nocno hranjenje
lep pozdrav
pred 6 meseci sem rodila fanteka ki ga se vedno dojim zjutraj dopoldne in zvecer
problem pa imam ker se ponoci zbujam okrog 1 ze zelo dolgo to se mi je dogajalo ze pred nosecnostjo pa med in se se kar nadaljuje
sama nevem vec kaj bi ker poskusam in poskusam da ponoci ne bi kaj jedla a kar ne morem da ne bi
tudi zavestno se trudim ampak me ze kaj premami
opazila sem da ce se cez dan dovolj gibljem npr.kolesarim potem spim celo noc in nimam kaksnih skusnjav po hrani
cene pa ni noci da ne bi kaj jedla
glede na to da dojim me zanima ali je kaksen pripravek ki pomaga da bi spala ali pa da ne bi imela zelje in potrebe po hrani
zaradi tega nocnega hranjenja tudi nic ne shujsam in imam se 5 kilogramov vec kot pred nosecnostjo
vem da je vse v glavi ampak ker sem ze cisto obupana nad seboj sem se odlocila da vprasam za nasvet
kaj pa priporocate naj jem za vecerjo ker najveckrat jem kruh pa sir pa mleko ali pa puding brez sladkorja pa kaksen riz ali pa gres in polento ampak ponoci sem se vedno v kaksnih piskotih cokoladi in podobno
hvala in lep pozdrav
Glede na to, da imate težave že kar nekaj časa, same od sebe ne bodo minile. Ni problem v tem, da se premalo ali preveč gibljete. Na podlagi povedanega menim, da gre pri vas za kompulzivno prenajedanje -ena izmed oblik motenj hranjenja. Kar pomeni, da težava ni v glavi, da ne morete s tem prenehati, ko bi hoteli ali da ne morete nehati, ker nimate dovolj močne volje. S hrano rešujete stiske ali težave, ki jih drugače ne morete – mogoče se vam to zdi čudno, ali pa si mislite kaj nakladam. Če malo premislite o sebi – ali je v vašem življenju kaj s čimer niste zadovoljni, pa se ne morete s tem soočiti odkrito oz. ne veste kako bi se? Več o motnjah hranjenja najdete v različni literaturi – malo si preberite o tem, da boste razumeli, zakaj niso težave s hrano pri vas nekaj kar ste si samo izmislili.
Verjamem, da ni dober občutek, ko se zbudite ponoči in greste jest – vendar pomislite kaj se takrat dogaja v vas – pridejo kakšne misli, občutki, je kaj pred čim “bežite”?
Da bi lahko prenehali z nočnim hranjenjem morate najprej pogledati vase in ugotoviti s čim je to povezano. Dobro bi bilo, ko bi se lahko vključili v kakšno podporno skupino za osebe z motnjami hranjenja (na Ženski svetovalnici v LJ. bo nova skupin začela delovati v septembru) ali pa da greste na individualno svetovanje h komu. Če želite vam posredujem naslove za kraj kjer želite.
Malo tudi pomislite kakšne obroke imate čez dan. Koliko jih je, kakšni so, si dovolite jesti vse, ali je kaj česar ne smete -ker ste si sami to prepovedali, ipd.?
Poiščite si pomoč. Poseganje po hrani je le zunanji vidik človekove stiske. problem je globji. Vendar se lahko reši z delom na sebi ter vključitvijo v skupino, svetovanje ali terapijo.
Vso srečo.
Lep pozdrav,
Tatjana