Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika Nova očala, vprašanja

Nova očala, vprašanja

Živjo,

veliko delam z računalnikom (služba) in zadnji mesec sem imel težave z očmi: utrujene, pekoče, glavoboli, bolečine za očesom. Tudi zjutraj ni bilo nič bolje. Zdravnik mi je dal napotnico za pregled pri okulistu, vednar nisem mogel čakati toliko časa (4mes) in sem se tako odločil za samoplačniški pregled. Optomerist mi je nameril samo za bližino takole:

DSPH | DCYL | AXIS | PD
D: +0,50 | -1,25 | 169 | 30,5
L: +0,25 | -0,50 | 5 | 29

Na garancijski kartici od leč, pa piše takole:

SPH | CYL | ADD
D: -0,75 | +1,25 | 0,00
L: -0,25 | +0,50 | 0,00

So leče prave? Skrbi me razlika pri DSPH/SPH vrednosti za desno oko: +0,50 / -0,75 ?

Ali so to očala samo za na blizu in jih uporabljam samo za delo z računalnikom, branje, tv, itd. ali jih lahko uporabljam recimo tudi med vožnjo in sicer.. Brez očal nimam neke ostrine (recimo reg. tablica na vozilu pred mano), čeprav vidim kaj piše, pa me skrbi, da bi zopet preveč obremenil oči in bi prišlo do bolečin, glavobolov itd.

Koliko časa se je potrebno navajati na očala. To so moja prva očala, imam jih slaba dva dni, pa še to ne cel dan, vendar imam čuden občutek ko jih nosim in tudi oči me včasih malo bolijo, čeprav mislim, da je to še ostanek utrujenosti oči preden sem dobil očala, ker ob delu z računalnikom je seveda občutna razlika (ostrina slike.

Hvala za pojasnila….

Uporabite iskalnik, to sem že večkrat razlagal (dvojni zapis).

Lp.

New Report

Close