Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Limfom in levkemija nočno potenje

nočno potenje

Zanima me, če ima kdo izkušnje z nočnim potenjem. Zanimam se za očeta, ki je prestal biološko kemoterapijo in ker se je limfom ponovil še “pravo” kemoterapijo, potem pa je bil še na obsevanju…. Obsevanje je končal decembra. Zdej pa se je začel ponoči potit, tako da preobleče 4 pižame, ki so popolnoma mokre. Podnevi ga zebe, ponoči se pa poti…

Ali ima še kdo z limfomčki podobne izkušnje in kako je ukrepal v tem primeru…

Nočno potenje je lahko tudi znak stresa. Jaz sem se tudi potila PO končanem zdravljenju (zanimivo, prej pa sploh ne) in to je bila skoraj sigurno posledica terapij in stresa po končanem zdravljenju. Najhuje je namreč po zdravlejnju, ko nisi več pod stalno kontrolo zdravnika, ko nimaš več vseh možnih zdravil…. Pri zadnji kemoterapiji mi je tudi izostala menstruacija, tako, da sem bila kot v nekakšni meni še 3 mesece po končanem zdravljenju. In ves ta čas sem imela navale vročine, da me je bilo blazno strah, da ni spet kaj narobe. Potem pa je šlo to mimo (kakšen mesec ali dva je trajalo), dobila sem menstruacijo in svet je bil spet lepši, potenja so izginila…

Hočem povedati, da je vse to lahko posledica terapij, ki imunski sistem in na sploh organizem zelo prizadanejo in traja kar nekaj časa, da se spet vse postavi v normalo.

Mislim, da bi bilo najbolj pametno, da oče pokliče onkologinjo in ji pove težave.

Držim pesti, da je vse ok in javi nam, da se bomo skupaj veselili dobrih novic!

Pozdravček tebi in očetu!

Kristina Modic Ne-Hodgkinov limfom 2004/2005 http://monoblog.over.net/kristina/ http://krstina_modic.tuditi.delo.si/

Moja izkusnja je podobna kot Kristinina, samo, d asem jaz zgubila menstruacijo pri 6 KT in je nisem imela pol leta,……ja bilo je grozno,….predvsem nocna potenja,….

Potem je menstruacija prisla,….toda jaz se se vedno potim, predvsem ponoci in sem glede tega govorila tudi z mojo onkologinjo,….telo si mora opomort in predvsem vzpostavit vsa ravnovesja,…..mislim, d aje moje potenje predvsem posledica hormonskih neravnovesij,…

kot je predlagala ze Kristina pogovorita se z onkologinjo, vama bo najbolj znala pomagat in razlozit kako in kaj,…..

New Report

Close