Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca nizek pritisk

nizek pritisk

eno vprasanje imam za vas, moj oce ima sicer malo povisan pritisk se vedno aktivno dela,telovadi, trenutno pa se nahaja na pocitnicah v juznih krajih in kar na enkrat se je zgodilo da ima tako nizek pritisk, da se mu tako vrti da ne more hoditi, oz. zelo tezko ,to sedaj traja en dan in me zanima kje bi lahko bil vzrok. ? sem lahko zaskrbljena ali je to pri starejših normalen pojav?star je 65let, sicer brez zdravstvenih tezav.

Hvala Lina

Spoštovani!

Vsekakor bi vam svetovala, da vaš oče obišče zdravnika.
Težave so lahko posledica prehoda iz hladnejšega podnebja v toplejše. Ker niste navedli, kolikokrat očetu v minuti bije srce (frekvenca), ne morem oceniti, ali je frekvenca povzročitelj vrtoglavice. Nizka frekvenca srca lahko namreč privede do podobnih težav.
Koristen bi bil tudi podatek, koliko tekočin dnevno zaužije, oziroma stanje hidracije njegovega organizma.
Vsekakor bi bilo dobro, da si oče večkrat izmeri pritisk in si, če je mogoče prešteje še frekvenco utripov. To je zelo koristna informacija za zdravnika, da lahko izvede dodatno diagnostiko, ali pa dopolni oziroma spremeni terapijo.

Lepo vas pozdravljam.

Danica

najlepša hvala za odgovore, ko ga bom lahko ga bom podrobneje vprašala, sicer pa ga napotim k zdravniku ko se vrne!

Lep pozdrav, Lina

New Report

Close