Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija novo odkrite alergije pri 4.let

novo odkrite alergije pri 4.let

Pozdravljeni.
Pisala sem že na forum alergije, pa me zdaj zanima še vaše mnenje.
4.letna hčerka od septembra precej kašlja, to je suh kašelj, je pa ponoči, ko skače,ob prehodu na drug zrak.Njena pediatrinja ji je svetovala slezov sirup, kamilične inhalacije, pholcodi.1x ji je napisala pa Zyrtec, ki je kar precej pomagal. Zamenjali smo pediatra, poslal na testiranje.
Prejšnji teden res en dan hudo kašljala, zato sem po vezah klicala za izvid, ki je pokazal precejšnjo alergijo na pršico in mleko, srednjo na vso zelenjavo, nekaj sadja, jajce – beljak in rumenjak,morske sadeže, orehe, lešnike, mandlje.

Kontrolo imamo konec junija. Proti pršici vemo kako ukrepati in smo že, tudi mleko sem ji zamnjala s sojinim, ki ga tudi lepo pije. Zanima me pa a ji naj do kontrole črtam tudi vse ostala živila, kaj naj potem rečem na kontroli, kajti uradno naj še ne bi vedela izvidov.

Hodi tudi v vrtec, kjer imajo velikokrat mlečno, vsak dan svežo sadje in zelenjav. Prosila sem jih da ne dajo mleka, so razumeli in takrat dobiva druge stvari, ne morem jim pa kar brez potrdila reči še za druge stvari, to bo pa šele čez 1 mes.
Kaj bo pa pri alergologu, bo dobila tudi kakašna zdravila, ali samo izogibanje?

Hvala za pomoč in lep pozdrav!
Lepo da ste z nami in da nam pomagate.

Pozdravljeni, Petra,
pri vaši deklici so torej ugotovili alergijo na pršico in mleko, srednjo na vso zelenjavo, nekaj sadja, jajce – beljak in rumenjak,morske sadeže, orehe, lešnike, mandlje.
Čakate na pregled in ta čas niste sigurni, kaj narediti.
Rekla bi takole: glede na to, da so testi že opravljeni, potem ni razloga, da se ne bi nekako poskušali izogibati tem alergenom, saj ima deklica težave in jih je potrebno omiliti. Do pregleda pa je še en mesec.
Uvedite prehrano brez KML, jajca in tiste zelenjave, ki se vam je pokazala kot alergogena.
če imate še Zyrtec, ga kar jemljite, lahko pa ga ukinete 1 teden pred pregledom v alergološki ambulanti, tako ne bo motil morebitnih dodatnih preiskav.
Izvajajte ukrepe za zmanjševanje pršice. Kaj boste rekli na pregledu: da ste izvajali splošno izogibanje alergenom, ker je deklica imela težave. Saj to pa je čisto razumljivo. Veliko staršev sami ugotovijo, kaj otroku škodi in povsem jasno je, da se temu izogibajo.

V vrtcu bodo po potrdilu zdravnika (alergologa ali vašega pediarta) nudili otroku dieto brez alergogenih živil. Morda se poskušajte dogovoriti za ta čas brez potrdila, sicer pa bi vam morda vaš pediater lahko napisal začasno potrdilo (če prav razumem imate novega, verjetno se dobro razumeta in si medsebojno zaupata).

Pri alergologu boste dobili navodila in zdravila, če so potrebna.

Nič bat, vse bo v redu.
lp
Tanč

PS: na forumu alergije vam ne bom še enkrat odgovorila, morda pa vam bodo mamice še kaj svetovale.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Hvala, sem zelo vesela, vašega odgovora.
Res za pršico smo skoraj vse naredili te dni, tako da mislim da s te strani smo kar veliko naredili, smo se pa selili, tako da nimamo ne preprog, ne zaves, in bo tako tudi ostalo. Kot sem napisala zamenjali smo tudi mleko, in ga kar lepo pije, morske sadeže tako ne je, orehov in podobno tudi ne.

Smo pa takšne narave, da ravno ne kompliciramo, tako da se bomo lepo prilagodili in s tem živeli, in punci pomagali kolikor se bo le dalo,upam da uspešno.
Ja, pediatra smo res zamenjali, predvsem zato, ker je imela res s tem kašljem velike probleme, pa nekako smo vedno dobili odgovor, da za testiranje ni potrebe. Zdaj imamo 2 mes drugega in povem da je razlika res občutna, napotnico dobili že ob 1. obisku in tudi na splošno super.

Hvala še 1x in lep sončen nedeljski dan!

Še nekaj, sem pozabila vprašati, prosim samo še za ta odgovor, seveda ob priliki, lahko tudi jutri.
A se moramo izogibati tudi vsem živilo, kateri sestavni del, v majhni količini so npr. jajca in mleko?
Hvala.

Pozdravljeni, Petra!
Če ima izrazite težave in na krvnih testih zelo povišana protitelesa IgE morate zelo paziti na kravje mleko in vse izdelke iz mleka, pa tudi prebrati vse deklaracije na živilih. Kazein, mlečna beljakovina na katero se pojavi alergija, je namreč sestavni del mnogih živil, ki se jih je potrebno izogibati.
Enako velja za jajce, torej jajca in vsa živila, ki vsebujejo jajce ali jajčni lecitin.

Bom jutri iz službe prinesla navodila, pa podrobno lahko odgovorim jutri.
lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni.
Ja pokazala se je precejšnja vrednost , mislim da čez vrednost 1, na mleko in pršico,ostalo pa so vrednosti za zmerno alergijo. celokupni IgE je pa 18, to je uredu.
Če imate še kakšna dodatna navodila se priporočam.

Hvala in lep pozdrav. Ste mi zelo pomagali, da bomo lažje ravnali v tem mesecu do kontrole.

Bom zvečer prepisala navodila in dovoljena oziroma prepovedana živila v novem postu, poglejte proti večeru.
lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close