Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Proktologija Notranji hemoroidi

Notranji hemoroidi

Pozdravljeni,

Ali se lahko pri močnem pritisku na blato hemoroid odtrga oz del njega?

Odgovor na objavo uporabnika
rozmarin111828, 12.04.2023 ob 16:53

Pozdravljeni,

Ali se lahko pri močnem pritisku na blato hemoroid odtrga oz del njega?

Lp!
Ob močnem pritisku lahko “poči” žilica v notranjosti in pojavi se krvavitev, lahko pa poči koža na koncu analnega kanala in se pojavi kožna rana (fisura).
Da bi se del odtrgal je zelo malo verjetno.

Hvala za odgovor. Skrbi me, ker na papirju sem opazila majhen košček kot tkiva. Ali lahko gre potem za krvni strdek morda?

Odgovor na objavo uporabnika
rozmarin111828, 13.04.2023 ob 10:37

Hvala za odgovor. Skrbi me, ker na papirju sem opazila majhen košček kot tkiva. Ali lahko gre potem za krvni strdek morda?

Če tromboziran (tak ki vsebuje strdke) poči, lahko le-te opazite kot koščke.

Je lahko to nevarno v smislu, da strdek lahko potuje po drugih žilah? Ali pač ostane samo v hemoroidu?

Odgovor na objavo uporabnika
rozmarin111828, 13.04.2023 ob 18:04

Je lahko to nevarno v smislu, da strdek lahko potuje po drugih žilah? Ali pač ostane samo v hemoroidu?

Strdki ne nastajajo v žilah ampak kot posledica njihovega poka (npr napenjanje, pritiskanje…). Kri se izlije in strdi, strdek je omejen lokalno in ne potuje po telesu.

Bom kar direktna. Ali lahko zaradi tega umrem oz. mi resno ogrozi življenje in zdravje?

Odgovor na objavo uporabnika
rozmarin111828, 13.04.2023 ob 19:49

Bom kar direktna. Ali lahko zaradi tega umrem oz. mi resno ogrozi življenje in zdravje?

Tu ne gre za velike arterije ki bi ob razpoku pomenile izkrvavitev. Hemoroidi so venski pleteži, kjer se ob razpoku pač izpraznijo, krvavitev je lahko tudi obilna ampak življenja ne ogroža.

Tudi, ker so strdki prisotni ni nevarno? Se opravičujem ampak me je zaskrbelo.

 

Odgovor na objavo uporabnika
rozmarin111828, 13.04.2023 ob 21:45

Tudi, ker so strdki prisotni ni nevarno? Se opravičujem ampak me je zaskrbelo.

 

Pomembna je lokacija kjer strdek nastane. V primeru tromboziranega hemoroida žilica poči in kri se izlije v okolico, kjer ostane dokler strdka telo ne raztopi in razgradi. Težave lahko dela bolj zaradi pritiska in otekline.
v tem predelu si to lahko razlagate (v grobem) bolj kot eno veliko modrico.

New Report

Close