Najdi forum

noga

Spoštovani!

Že približno tri tedne me boli desna noga pod kolenom (zadnja mišica).Bolečina se mi je prvič pojavila med rekreacijo (tek).Začela me je boleti zadnja mišica, nakar se je bolečina razširila v samo koleno (spredaj in zadaj) tako, da sem imela občutek kot, da bi mi nekdo zategoval vrv okrog kolena. S tekom sem prekinila tako, da je bolečina med hojo minila, vendar me je zopet pričelo boleti, če sem s tekom nadaljevala. Omenjena težava me zelo ovira med vsakodnevno rekrecijo in občutek imam, da se tudi sama bolečina stopnjuje, saj me boli še potem, ko preneham z rekreacijo. Opažam, da me boli predvsem pod obremenitvijo (tek, hoja ali kolesarjenje v klanec, hoja po stopnicah) hkrati pa slišim kako mi koleno glasno škripa. Bolečin v mirovanju praktično nimam, le v primeru, da se rekreiram se mi pojavljajo med samo vadbo in tudi še naslednji dan. Ker opravljam v službi pretežno sedeče delo, se vsakodnevnevnemu gibanju nikakor ne morem odpovedati. Zanima me kaj bi bilo lahko vzrok mojim težavam, saj nisem utrpela nikakršne poškodbe? Bi lahko bil vzrok meniskus? Poudariti želim, da me boli predvsem zadnja mišica zgoraj ter da se mi bolečina razširi v sam kolenski sklep- hujša je bolečina na zadnji strani.

Zahvaljujem se vam za odgovor in vas lepo pozdravljam!

Spoštovani!

Z neustrezno vadbo/obutvijo/pretiravanjem/tekom po tdi podlagi ste si nakopali tekaško koleno, tj. vnetje kit in vezi kolena. Potrebno bo relativno miroavnje in ob izboljšanju odprava nepravilnosti pri vadbi. Ne tecite po asfaltu, kupite kakovostne copate in pred tekom se ogrejte, ne forsirajte.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close