Najdi forum

novoletne zabave – pijančevanje

No ker smo v mesecu decembru in so zabave skoraj neizogibne, bi vas rada nekaj vprašala.
Ko sem na kakšni zabavi mi popustijo zavore, pijem, plešem se smejem v glavnem zabavam se. Problem je ta da ko je kakšna taka zabava ne znam kontrolirati količino popite pijače oz. kar zlivam vase, dokler skoraj ne omagam. Zanima me kako kljub pijanosti kontrolirati oz. se malo držati nazaj pa namesto 10 kozarcev popiti 5.
V moji družbi se ga napijemo pa se vsi dobro poznamo, pa nobeden nobenmu nič ne očita, čeprav se včasih smešimo. Ampak vsi se cenimo, pač včasih se ga napijemo, pa kaj pol.
Vem pa da na to v kakšnem drugem okolju gledajo drugače, pa me zanima kaj si vi mislite, če vidite pijano babo, ki pleše in se ji jebe za cel svet.
Ker v našem blesavem mestu že na pijačo ne moreš jit ne da bi te obsojal. Zadnijč sem šla s prijateljem na pijačo pa nama je en tip reku no mejta se golobčka. Hallo !! Zej še na pijačo ne moreš jit, da te nebi kdo kaj očital, pa čeprav s tem prijteljem nič nimava. Kaj si pa vi mislite o vsem tem?

P.s. Pa še to moj značaj je tak, da vedno ko kermu kaj govorim, da ga malo butnem, ali pa če kerga srečam da ga objamem, ali pa da ga poljubim? Ampak taka sem, pa si ne morem pomagati, to pišem ker se mogoče te moje kretneje med pijanostjo še malo povečajo in si mogoče marsikdo kaj obeta! Ampak tam kjer se začnejo avanture, tam znam stopiti korak nazaj.

Hudo – če se ti jebe za cel svet ko si pijana,naj se ti jebe za cel svet še ko si trezna in ni problema…..

Mislim, da s tem dejansko nočeš našega odgovora, ampak si si samo olajšala dušo… “takšna sem, pa nisem lahka, pa naj si ljudje mislijo, kar hočejo”.press 🙂

Takrat samo pokažeš svoj pravi jaz. Škoda, ker se ga mora marsikdo nacediti, da lahko odvrže masko in se neha sprenevedati in tega ne zmore trezen.

Jaz se znam zabavati na orto, tudi brez alkohola, obožujem glasbo, sproščeno družbo, odkrite neobvezne pogovore in ples…….. in ne vidim nobenega razloga da bi si to vzdušje pričarala z umetnimi snovmi……….znam si ga sama pričarati…

Zato vedno in povsod obsojam “pijance” pa naj si to bodo moški ali ženske. Ne rečem, kakšn deci vina pri dobri ribi, ali pečenki, en dec šampanjčka za nov let, pa kakšn Bailey, k mi je tako dobr ob kakšni večerni priliki, ampak da pa zvrneš vase 10 kozarčkov??? halo???

Skratka…vsak po svoje

nives, ne moraliziri!

NIVES,….DEJ NEHI NOOOOOOOOOOOOO………….

Tudi jaz ne potrebujem “dodatnega goriva” zato, da se zabavam, vendar kljub temu nikogar ne obsojam. Upam samo, da ostanejo vsaj toliko prisebni, da se pustijo domov odpeljati in ne rinejo sami za volan.

Meni pa se prav fino zdi, da je mira tako odkrito povedala kakšna je in kako se obnaša na zabavah in da jo celo zanima ali je to vredu ipd.
Ogromno ljudi ga žura na tak način in mene to načeloma ne moti.

Moti me, če so v tem primeru zelo glasni, pa v gostilni, restavraciji ali kjerkoli že niso sami(zaključena družba).

Moti me tudi, če poleg tega pridejo težit še za sosedne mize(no res težit, pa vrebat folk in nakladat), sploh če smo same punce, pa se kak tip iz sosednje mize napije in nam utruja na veliko(lahko je tudi ženska).

Vse ostalo pa bi moralo motiti osebo samo.

To da se sogovornika dotikas medtem ko se z njim pogovarjas je lahko velik problem(čeprav se mi to ne zdi problematično tudi jaz imam včasih tak stik s sogovornikom-če ga poznam, se strinjam z njim, ga tolažim), ker ko si v pijanem stanju se to vse še poglobi in lahko izgleda prav vulgarno.

Jaz mislim da si ti vsekakor veseljak in da sploh ne potrebuješ toliko pijače da se čisto komiraš, če pa se že napiješ totalka, si pa še pred tem zrihtaj prevoz, pokliči taxi da te pride iskat in res se malo brzdaj, ker res ni lepo videti tako žensko, ker čeprav nisi, te imajo drugi za lahko, to pa ni ravno fajn.
Nočem ti zdaj ukazovati kako živeti ampak se res probaj brzdati(saj lahko plešeš na mizi tudi če nisi totalna koma- pa še bolj bo zgledal, ker se ne boš guncala sem ter tja).

Vsakemu, ki malo popije zavore popustijo. Pa prav je tako. Eni se pač znajo zabavati brez alkohola, drugim je pa lažje, ko kaj popijejo. Tega sicer ne počnem ” več”, sem pa v mladosti tudi rada žurirala, brez pijače pa tudi ni šlo. Dostikrat sem imela naslednji dan moralnega mačka – brez veze, naredila nisem nič šokantnega, bila sem pač enkrat bolj, enkrat manj vinjena. Bilo je pa vseeno luštno.
Da pa ni lepo pogledati pijanega človeka, naj si bo moški ali ženska,se pa čisto strinjam, ampak …… . Dokler si mlad, ti je vse oproščeno in dovoljeno. Malo hecno oz. bolje rečeno grdo je pa, če vidiš starejšo žensko “nasekano” .
Se mi zdi, da bi moral človek včasih zvrnit enga kratkega, tako za malo korajže oz. sproščenosti.

Jaz si pomagam pri tem, da se ne napijem tako, da pijem samo vino, ki ga mešam z vodo in to vsak kozarček ene 3x razredčim, tako da je v zadnjem samo še malo obarvana voda. Ne izpadeš tak, da ne piješ, pijan pa tudi nisi.

Meni se ne zdi prav nič narobe, če se na kakšni zabavi malo napiješ. Si malo privoščiš, pa kaj potem. Sploh pa je kul, če ste družba, ki se itak poznate in se potem še kar nekaj časa zabavate na ta račun. Vsak po svoje skratka.
Na živce pa mi gre, če se nekdo napije in potem teži, to pa je hudo.

Jaz sem tudi zmeraj za totalno odklopljen žur in se mi pijanost načeloma ne zdi nič posebnega. Sem iz študentskih let vsega “hudega” vajena.

Pripisala bi samo eno anekdotico: včeraj smo imeli službeno zabavo in je ena ženska stara pri 40+ že vidno dobre volje iz sosednje družbe namigovala in pogledovala prosti našemu zelo zadržanemu 29 letnemu kolegu. Po enem skupinskem kačjem plesu pa se mu je obesila okrog vratu in ga kljub njegovemu prosjačenju, moledovanju in prepričevanju ni hotela izpustiti. Je morala posredovati naša najstarejša kolegica, da ga je rešila. Revež je bil čist preč, mi smo se pa prav krasno zabavali, še danes zjutraj ob podoživljanju prizora. 🙂

ona se mi po svoje pa kar mal smili, sploh glede na reakcijo ljudi okrog sebe, ki jo je povzročila… :)))

Ti pa kar žuraj…. pa čimveč dobrih novoletnih žurov vsem!!!

Zakaj pa zdej mene obsojate moraliziranja, avtorico posta pa celo podpirate, češ prav je če si zvrneš kakšn kozarček! Tudi taki smo ki nam take stvari grejo na živce, saj to je ženska tudi vprašala, kaj mislimo o takih ženskah, jaz sem samo dodala zraven še moške!

Kot povedano, vsak svoje mnenje pove, moje je, da ne maram alkohola v večji meri. Pri tem ne ločim mlade, stare, ženske, moške, karkoli že.

Mogoče naj omenim, da je moj nono bil alkoholik, in mi je mami od majhnega razlagala svoje doživetje odraščanja ob alkoholiku, verjemite, da ni bilo lepo poslušati zgodbe kako sta z mami in bratoma ponoči iskali očeta po vseh možnih okoliških jarkih v neosvetljeni vasi in podobne zgodbe….

Zato me je dobesedno strah vpliva alkohola, in če vidim nekoga, pa če je še ženska pijana, mi to povzroča velik odpor…

Žal………

Ti kr uzivaj. Samo vedno bodi iskrena do sebe. Imel sem podobno prijateljico in tudi njej je bilo blazno do tega, da je drugi zaradi obnasanja ne bi imeli za lahke.
Ampak, nekako se ji je tudi zgodilo, da nekajkrat po zabavi ni bilo bremze in je koncala kot one night stand. 🙁
In ker ni bila iskrena do sebe (po dusi je strahoten konservativec, v realnosti pa zivi dokaj liberalno) , jo to dela zelo nestabilno in nevroticno.
Tomaz

Osebno nisem nikoli polagal velike pozornosti na to, kdo v moji družbi se ga je preveč nasekal in kolikokrat. Vsaj zavedal se tega nisem. Ko si v tistem obdobju da ga sekaš, ga pač sekaš. Vsak gre menda skozenj, razlika je samo v tem, da eden prej, drugi pa pozneje. Bolje da prej, ko si še sam in brez obveznosti, kot da te meče pozneje….

Ampak resnici na ljubo, če sedaj pogledam okoli sebe, pa vidim, da le ni bilo vse tako brezbrižno. Da so “alkoholno živahne” ženske večinoma plačale najvišjo ceno za svojo mladostno zabavo. Takrat niti nisem opazil, da smo jih vsi imeli radi v svoji družbi, saj so nam popestrile marsikateri večer, pa da jih v resnici nihče ni maral za stalno. In bolj ko smo se jim “odpovedovali” in odhajali iz tiste družbe eden za drugim s svojimi izvoljenkami (ki so bile manj izstopajoče), bolj so forsirale svojo “zabavnost” , po kateri smo se jim še bolj umikali. Če pogledam danes, so razen ene “uspešne izjeme” vse tiste ali še vedno samske, ali pa so na zadnjem vlaku ujele kakega nesposobneža, ki ima na eni roki priraščeno steklenico piva, na drugi pa daljinca….

Mira, ne razumi tole kot neko moraliziranje. Glede na moje obnašanje v tistih letih sem verjetno eden zadnjih, ki bi ti lahko kaj očital 🙂 Bolj vzemi kot rezime nekoga, ki je to že vse preživel. In ki ti svetuje, da si zastavi nek cilj, do kdaj boš še spuščala možgane na pašo in kdaj boš rekla… punca, dosti je, sedaj se pa zresni, dokler ni prepozno. Ker potem … ko si starejši… verjemi, zna biti strašno dolgočasno, če se te ljudje še kar izogibajo… ko pozabijo, da so bili tudi oni nekdaj enaki, sedaj se pa nad tabo samo namrdnejo, zavedajoč se svoje “pomembnosti”, ker so se sami uspeli še pravi čas izključiti iz tega vrtinca. In čas je edina zadeva, ki se je ne da zavrteti nazaj…..

Vsekakor… tistim, ki ne delajo tako kot ti, je potem v življenju lažje. Sicer pa… pred odhodom na žurko popij 2 litra vode. Me prav zanima, če ti bo potem še dišalo 10 kozarčkov :))))))

Pijančevanje zelo obsojam. Ne moti me kdor spije kakšen kozarček, motijo me pijani. IJh sploh ne prebavljam, se raje odmaknem, če je kakšen blizu.
moje mnenje je, da je škoda denarja za pijačo. Zabavaš pa se lahko tudi trezen.
Pa ne me zdaj napsti kot ste Nives. Tisti, ki tako radi popivate bi morali poskusiti kako je živeti ob alkoholiku pa bi takoj nehali popivati. Če vas zanima, kako zgledate, ko ste pijani: trezni pejte me pijane pa boste videli.

Glupost. A ločiš novoletno pijančevanje in življenje z alkoholikom al ne?

Jure
Glupost gor ali dol. Pijani so vsi ogabni. Sem niso šteti tisti, ki so malo v rožicah in se ne vedejo vsiljivo.

Vprašaj se, če se dobro počutiš po veselem dogodku? Če pišeš sem poste s tako vsebino, se mi zdi, da te najeda slaba vest. Sreča pa ne temelji na slabi vesti.

Če so posledice, da se ne počutiš dobro, ne delaj tega. Edina modrost, ki jo v tem trenutku premorem. LP

New Report

Close