Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Nosečnost po IVF (OBMP)

Nosečnost po IVF (OBMP)

Jaz sem delala panoramo in preko telefona izveš samo ali je tveganje visoko ali nizko. Bom videla, če je na papirnatem se kakšna dodatno info.

dobimo pa fantka 🙂

Danes sem imela se pregled pri svojem ginekologu. Srček bije, rast normalna. Me je pa se na hematologijo poslal, ker imam trombofilijo. Je rekel, da grem lahko tudi v ambulanto za patološko nosečnost zaradi tega, ampak se mi ne zdi potrebno. Tam me bodo samo živčno naredili.

Hana cestitke za fantka, zgleda so res pravi borci 🙂

Kar se pa tice APN.. js sm vodena tam, ker je imel mali eno razvojno cisto na mozganih, ki naj bi tekom razvoja izginila (in pri nas hvala bogu je) in pa ker naj bi imela visok pritisk (so mi dali holter za 24 ur in so videli da je vse ok), ampak se vseeno grem tja na kontrolo. Izjemno so prijazni in kvecjemu te pomirijo kot pa naredijo zivcno. Vsaj pri meni je tako. Nobena dodatna obravnava ne skodi, je pa odlocitev vsake posameznice seveda. Js sm naletela na res izjemno prijazno in korekttno zdravnico in sem ze skoraj vesela, ko lahko grem k njej. 😉

Danes ni bilo klica, upam da jutri javijo rezultate. Ali jih bom pa kar poklicala pa vprašala, zgubit nimam kaj 😁

Zanima me če na potrditvenem UZ v lj dobiš še isti dan izvid ali po pošti?

Js sm dobila isti dan.

Punce tudi jaz sem danes na potrditvenem UZ videla bitje najlepšega malega srčka. Odštevamo dneve do nuhalne. 🥰

Pikica12345, super. To je res krasno doživetje, ko to prvič vidiš. Kdaj imaš nuhalno?

scorpionka, so te poklicali?

sreca2022, kaj se pri tebi dogaja, si se pozdravila?

Odgovor na objavo uporabnika
Hana41, 25.06.2022 ob 10:34

Pikica12345, super. To je res krasno doživetje, ko to prvič vidiš. Kdaj imaš nuhalno?

scorpionka, so te poklicali?

sreca2022, kaj se pri tebi dogaja, si se pozdravila?

Hejlaa.seveda se vredu čakam UZ vratu da vidimo od čega je bilo .drugače vse vredu 5.7 imam spet pregled ker je najdla en hematon .Drugace malo slabosti zmes druga pa nič kaj. Danes ravno vstopila v 8 teden 🍀

Hojla. Tiste, ki vas pesti slabost – kako si ob tem pomagate?

Oziroma vam sploh kaj pomaga? Predvcerajsnim sem ob slabosti nekaj pojedla, ajd, sladoled je bil🤣 in je potem minila. Vceraj pa je bilo potem se slabse (jedla sicer jogurt z borovnicami – torej obakrat mlečno). Kaj vam kej pomaga?

@Hana hvala.. 🥰 ja, ne da se opisat tega občutka, ko vidiš utripanje ❤️❤️. Nuhalno imam konec julija. Saj bo minilo…

@Anotherbaby meni pomaga, če nimam prazen želodec. Načeloma ni pravila kaj…

Hejla.kako ste kaj .jas sem vredu čist tak brez nekih znakov razen malo boleče bradavice na dotik drugace pa kot da se nic ne dogaja sem v 8 tednuu 😍

Pozdravljene,

Sem sedaj videla, da ste se preselile nekatere iz boja v to srečno skupinico. 🤗

Tudi sama sem končno noseča in sicer uspelo v 5.postopku, (4 v dravljah🙄 nič), nato v prvo z zamrznječkom(zaradi hiperstimulacije) v MB in imam same pohvale za njih, traja več časa, naredijo pa za prav.

Sedaj sm v 21.tednu, čakam morfologijo pojutrišnjem, čakam kot nora november, da pride Captain America(tako ga je mož poimenoval ker je zamrznjenček😅😊, tako da mu ime Kris ne uide če bo fant🤷🏼‍♀️🤣), ker me že zdaj trebuh dela živčno pa sm komaj na polovici(nisem glih pr ta suhih, pa je še bolj nerodno vse).

Srečno, srečno vsem! 🍀🍀🍀🦋

Hej punce kako ste kaj?

Jaz sem ze skoraj dopolnila 7 teden in sem kr slabo, se ze nekaj dni pocutim kot da bi bila zmackana, imam tak rahel zelodec, vse mi smrdi in pa razvila sem nek odpor do vecine hrane.. Smrdi mi skoraj vsa hrana, predvsem meso. Ko kaj kuham mi zelodec obraca.. Trenutno mi odgovarja le sladka pijača (cedevita, 100% sadni sokovi) in lubenica.. Sploh ne vem kaj naj jem ker mi tolko vse smrdi, še če mi kaj zapaše mi takoj ko poskusim začne želodec obračat.. Trenutno nekako od “hrane” če lhko temu tko rečem edino nekako grejo bobi palčke in bruschette, da me vsaj nekaj nasiti, ker lubenica me ne glede na to da je sama voda.. Je imela katera podobne težave in kak ste se kej s tem spopadale?

 

 

@gina123 jas sem vredu sem skoraj 9 teden in moram rect da zmes čist malo kakšna slabost pa utrujenost druga pa nimam soloh nič znakov da sem noseca. In glrde tega ti nemorem svetovat nič saj je pri meni čist vse skoraj tako kot da nisem noseča .Upam da boš kmalu boljše 😊

Pa zaprta sem bla en čas zdaj oa ze skoraj 2 tedna samo tekoče blato tudi nevem če je to glih ok.

@gina123 js sm imela podobne tezave, vse mi je smrdelo, sploh pa meso. Mletega mesa vsaj do polovice N niti videt nisem mogla. Zal neke prave resitve ni, jej tisto kar lahko, da vnasas vsaj nekaj vase. Js sm jedla krompir, riz, testenine, bolj kot ne brez dodatkov.

Ojla 😊 punce glede slabosti; ni nekega recepta za vse, vsako telo se drugače odzove.. Ampak, probajte pojesti nekaj ko sploh niste lačne (tut bobi palčke so hrana 😅) in potem nekaj bolj konkretnega v minimini količinah. Meni je to pomagalo, pa delam v gostinstvu in voham hrano cel dan 😀 tko da si lahko predstavljate kako mi je bilo. Je pa moja najboljša prijateljica par tednov bila COCA COLA. Vem da ni zdrava, sem pa rabila samo par požirkov, manj kot 1dl pa se mi je stanje vedno uredilo.

V prvi nosečnosti sem pa hodila okoli z limono narezano na osmine in ko mi je ratalo slabo sem vzela 1 kos in začela cuzat.. Zdaj v drugo nisem mogla videt te limone 😅😂

Sm pa dobila prejšnji teden rezultate nifty in je hvala bogu vse vredu in je tveganje za downov šlo res res dol.. Iz 1:540 na 1:88miljonov

Bomo pa dobili še eno punčko 💗 že komaj čakam pregled čez 12dni pri svoji G in potem nuhalno v avgustu 😊 Hčerka pa čaka december da spozna svojo sestrico, za katero je prosila že od kar je bla stara leto in pol❤️

Uživajte na morju in se naplavajte 💙

morfologijo v avgustu sm mislila 😁🙈

Super scorpionka za lepe izvide z nifty. Jaz imam tudi naslednji pregled tik pred dopustom, konec julija, morfologijo.

 

New Report

Close