Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika Nova očala težave

Nova očala težave

Pozdravljeni,

Na levem očesu imam dioptrijo -3,5, cilinder -4, na desnem pa -1 , cilinder -1. Sončna očala z dioptrijo sem že imela in vem, da je pri teh problem ukrivljenost stekel. Ker se mi je dioptrija(in cilinder) na levem očesu precej povečala, me zanima če je še mogoče izdelati sončna očala pod takimi pogoji in če so kake omejitve glede ukrivljenosti stekel oz. glede okvirja.

Pri vaših cilindrih (predvsem na levem) je potrebno biti pazljiv in izbrati čim manj zakrivljene. Sicer smo že naredili takšna očala, vendar mora optik narediti preračun dioptrije. Če imate dobrega optika, potem to ne bo problem.

Lp.

Zanima me ali ste ta problem rešili in kako saj se sama pravkar spopadam z enakim. Vsakič ko dam nova očala gor ali dol dobim občutek da mi oči kar zaplešejo,zlasti oko s cilindrom saj ga imam samo na enem očesu. dioptrija se ni bistveno spremenila od prejšnjih očal. Samo na desnem očesu se je cilinder povečal iz 050 na 075. Imam tudi občutek napetosti v in okrog oči in ob hitrem obratu glave se mi zdi kakor da bi slika prišla z zamikom za mano. Ko dam očala dol imam tudi občutek kot da skiliM. Hvala za vsakršno pomoč

Pozdravljeni, pred kratkim sem si narocila okvir in dala zamenjat soncna stekla in vzela taksna z dioptrijo. DIoptrijo sem vzela isto kot jo imam na korekcijskih.
Ko si dam gor korekcijska ocala mi pomirijo oci. Ko si dam gor soncna ocala se moje oci mantrajo. Izmerili so mi zariscno razdaljo in kako mi ocala lezijo na obrazu vendar ker niso cisto ravna stekla dobivam obcutek razlicne globine kot da mi oko hoce zaskilit in se mantra da bi gledala ravno. Ali so kaj zamuckali na steklih ali je to pri bolj ukrivljenem okvirju normalno? Hvala

Upam, da je optik narediti preračun dioptrije, saj pri ukrivljenih okvirjih je to ravno znak. Če imate dobrega optika, potem to ne bi smel biti problem, lahko pa da je potrbno okvirček samo malo prilagoditi na glavo. Nekaj časa tudi vztrajajte z nošnjo, saj ponavadi s časom ta občutek tudi izgine.

Lp.

Kriv je astigmatizem, podnevi je močnejša svetloba pa zato ni težava tako izrazita.

Značilno nad 50em letu, bi moral pričakovati in izbrati prava stekla.

Zdravo! Dobil sem očala in sicer z antirefleksom. Rekli so mi, da naj perem z vodo ter milom. To sem tudi naredil ampak sem jih pustil pod vodo in temperature vode je precej narasla…vroča zelo vroča voda je tekla..in me zanima če sem poškodoval antirefleks? Hvala!

Da, možno da ste ga poškodovali, kar se bo pokazalo čez čas…..

Lp.

Pozdravljeni, imam nova očala in mi stekla optično pomanjšajo oči ko se gledam v ogledalo. Je to možno, ker stekla niso stanjšana?
Hvala za odgovor.

Ne zato ne, najbrž imate večjo dioptrijo v minusu, čemur se pa ne morete izogniti!

Lp.

Spoštovani.
Imam vprašanje torej star sem 12let in imam težave z dalnovidnostjo z desnim očesom z levim vidim dobro z desni pa ne te težave imam kakšno eno leto in pol. Drugače moj vid z desnim očesom je slab na 2m ne vidim 2cm črke ali številjke ker se mi zbledi včeraj sem sprobaval kako dobro vidi moje desno oko gledal sem znake ob cesti in številjke 70 nism mogel prebrati z 5m ker se mi čraka ali številka zmagli oz. razmaže ko sem to ugotovil mi je postalo zelo ne prijetno. K okolistu grem med nasljednimi počitnicami.

Zanima me vaš odgovor koliko stanejo očala za eno oko in če morda veste kaj je narobe z mojim desnim očesom.

lp.

Brez pregleda se seveda to ne da odgovoriti po internetu (kaj je narobe z desnim očesom), odgovor vam bo da okulist, ko greste k njemu.
Glede cene, to je pa zelo široko vprašanje (podobno kot, koliko stane avto), saj obstaja široka paleta okvirjev in stekel, vseh cenovnih razredov (kot vse v življenju)…

Lp.

Pozdravljeni,

pred kratkim sem pri okulistu opravil pregled za leče. Izmerili so mi za desno oko -1.5 -0.75/130 in za levo oko -1.75 -1.75/20.

Nato sem preko spleta naročil leče z enakimi lastnostmi za dioptrijo, cilinder in os (BC 8.6, premer 14.20). Ampak s temi lečami se mi je zelo bleščalo, čisto sem videl le ko sem pogledal pod kotom, levo ali desno.

Prosim za informacije in pomoč. Hvala!

Klasična zadeva, ko se dela pregled na eni strani, naročuje pa na drug strani. Najboljši nasvet je tako za očala kot za leče, da se dela pregled in naročuje očesne pripomočke pri enem strani.

V vašem primeru žal ne morem iz navedenega podati relevantne razlage, saj je lahko za to krivo več dejavnikov.

Lp.

Tudi jaz imam nova očala (prva) za na blizu, katera so za branje in tudi za računalnik in delo za pisalno mizo v pisarni.

Problem je v tem, ker se mi zdi, da vse preveliko (nerealno) vidim, imam +1,25 na obeh, prej sem si tu pa tam nadela kupljena očala +1, če sem kaj drobnega želela prebrat, pa sem mislila, da je že +1 prevelika zame…

Je normalno, da vidim vsako pikico, poro na roki, vse precej povečano? Sicer je lepo, a me skrbi, da se mi bo zaradi tega vid zelo poslabšal in brez očal ne bom več videla nič. Je bolje, da jih ne nosim, če ni prav nujno potrebno ali moram it po manjšo dioptrijo? kaj svetujete?

hvala, lep dan,
Mojca

Pozdravljeni,

ker so bili moji okvirji že precej zdelani in tudi stekla so v štirih letih pridelala zelo veliko risov, sem se odločila za nakup novih očal. Po več meritvah dioptrije, sem se odločila, da želim enako dioptrijo, kot sem jo imela na starih očalih, saj mi nobena na novo izmerjena dioptrija ni odgovarjala. Sedaj sem dobila dvojna očala, ki bi naj imela popolnoma enako diptrijo kot moja stara. Če obojna nova očala primerjam med seboj, z njimi ne vidim enako, občutek je precej različen. Nobena se mi tudi ne zdijo enaka kot moja stara očala, po enih me celo začne boleti glava. Kje mislite, da bi lahko bil problem? A se da naknadno kje primerjati očala, da se vidi, če so res narejena enako?
Najlepša hvala za odgovor!

Večkrat se zgodijo takšne zadeve, vzroki so pa različni: drugačen okvir, druga vrsta stekla, itd…
Seveda se da izmeriti stekla, zato pojdite nazaj do vašega optika in mu to točno tako razložite, kot ste meni tukaj.

Lp.

New Report

Close