Najdi forum

Lep pozdrav!

Mogoče ste že slišali za noni sok. A ga kdo od vas že pije?

ja, moja svakinja ga pije, zanj zmeče enormne količine denarja, ampak če mene vprašaš, ni kakšnih vidnih učinkov. že mogoče, da je sok učinkovit tak, kakršen pride iz tistega drevesa (ali kaj že je), kaj pa dobiš v steklenici, je pa že drugo vprašanje…
na kratko: ko je zdravje enkrat zašuštrano, ga noben čudežen sok ne more več spraviti v red…po mojem gre za placebo efekt, s katerim proizvajalci mastno zaslužijo.

100% prevara.

Zanimivo se mi zdi, da človek, ki ne pozna niti imena “tistega drevesa” tako z zagotovostjo trdi, da gre za placebo efekt in da je vse, kar lahko slabega poveste strnjeno v dveh besedah, brez argumentov. To, da imajo nekateri živinozdravniki v ZDA 90% uspeh pri zdravljenju živali, kjer placebo psihični efekt odpove, je seveda neznanka za ‘razgledano’ slovensko občinstvo.

no, meni se zdi, da svoje zdravje lahko obvarujem na veliko bolj enostaven, predvsem pa na cenejši način! če seveda smem imeti svoje mnenje.

Absolutno imate lahko svoje mnenje, samo zdelo se mi je, da se malce posmehujete brez kakršnegakoli poglobljenega znanja o stvari. Noni sokove proizvaja (ali je proizvajalo) preko 200 firm, nekatere firme so zaprli že prvo leto, ker niso delale nobenih raziskav in testiranj in so gnojili in škropili rastlino, nakar se je vse to sranje vsrkalo v sadež in seveda v sok. Kar nekaj ljudi se je zastrupilo na tak način. Torej brez znanja, kaj sploh pijete in na kak način ter kako vse to funkcionira je kritizirati skoraj neumesno.

Osebno poznam žensko, ki se je znebila herpesa, raka in osteoporoze, pa bi jo verjetno sedaj pobralo od smeha, če bi ji vi šli težit, da to pa sigurno ni od noni soka.

Ali noni pomaga vsem? Ne! Ali se je potrebno posmehovati stvari, ker nekomu ‘vidno’ ne pomaga ker mu ni zrasla še ena roka, dvomim. Jaz sam sem imel hude težave s spanjem. Očitno je bilo moje spanje ponoči nekvalitetno, ker sem podnevi redno spal v avtu med vožnjo. Redno se mi je dogajalo, da sem zadnji moment obrnil volan tik preden bi treščil v koga ali zletel s ceste. In prav nič mi ni pomagalo. Ali se vam sploh sanja, kako to postavi človeka na rob z živci, ko si skoraj vsak dan tik pred smrtjo? Menim, da mi noni je pomagal. Toda to sem opazil šele po treh mesecih. In ko sem razmišljal, koliko časa se mi že ni spalo sem prišel do zaključka, da pribljižno mesec in pol po pričetku pitja.

Spremembe pridejo tako postopoma, da jih skoraj ne opaziš. Če danes preneham piti sok, se mi stvar po treh dneh spet pojavi. Ob enem sem se znebil aken (nekatere zelo sumljive akne/zatrdline sem imel več mesecev) in za polovico omilil bolečine v roki, ki so bile tako intenzivne, da sem 5 minut delal 5 pa počival.

In sedaj vi mene prepričajte, da stvar ne funkcionira. Pa brez zamere, tudi to je samo mnenje.

nič vas ne bom prepričevala, vsak verjame, kar hoče verjet.če vam je pomagalo, super!!! nevarna pa stvar postane, ko nekdo začne verjet, da je vse njegovo življenje odvisno od ene same stvari.

pa srečno!!

S tem se pa strinjam z vami!! Absolutno! Problem je le ta, da to velja tudi za klasično medicino in ne samo alternativo, saj mnogo ljudi slepo verjame v klasično medicino (sicer svaka jim čast medicincem) in ne želijo sprejemati NIČESAR drugega, ne samo holistične medicine ampak niti komplementarne. In to noni v osnovi je, komplementarna medicina, dodatek k klasični medicini.

Nikoli nisem rekel, da je noni edino sredstvo in da se vse vrti okoli njega. Je pa eno od upanj, ki ostanejo človeku, ko ga medicina odpiše. Na internetu lahko najdete na stotine pričevanj. Nekatera so takšna, da enostavno res moreš verjet in če ne bi videl natisnjeno v časopisu te iste zgodbe res ne bi verjel! Če vas zanima, vam prilagam link:
http://www.nonihelpedme.net/members/nonihelpedme/home.nsf/0/6B6BFF20A6880F3488256C7700626CA2

A kot že rečeno, noni žal ne pomaga vsem. Vera ali ne-vera se mi zdi pomemben faktor. (Tudi polinezijci tradicionalno molijo ob jemanju nonija kot zdravila.) Vedno se bodo našli ljudje, ki ne bodo srečni, če ne bodo nesrečni.

Jaz ne obsojam nikogar, ki ne veruje. Niti ne obsojam nikogar, ki nasprotuje – vendar le, če je stvar argumentirana.

PS Resna, če bova še dolgo takole ping-pongirala predlagam, da se dobiva na pijači in rečeva kakšno tudi osebno 🙂

Pozdravljeni!
Jaz pijem noni sok. In vam resnično povem, da na mene noni sok zelo deluje, kadarkoli ga spijem takoj postanem bolj živahna prej sem pa kot gnila jabolka. Res verjemite mi. Kdor ne reskira tudi ne profitira. Vsak pa ima pravico, do svojega mnenja.

Bodite pozdravljeni
Doroteja

Kje se pa kupita TA PRAVI SOK NONI, da ni razredčen oz. razvrednoten???

Kakšen je sok, ki ga prodajajo v Baziliki (citypark)????

Za več informacij me kontaktirajte direktno na email in pošljite naslov, pa vam bom poslal nekaj literature, če želite. Lahko pa vas tudi pokličem in kakšno rečemo. Tudi z Dorotejo lahko kontaktirate, če se ne motim pijeva isti sok.

Javno naša skupina tega ne reklamira zaradi omejitev mrežne prodaje. Ker pa vem, da so praktično vse firme, ki so videle uspeh prve firme, skušale kopirati produkt in način prodaje se mi zdi, da pravno formalno tista trgovina soka sploh ne bi smela prodajati, saj njihova firma prav tako tega ne sme dovoliti. Videl sem pa že tudi, da njihov sok reklamirajo po VTVju, kar prav tako v bistvu ni dovoljeno, saj stvar deluje preko mrežne prodaje.

Čeprav ima mrežna prodaja (iz predhodnih izkušenj z raznimi igrami) mogoče negativen prizvok pa je tak način prodaje v ZDA povsem običajen in seveda popolnoma legalen. Piramidne igre so nekaj povsem drugega kot pa mrežna prodaja. Tudi praktično vse firme, ki tržijo noni, delujejo po mrežnem principu.

Še več, prva firma, ki je dala noni na trg, ima še danes 95% tržni delež in je po rasti prehitela celo MajhnegaMehkega in se uvrstila med prvih 30 izmed 500 najhitreje rastočih podjetij. Je tudi edina na tej listi, ki je iz živilske branže. Torej se jim je ta strategija izplačala v polno, še posebej ker so ljudje stimulirani, da med sabo delijo izkušnje, ki so po mojem mnenju zelo pomembne, saj sok na različne ljudi vpliva različno.

:-))) ej toni, nič osebnega!! mnenje pač!

dejstvo je, da sem že po naravi tak skeptik, da bog pomagaj. Mož pravi, da mi ni pomoči….po drugi strani pa verjamem v vse, v kar verujejo tudi ne-skeptiki..sem nepoboljšljiv optimist!! a se ti zdi da to dvoje ne gre skupaj?? no, pri meni gre..

seveda, tule bi se dalo debatirat do onemoglosti, ampak raje ne bi. Držim pesti za vse, ki se bojujejo s kako nevšečnostjo!!

lep pozdrav in veliko zdravja!

moja mami ga je pila in pravi da ji je pomagal….imela je neke bule po telesu ..mislim da vodene in so izginile….mislim da to zato, ker ta noni pomaga odvajati vodo iz telesa

meni je bil tako ogaben da ga nisem mogla piti

Če ga mešaš z vodo precej okusa izgubi, je pa okus različen od proizvajalca do proizvajalca, nekateri so menda res ogabni:)

New Report

Close