Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija Nočni zobobol

Nočni zobobol

Pozdravljeni, star sem nekaj čez 50, pojavlja se sledeči problem:

– ponoči me boli 7 spodaj levo da ne morem spati;

– zjutraj bolečine ni več, razen na pritisk ko pregrizem kaj trdnega, a vseeno grem k zobozdravniku;

– pove mi da “zoba ni več”, karkoli že to pomeni (mogoče da je zaplombiran zob mrtev, brez korenine) in me pošlje na slikanje da bo videl kakšno je dejansko stanje;

– slika ne pokaže nič kar bi se moralo popravljati.

Mine nekaj tednov brez posebnosti, zdaj se pa že spet dve-tri noči zapored zbujam na vsaki 1-2 uri zaradi zobobola 7 levo spodaj, mogoče je celo 6 ker je bolečina “dva zoba široka”, malce sperem s travarico (40% alkohol ki ga drugače ne pijem, a se je izkazal kot prva pomoč pri zobobolu) in grem nazaj spat za 1-2 uri ko me spet zbudi zobobol.

Zjutraj, ko je treba vstati: nič posebnega, le tu in tam bolečina malce “kljune”, zaboli pa le če s tem zobom pregriznem kaj trdnega.

Takšno stanje je nevzdržno ker moram biti v službi spočit, ne pa da se zaradi neprespanosti zaradi zobobola spotikam ob lastne noge. Zato bi prosil za nasvet kakšne preiskave bi svetovali da se vzrok najde, ali pa kakšna zdravila da se vzrok vsaj začasno prikrije. Hvala.

 

New Report

Close