igro… igro osvajanja. Ko je enkrat žrtev osvojena, ni več zanimiva. Tko ti bom rekla…. če maš svojo bivšo punco rad, potem jo za boga pusti že pri miru… uboga revca je že dost pretrpela zarad tvojega nezrelega obnašanja. Če si se pripravljen umirit in brzdat svoje lovske nagone, potem ostani s sodelavko. čeprav…če sem čisto iskrena in če čisto po moje butnem” ven točno to, kar si zdaj mislim….takim, kot si ti, bi ga moral odrezat!

Ti dve si bosta pa res ful opomogli s tabo ob njuni strani! Strahopetec si, zmuzljivec, kalkulator na dveh nogah in kar je najbolj nagraužno, zaradi tega, ker sam ne veš kaj bi rad, spravljaš v obup in paniko in žalost ljudi, ki te imajo radi in ki za razliko od tebe natančno vedo kaj bi radi počeli v življenju. Najbolj mi je padel v oči stavek, kako je bivša punca sprejela odločitev namesto tebe in problem ki si ga ti zakuhal, je bil rešen. A tako ti rešuješ SVOJE težave? Ležerno, kamor te bo naplavilo te bo pač naplavilo. Ti nasmetiš, drugi pospravijo. In na pospravljeno se hočeš nasmetit še enkrat.

Ne pretvarjaj se, da ti je kaj do bivše punce. Če razmišljaš, da bi kar obe zapustil za kratek čas…dokler se stvari spet ne rešijo same po sebi, a ne…(in Btw, kako boš zapustil prvo, če te je sama nagnala????) potem iz tebe ne veje čisto nič drugega kot en tak majčken neugoden, čvriv občutek slabe vesti, ki te zvija v pleksusu. Ampak taki kot ti se takšnega hipnega napada spodobnosti in občutka krivde znebijo že če enkrat dobro vdihnejo in izdihnejo.

Moj nasvet bo samo en. Ne igraj se s čustvi žensk. To res ni tvoj boj. Ti si dezertiral že zdavnaj. In kaj se dela z dezerterji????????

Tebi pa ne vem kako bi rekla. Mislim, da si pravi prašič. Odloči se kaj bi rad v življenju. Ne moreš se kar tako igrati s puncami. Na koncu boš ostal sam brez življenjske sopotnice, kar bi bilo mogoče čisto prav, ker si je v bistvu ne zaslužiš. Prejšnjo punco pa pusti pri miru, ker bo brez tebe živela lepše.

Mateja

Pravzaprav ste mi. Čeprav neke pametne rešitve še vedno ne vidim. Če ne drugega, smo se vsi nekaj iz tega naučili: večina od vas je izvedela, kakšnih moških se mora na daleč izogibati, jaz pa sem se v resnici bolj in bolj zavedam, da moram nekaj spremeniti v svojem načinu razmišljanja in življenju.

Nekaterim bi rad vsaj malo odgovoril, potem bom pa – vsaj za nekaj časa – utihnil. Pa pojdimo po vrsti:

Kunigunda, precej močno si me ožigosala. Ja, včasih rešujem težave tako, da jih prepustim času. In ko sem pisal, kar sem pač napisal, sem pisal tudi stvari, za katere sam vem, da niso vredu – pa bi jih lahko enostavno izpustil. Kot npr. tista, da je bil moj problem z njeno odločitvijo “rešen”.
Morrigan, ja rad jo imam – mojo bivšo punco namreč. Ne vem zakaj in tudi ne točno kako, samo vem, da jo imam. In konec koncev, ali se nihče še ni nikoli uspešno vrnil k svoji bivši ljubezni? Ali misliš, da se “skoka čez plot” ne da oprostiti in po njem zaživeti še lepše? (Ne pravim, da to hočem ali da bi to rad naredil, ker imam rad tudi svojo sedanjo punco, ampak, v razmislek pa le…). Če bi ga odrezala vsakemu moškemu, ki kdaj prevara svojo punco ali ženo, bi bolj malo “pravih” moških po svetu hodilo…
*-*, verjetno me ne bi nikoli čez prag vrgla, ker me že čez ne bi pustila (da nisva za skupaj, bi ugotovila že prej).
Lucy, hvala za vzpodbudne besede. Se mi je zdelo in upal sem, da le nisem “edini” na svetu, ki se mu to dogaja in ki tako razmišlja…
Anita, moški smo že tako bolj ali manj otroci celo življenje, a ni tako? K dobri psihoterapevtki hodim, ravno zaradi teh težav, in včasih se rešitev zdi malo bliže, včasih pa malo dalj. Ampak vztrajam.
Katja, mnenje drugih o meni mi ne pomeni dosti.
Taja, tudi tebi hvala za “razumevanje” mojih težav.
EQ, najbolj izmed vsega se bojim tega, da bi bil spet nekako z obema in tega se bom skušal izogniti kot hudič križa! Če ne drugače, bom res poskušal biti nekaj časa sam, kot predlagaš.
Matija, jah, mogoče sem na tem področju res bliže 16 kot 36 letniku. Gotova pa imam kakšno drugo lastnost, ki bi bila tudi 36 letnici všeč!
Taja, hvala za razumevanje glede otrok. Glede opore v bolezni sem se pa nekako tako odločil: kolikor jo bo potrebovala – od prijatelja.
Eliza, dejstvo je, da imam obe rad. Verjetno pa zaljubljen res nisem v nobeno?
Mark, ne igram se s čustvi, daleč od tega: čustva so se poigrala z mano.
Ariel, punca in sodelavka sem ju imenoval, da ni bilo teba govoriti bivša punca in trenutna punca… pravzaprav tudi sodelavka ni, spoznala sva se na nekem tečaju.
Nataša, sem poskusil biti sam, ampak me nista “pustili”. Pa me pokliče ena, pa druga, pa če sem se z eno pogovarjal, sem se čutil “dolžnega”, da se še z drugo… Je pa res, da takrat še nisem bil tako “močan”, kot sem sedaj.
Sama, mislim, da si me napačno obsodila – res nimam občutka, da vi se moralo kaj okrog mene vrteti. In nikomur ni treba čakati, kaj se bom odločil: vsak se odloča zase.
Marko, žalostno je, ja, to tudi jaz vem. Žalostno je gledati ljudi, ki jih imaš rad, a jih vedno znova prizadevaš.
Špela, prasca sem nekaj že komentiral, na fičfiriča pa nimam pripomb. 😉
Primož, veseli me, da me ne obsojaš. Nasveta, ki si ga dal na koncu, da naj se ljudje ne zapletajo z vezanimi ljudmi, pa tudi jaz ne morem dovolj na glas povedati. Škoda je vsake solze, ki jo mora pretočiti prevarana oseba – toliko drugih, nevezanih partnerjev je še na svetu!

Za konec pa še nekaj v razmislek (in morda novo temo?): statstično se v razvitem svetu, in tudi v Sloveniji, skoraj vsak drug zakon konča z razvezo. Veliko od tiste druge polovice bi se jih, vsaj po mojem mnenju, tudi končalo, če jih ne bi skupaj držali otroci. Kdo torej lahko trdi, da smo ljudje monogamna bitja, da smo nagonsko narejeni tako, da smo večji del življenja z eno osebo?

Lep pozdrav vsem!

adam

Pozabi na obe, ker je ocitno, da nobene ne ljubis.
Pa imej zaenkrat samo ljubice, da bos spoznal kaj sploh hoces, potem ti bo pa ze ob pravem casu prekrizala pot tista prava!

LP

Če bi rad punci stal ob strani ker upaš da je to tudi priložnost zate, se jaz ne bi tako odločila.
V “igrice” katere si se zapletel, se lahko zgodi da ostaneš brez obeh.
Sama bi se umaknila čustveno in telesno od vseh žensk za nek nujno potreben čas in razmislila o svojem življenju, kajti to nihanje po razpotjih pomeni da se lahko po liniji najmanjšega odpora zapleteš precej globje kot si se zdaj.
Praviš da si normalen moški, torej ukroti svoje želje in razmisli z glavo…se ustavi in poišči primerno spremljevalko zase, tako ki ne vara in ima podobne želje v življenju, sicer boš kasneje ko boš osvojil “napačno” trdnjavo (lahko imaš tudi srečo a ni se za zanašat) in začutil da hočeš več (s tem mislim da se boš v življenju spreminjal in vedno bolj jasno vedel kaj hočeš od življenja) – razočaran…kar pa ni osnova za trdno zvezo.
Mislim da si tip ki pasivno išče trdno zvezo.
Če sem preveč iskrena ne zameri, to so moje misli, življenje pa je tvoje in ne pozabi ga upravljati v smer, v katero želiš (z glavo) in veš da bo najboljša v danih razmerah.

Mi je zelo zal da sem te okarakterizirala kot otrocka, vzamem nazaj, ce le lahko. Res je, da odrascamo silom prilik in tole je tvoja prilika. Vesela sem zate in prijetno presenecena, ker si se odlocil svojo neodlocnost resiti tudi s pomocjo psihoterapije – to je dobro zate, zato sem ti predlagala, ker bos blizji sebi. Resitve so itak odvisne od dneva – en dan so res blizje in en dan zelo dalec. A izbral si pravo pot in najbrz edino pot – priti do tiste ledene gore v sebi, ki ti ne da dihati in ziveti sprosceno. Pri varanju itak ni problem v temu, da ti je nekdo tako zelo boljsi od stalnega partnerja, temvec da je to najbolj enostavna resitev problema, ker zbezis, vsaj mislis tako. Dejstvo pa je, da vse pocaka. Nisi nic slabsi od mnoge vecine, se mi zdi, glede na pocent razvez a zapletel si se prevec in trpite najbrz vsi.
Zal mi je zate,iskreno, in upam da nekako v sebi kmalu prides do tega, cesa si zelis in cesa ne. Predvsem pa ostani sam svoj, prav polagam ti na srce, ne ostani v neki zvezi zaradi nekih obcutkov, temvec zato ker imas rad. Ker te iskreno skrbi za bivso in ker isces resitve vsepovsod,nenazadnje tudi tukaj, upam res – da bo vse kmalu ok. Nenazadnje si dober clovek in ker si samo clovek, delas tudi napake, kot vsi mi.
Res, iskreno srecno!

Adam.
Ni bistvo v tem, da ti tukaj ljudje pridigamo, sočustvujemo. Ne, običajno, kot si opazil se zgražajo.
Ni bistvo, da se strinjajo s tabo in tvojim razmišljanjem, bistvo je, da te nekdo razume. Tvoje pisanje kaže, da si bister človek, da pa verjetno potrebuješ pomoč. Verjemi, težko si boš pomagal sam s sabo. Poišči si pomoč. Strokovnjak te bo razumel in ti pomagal. Srečnejši boš ti in tisti, ki jih imaš rad, pa vendar jih čustveno raniš. Srečno!
Neža

Adam, najbolj žalsotno je to, da pri svojih 35 letih ne veš kaj bi!!!!!!!!!!!!!!!!!! zato je to tudi tako in dokler se ne boš spravil k sebi je najbolje, da punce pustiš pri miru, mogoče te pa bolj zanimajo fantje?

Pa brez zamere, najdi se, potem pa išči sebi primernega človeka, s katerim boš lahko živel in ne boš mučil sebe in druge.

pa lp

Hallo!!!!!!!!!!!

ŽIVLJENJE JE KOT BUMERANG!!

New Report

Close