Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija nizek srčni utrip

nizek srčni utrip

Spostovani, zahvaljujem se vam za odgovor. Sedaj sem pomirjen. Resnicno opravljate dobro delo z odgovori na vprasanja zaskrbljenih bolnikov. Uspesno se naprej. Boris Lazarevic

Odgovor ni potreben

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Spoštovani ! Star sem 47 let. Pred dobrimi petimi meseci sem bil sprejet na UKC MARIBORU zaradi povišanega tlaka 157/ 103,kar so me nato obdržali na odelku za teden dni,zaradi preiskav. V tem času so mi naredili celotno preiskavo in so ugotovili na UZ SRCA,da imam SRČNO PRIROJENO NAPAKO ( luknica ),ki se reče ASD !!!! Ko sem za to bolezen izvedel,me je dobesedno potrlo oz. šokiralo,kajti po tolikih letih ( 47 ) izvem za to bolezen a predtem sem se pa zdravil za drugo bolezen ( EPELEPSIJA ),ki pa naj ne bi jo sploh imel epelepsije ampak to bolezen ASD ( srčna prirojena napaka ),tak so mi tudi v UKC Maribor,potrdil tale zdravnik,ki je naredil UZ SRCA ! To se pravi,da so me ves čas napačno zdravili za neko dijagnozo,ki je sploh nisem imel dejansko in to celih 28 LET,odkar sem bil iz vojske odpuščen !!! Ves čas sem govoril našim zdravnikom in medicinskim osebjem,da JAS nimam ( mogoče ) to bolezen,ampak da je mogoče nekaj drugega,toda ONI so mi ves čas trdili da imam to bolezen in PIKA ! Samo če vam omenim to,da JAS v mladosti NIKOLI nisem imel težave z zdravjem,razen močni meningitis ( 2 leti ),kaj šele da bi imel neko epelepsijo ! Nikoli nisem imel v mladosti kakšne napade al pa kaj podobnega ! No za to bolezen ( epelepsija ) so mi v stari jugoslovanski vojski napisali za to bolezen,nakar sem bil tudi odpuščen iz vojske za vedno ! Ko sva hotela z mojo materjo pritožit na vojaško sodišče so nas odklonili in nam dejali,češ da sem imel že to bolezen od mladosti in tako dalje,a sami veste,da lastna mati ve kaj je imel njen lastni otrok ! Tistokrat so imeli na sodišču kup raznih papirjev in se še dandanes sprašujem odkod so dobili te papirje,ki so ves čas trdili,da sem imel to bolezen od malih nog oziroma ko sem se rodil ?? ! No to hočem povedat vam,da ko so me iz vojske odpustili,so me začeli zdravit za to bolezen ( epelepsijo ?? ) v Mariboru na UKC na nevrloškem odelku,nato pa še na PSIHIJATRIJI in to celih 10 LET ! Še to vam morem povedat,da so mi tistokrat pred 28 leti naredili tudi celotno preiskavo in da niso ogotovili to srčno napako,komaj šele sedaj po 47 LETI,pa ne morem verjeti ! To se pravi,da so me ves čas zdravili z napačno dijagnozo in z zdravilimi,pa to je že neverjetno ! To še vam morem povedat,da sedaj hodim v ljubljanski klinični center na preiskave in sedaj čakam CELO na OPERACIJO SRCA zaradi njihove malomarnosti ! Aja vprašal bi vas še to,ali je normalen srčni utrip ,54,55,58,59 in kaj naj storim za vse to nevsečnosti,ki jih sedaj trpim,kajti zelo me je strah,ko vem,kaj je z mano narobe in,da bom mogel it na operacijo zaradi srca ! Zahvaljujem se za vaš odgovor !

Katere dokaze so imeli vojaški zdravniki, da bolehate za epilepsijo, bi lahko izvedeli iz zdravstvene dokumentacije v kateri so opisani opazovani dogodki (epileptični napadi). Potem, ko ste bili odpuščeni iz vojske verjetno se ste javili v pristojnem zdravstvenem domu, kjer se niso potrudili, da bi potrdili ali ovrgli postavljene diagnoze in so nadaljevali priporočeno zdravljenje. V dopisu ni podatkov kako dolgo. Glede na vsebino dopisa ste jemali zdravila proti napadom epilepsije še pred kratkim.
Napisali ste, da so pri vas šele pred kratkim ugotovili, da imate ASD in, da so vam priporočili operativno zdravljenje. Morda ste že slišali ali brali, da se je v preteklem času več krat zgodilo, da zdravniki niso bili posebno pozorni na šume v srcu, če bolnik ni navajal posebnih težav. In tako je bilo pri vas. V zadnjih letih, ob napredku medicine, ko zdravniki lahko postavijo natančne diagnoze za vse šume v srcu, ni redek primer, da odkrijejo dejanski vzrok za obstoj šuma šele pri odraslem bolniku. Glede na obstoječe pozitivne rezultate operativnega zdravljenja bolnikov z ASD (podaljšano zdravje in preživetje!) zdravniki priporočamo vsem bolnikom z ASD, da sprejmejo nasvet zdravnikov! Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni

Stara sem 33 let. Pred kakšnim letom dni sem imela probleme z pritiskom, ki mi je zelo nihal ob enem pa sem imela zelo nizki utrip od 35 naprej. Ne ukvarjam se z nobenim športom, jemljem tabletke Yaz in kapljice za glavkom drugih zdravil nimam. Takrat sem bila na pregledih na EKG, holter sem imela 24 uh pokazale so se neka nihanja ampak očitno nič drastičnega. Ker mi ni bilo dobro (ko sem imela zelo nizki utrip mi ni dalo dihat – lovila sem sapo – in slabo sem se počutila) sem šla ponovno k zdravnici ki mi je predpisala po potrebi Concord tablete. Le teh sem se izogibala. Potem je bilo vse ok, pritisk dobro, utrip dobro. Zadnje dva tedna pa mi je spet začel utrip padat, vsak dan ampak ne čez cel dan imela sem ga zopet od 35 do 55. Prejšen vikend me je “vrglo”. Iz nič mi je postalo slabo, telo mi je drvenelo, bila sem v momentu vsa mokra, prste na rokah mi je potegnilo skup, nisem vidla, zelo težko dihala, srce pa delalo počas kot da se bo ustavilo in v prsah me je tiščalo, enostavno nisem obvladovala svoje telo. Ko so me peljali na urgenco so mi vzeli kri za sladkor to je blo OK, EKG pa tudi ni nič pokazal. K seb me je spravila inekcija apaurina. Zdaj je bilo dva dni OK danes sem spet fajn čutla srce, ki je počasa bilo. Vzela sem aspirin protect in je blo OK. Do svoje zdravnice še nisem šla. Pravijo mi da bi morala na kardiološki pregled. Kaj Vi pravite na vse to?
Za odgovor že v naprej najlepša hvala.
LP

Vaše težave so zanesljivo posledica padca srčne frekvence. Mislim, da je potreben pregled pri kardiologu. Napisali ste,da so na urgenci ugotovili normalno srčno frekvenco. Potrebno bo 24-urno opazovanje srčne frekvence. Srečno.
ce.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni! Mene pa zanima, zakaj mi včasih po telesni aktivnosti nenadoma pade srčni utrip na cca. 40 utripov/min in povzroči kratkotrajno omotico in palpitacije? Drugače pa imam verjetno tudi posturalno hipotenzijo, saj se mi skoraj vedno zvrti, ko se vstajam iz sedečega/ležečega položaja. Kako naj to preprečim? Na zdravniškem pregledu sem imel sistolični tlak 120 mm Hg, diastolični pa 80 mm Hg, kar je ravno povprečna vrednost. Zakaj se mi pogosto zvrti kljub normalnemu tlaku? Pa še samo informativno me zanima kaj pomeni, če je na EKG-ju podaljšan interval PQ, torej več kot 0,2 sekunde, QRS kompleks in QT interval pa normalna. Ali vzrok lahko hipokalemija? Hvala za odgovore!

Pri zdravem, odraslem, normalno treniranem človeku krvni tlak in srčna frekvenca ob obremenitvah nekoliko narasteta in se vrneta na izhodno vrednost nekaj minut po končani obremenitvi. Izgleda,da se to pri vas včasih ne zgodi, pač pa, da pride do motnje ritma z izostankom posameznih utripov in kratkotrajno omotico. Točen odgovor bo možen ob obremenitvenem poizkusu. Ob ugotovitvi, da bolehate za posturalno hipotenzijo so vam zdravniki morda dali navodila kako se lahko izognete zapletom? Napisali ste, da se vam včasih zvrti ob normalnem tlaku 120/80 mm Hg. Možno je, da se ob takih prilikah ponavljajo ekstrasistole ali pa, da vam pade krvni tlak. Podaljšana doba PQ nad 0,20 sekund se imenuje atrioventrikularni blok I stopnje, ki je lahko posledica prebolelega akutnega vnetja srčne mišice ali ateroskleroze

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni.

Zanima me,
kaj vse to pomeni, ker me res skrbi in želim biti prepričana da je vse ok. Moj pritisk je 115/65 in pulz tam nekje od 65 do 75, odvisno od dneva. bila sem tudi na UZ srca, kjer so mi napisali takole levi prekat normalne velikosti,ohranjene sistolne in diastolne funkcije, brez segmentnih motenj kinetike, desni prekat normalne velikosti, ohranjene sistolne funkcije, indirektno ocenjen sistolni tlak 15-20 mmHG, atrija sta normalne velikosti, mrfologija in funkcija zaklopk primerna, perikardialnega ali plevralnega izliva ni videti. stara sem 32 let, višina 165 in 77 kg.

Mislim, da imate povsem zdravo srčno mišico in zdrave srčne žile. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni
Mene pa samo zanima ali srčni utrip v povprečju 50 u/m kaj resnega.star sem 30.Rad kolesarim in hodim 1-2x tedensko v fitnes.Nisem neki športnik,prevozim 80 km ali pretečem 2 km…sem pa zelo mirna oseba.Včasih se mi utrip spusti tudi na 45.ekg naj bi bil vredu.Ko sem bil mali 12 let sem bil celo zelo debel…težki napori mi pa ne delajo preglavic.

Morda ste že kdaj slišali ali brali, da “trenirano” srce deluje varčno, pri vrhunskh športnikih lahko samo 30 utripov na minuto. Pomembno je, da kandidat opravi pregled EKG iz katerega lahko takoj ugotovimo ali je počasno bitje srca (pod 45 utripov na minuto) znak bolezni srca ali dobro treniranega srca. Upam, da imate počasno bitje srca zaradi njegovega zdravja (EKG brez posebnosti?). Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close