Najdi forum

novoletne zabave – pijančevanje

Sej, Slovenci smo pač narod pijančkov. Takšnega, ki ne pije alkohola, lahko iščeš z lučjo pribelem dnevu.

Sam sem en od takih in ne boste verjeli-tudi brez alkohola se lahko zelo fino zabavam.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Na javne zabave ne hodim. Praznujem z družino in sorodniki. Seveda tudi nazdravimo, vendar vse v mejah normale.
Imam pa izkušnje iz mlajših let, ko smo še šli kam na zabavo, na ples, veselico in je s svojim obnašanjem izstopala kolegica. Imela je navado, da se ga je malo preveč nacukala potem pa se je vsiljevala našim fantom oz. možem in to vpričo nas vseh in svojega moža. Objemala jih je, sedala jim je v naročje in na koncu vedno prav nedolžno silila še v nas ženske, da ji ja ne bomo kaj zamerile. Nekaterim moškim je to pasalo, večina pa se je norčevala iz nje. Ženske smo se delale kot da nam nič mar, vendar smo bile potihem užaljene in smo se počutile ponižane. Družba je zaradi nje razpadla, ker ni bilo nič več fletno.
Alkohol je tako vplival nanjo zato ti priporočam mira, da ga zelo mešaš z vodo, če nočeš izpasti neumna.

Zanimivo!
Se strinjam s Spiderjem, zabava je fajn tudi brez alkohola, edino nekateri pijani osebki so potem moteči. Pa še naslednji dan si zdrav in lahko greš spet na žur!

Meni se pa še bolj grdo zdi gledati mlade ljudi, ki se ga nasekajo.

Spider, se najdemo taki, ki ne popivamo.
Se mi pa zdi, da jih je pri nas veliko več popivalo v SŠ kot sedaj na faksu.

Ti delaj kar hočeš. Meni pa pač folk, ki zliva vase pijačo, dokler skoraj ne omaga ali pa dokler ne omaga, mi niti malo ni všeč. Če vidim koga full nalitega, se mi v trenutku zagabi. Pijančevanje mi ni všeč, nikoli mi ni bilo. Se mi zdi to zapravljanje keša in zdravja. Jaz se lahko imam super brez alkota. Ok, nimam nič proti ljudem, ki spijejo kak kozarček ali dva-pač do mere, tisti, ki gredo preko mere, pa so druga pesem. Pa takšni primerki znajo presneto težit (ne vsi, večina pa).

"Srce se ne prodaja, ne kupuje...se daruje!"

12 STOPENJ ALKOHOLNE IZOBRAZBE

1. Prijet
Razigranost, veselje, gobcnost. Po glavi ti rojijo majhne, prijetne neumnosti in vragolije.

2. Narezan
Nadaljevanje stopnje 1, velika nagnjenost k mesenim uzitkom. Motorika b.p.

3. Custven
Mocno izrazena custva. Poudarjena zelja po ljubezni – posebno se, ce nisi doma.

4. Zadet
Tako imenovana projektna stopnja: kolektivno nacrtovanje v stilu “ni problema!”. Vse je mogoce; resnico prinese ze naslednji dan.

5. Ocurjen
“Pravljicna” stopnja: Tvoji pomembni in slavni dozivljaji. Sebi se zdis dober, celo boljsi.

6. Ulit
Vmesna stopnja. V prometu si najhitrejsi, v druzbi pa fizicno obdelujes lustne sosedice, napad iz blizine, dolgi in pomenljivi dotiki.

7. Nadelan
Poglobljena razprava, ponavadi politicna. Resujes svet in domovino. Moder si in pronicljiv. Doktorat z levo roko, ces: “Oni mene ze ne bojo jebali!”, dvojna slika.

8. Nabasan
Ta stopnja ima vec tezkih variant:
a) Petje veselih domacih.
b) Pripovedovanje vicev.
c) Razbijanje inventarja, auf-biks – creva na planke,…

9. Pribit
Zelja po seksu umira. Motorika je ze naceta. Mozno je petje slovenskih narodnih, pa tudi hudobne pripombe svojim bliznjim, pri ozenjenih se pojavi t.i. “trobcev sindrom”. V zraku lebdijo samo zalostni spomini. Pogled je mnogokratnik realnosti.

10. Doza
Ravnotezje je zelo prizadeto. Izgovorjava je deloma neartikulirana. Tipicno je menjavanje sicnikov in sumnikov ter racionalno skrajsevanje besed kot: “A ti mene zumes prjatu?”. Spominska enota crkne (film se strga). Cesto prihaja do kolcanja in iz sebe dajanja.

11. Kangla
Zakljucni stadij. Motorika je enaka nicli. Oseba ne miga vec, zato tudi tezav z ravnotezjem ni. Vsi ventili puscajo. Obicajno je nujen odvoz trupla na servis in pranje prebavil.

12. Tiger
Nastopi naslednji dan. Je zelo neprijetna stopnja. Ce ga ne zalijes pravocasno crkne sam ob 18:00 ob srednjeevropskem casu.

New Report

Close