Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Nosečnost po IVF (OBMP)

Nosečnost po IVF (OBMP)

Punce, so vam na krvnem delali pregled beta-hcg ali s-hcg?

Mogoce veste kaksne so normalne vrednosti pri s-hcg za 4.tedne nosecnosti? Danes naj bi bila noseca 4t 2d, s-hcg pa je 461.

Meni so merili beto, za S-hcg se nisem slisala. 🤷‍♀️

Na polikliniki UKC lj namreč če rečeš hcg merijo samo to, bete sploh ne delajo.

evoo danes sem tudi jaz imela prvi uz in sem slisala in vidla srceka ❤️ sedaj pa brezskrbi na morje, ko pridem nazaj pa pregled in nuhalna (1.8.)

 

Odgovor na objavo uporabnika
Popi385, 04.07.2022 ob 17:49

Na polikliniki UKC lj namreč če rečeš hcg merijo samo to, bete sploh ne delajo.

Pomoje je to podobna zadeva, nism pa se slisala, bistvo je itak hcg. Na tvojem mestu bi ponovila cez par dni, da se vidi ce ustrezno raste.

Gina uzivaj na dopustu in pazi nase! ❤

Bom, samo zmedena sem, ker na izvidu ni referenčnih vrednosti po tednih. Na netu je pa tudi cela zmeda, ker se uporablja in hcg in beta-hcg.

Naj bi bil pa hcg sestavljen iz alfe in bete.

Ali si bila v ivf postopku? Kdaj si imela prenos?

Ne, tokrat je uspelo naravno.

Potem bo pa najboljse da gres se kej testirat vmes hormon, da vidis kako raste, ce zelis vedeti, da je vse ok. Vse kar je nad 100 naznanja nosecnost, bistvo pa je, da ustrezno raste. Srecno 🍀

A so vam povedali na UZ koliko je utrip na minuto? Je to zapisano kje v materinski knjizici?

Meni niso, mislim da mi je samo na nuhalni povedala. V MK mislim da je samo oznacen plus, nikjer ne pise pa stevilka.

Hejla nosečke,

je imela katera slabšo nuhalno – meni so izračunali 1:20 za Downov sindrom. Zdaj razmišljam naprej o nifty – katero verzijo ste vzele – osnovno ali katero razširjeno?

Hvala in lepo nosečnost vsem

Hejla .kaj je mela katera ki je bla na bolniski po ivf doma kdaj inspekcijo od zzzsja .?

Pikica jaz sem vzela nifty najdražji paket (590€), pa nisem imela slabih rezultatov nuhalne. Na tvojem mestu bi jaz vzela najbolj razširjen paket, že zato, da boš ti mirna skozi nosečnost.

Danes sem govorila z ginekologinjo, pa mi je svetovala amniocentezo, ce zeliva biti 100% prepricana.

Sva bila prepricana, da ne bova tvegala z invazivnimi testi, ampak situacija se skozi vsako informacijo več, spremeni.

Je katera šla na amniocentezo?

Lp

 

Odgovor na objavo uporabnika
Sp150, 05.07.2022 ob 16:49

Pikica jaz sem vzela nifty najdražji paket (590€), pa nisem imela slabih rezultatov nuhalne. Na tvojem mestu bi jaz vzela najbolj razširjen paket, že zato, da boš ti mirna skozi nosečnost.

Hvala za odgovor in nasvet👌

Odgovor na objavo uporabnika
Pikica783, 05.07.2022 ob 17:50

Danes sem govorila z ginekologinjo, pa mi je svetovala amniocentezo, ce zeliva biti 100% prepricana.

Sva bila prepricana, da ne bova tvegala z invazivnimi testi, ampak situacija se skozi vsako informacijo več, spremeni.

Je katera šla na amniocentezo?

Lp

 

Glede na rezultat bi tud js sla na amnio. Je 100% zanesljiv test, nifty je se vedno presejalni. Na drugem forumu je eni punci nifty pokazal pozitivno za trisomijo 13 in je morala na amnio, kjer je pa bilo vse ok. Presodi pa seveda sama. 😉

Pikica, težke odločitve. Odvisno tudi od tega, kako se boš odločila, če bi amniocinteza pokazala na Downov sindrom. Če bi vseeno donosila, potem ne bi šla na amnio, bi šla samo na nipt.

Pikica, mislim da imaš čas še za oboje. Kateri teden si? Amnio se dela od 15 tedna dalje. Nipty pa že od 11. Itak ti pripada amnio ali Nipty. Oz. meni je rekla, da ker je bil slabi rezultat na nuhalni (1:129) da mi pripada Nipty in če bo tudi ta slab mi pripada še amnio. Potem je bil zelo dober rezultat na Nipty. Nipty je za downov sindrom 99%… Mogoče je fajn it na posvet za Nipty pa se potem sama odločita.

Odgovor na objavo uporabnika
Mandarina638, 05.07.2022 ob 18:11

Glede na rezultat bi tud js sla na amnio. Je 100% zanesljiv test, nifty je se vedno presejalni. Na drugem forumu je eni punci nifty pokazal pozitivno za trisomijo 13 in je morala na amnio, kjer je pa bilo vse ok. Presodi pa seveda sama. 😉

Nekako se nagibava k amnio, ja.

Ker ne veva, ali bova zadovoljna z 99% verjetnostjo.

New Report

Close