Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost nov literarni zalogaj

nov literarni zalogaj

… med ostalimi vici, ki jih je recitiral kot kakšna poročila, samo da je pri tem malo pogledal okoli, če je slučajno mama kje blizu, ker menda “taki vici niso za mame”.

Kdor pravi, da v Rdeci Kapici ni spolnosti, se moti. V njej so stevilne freudovske prvine! 🙂

Mati, ki opozarja hcerko pred hudobnim volkom (ki je lahko simbol za marsikaj, tudi pokvarjenega moskega). Hci, ki, osvobojena, teh nasvetov ne poslusa. Volk, ki hcero zapelje na racun rozic (naravnega zenskega hrepenenja po estetiki) – med njima se zato razvije subtilen odnos. Zlitje volka z babico – volk (moski) ima nekaj za bregom, moskemu se ne sme zaupati. Kljub vprasanem male RK (ne nacenjaj pogovora z moskim, ker ti bo lagal), volk vehementno odgovarja in jo na koncu celo dotolce. Lovec, ki pride na koncu, je v vlogi ocetovskega lika, ki mu lahko zaupamo kot edinemu moskemu. Ima tudi falicno pusko.

Kdor pravi, da v Rdeci Kapici ni spolnosti, se moti. V njej so stevilne freudovske prvine! 🙂

Mati, ki opozarja hcerko pred hudobnim volkom (ki je lahko simbol za marsikaj, tudi pokvarjenega moskega). Hci, ki, osvobojena, teh nasvetov ne poslusa. Volk, ki hcero zapelje na racun rozic (naravnega zenskega hrepenenja po estetiki) – med njima se zato razvije subtilen odnos. Zlitje volka z babico – volk (moski) ima nekaj za bregom, moskemu se ne sme zaupati. Kljub vprasanem male RK (ne nacenjaj pogovora z moskim, ker ti bo lagal), volk vehementno odgovarja in jo na koncu celo dotolce. Lovec, ki pride na koncu, je v vlogi ocetovskega lika, ki mu lahko zaupamo kot edinemu moskemu. Ima tudi falicno pusko.

in gotovo si še kaj spregledala

ker ne vidimo,
še sanja se nam ne,
kje vse je,

ker zjutraj je zmeraj premalo časa
da bi premišljevali o sanjah,
pol pa pozabimo

jaz si naprimer, po obisku prestolnice,
zapomnim samo grafite,
– še zdaj se spomnim tistega izpred nekaj let:
“Treba je varčevati, naj stane, kar hoče!”, –

še dobro, da psihoanaliza razloži vse!

Zadnjič sem v knjigi Helen Fielding “Dnevnik Brigdet Jones” naletel
na en stavek, ki mi še zdaj ne gre iz glave. Položila ga je v usta
enega od junakov, ali junakinje, se ne spomnim več, gre pa tako:

“Najdragocenejša stvar, ki jo ženska lahko da moškemu, je mir.”

Kar se mi zdi, da manjka tej izjavi, je, da ni povedala, ali govori o “prej”, “med”, ali “po”. Pri tem angleškem humorju velikokrat ne veš, pri čem si. Kaj se vam zdi?

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close