Najdi forum

nizek AMH?

Pozdravljeni!

Stara sem 43 let. S partnerjem sva se pozno spoznala in si srčno želiva otročka. Glede na nizek AMH (0,12 ng/L) in visok Fsh (34,75 IU/L),je še kakšna možnost zanositve? Se te vrednosti v ciklusu kaj spreminjajo v ciklusu,oz. jih je mogoče kaj spremeniti z zdravili? Menstruacijo sem do zdaj imela kar redno,ovulacijo sem si merila s Clearblu in naj bi bila prisotna.

Hvala za odgovor!

Spoštovani,

vrednosti FSH lahko v tej starosti nihajo od povišanih do normalnih vrednosti, kar pomeni, da so še lahko prisotna jajčeca in ovulacije. Sam AMH ne more napovedati, da ne morete zanositi. Vse dokler imate cikluse lahko še zanosite.

Lepo pozdravljeni,

prof. dr. Bojana Pinter, dr. med. vodja darovalskih postopkov Ginekološka klinika, UKC Ljubljana Informacije o darovalskih postopkih na tel.: 01-522-6074 (od 9h do 12h) E-pošta: [email protected] Spletna stran: http://www.reprodukcija.si

Pozdravljeni!

Zanima me vaše mnenje o hormonskih izvidih (3. dan menstruacije)
– LH (6,5 IU/L),
– FSH (10,5 IU/L),
– prolaktin (435,3 UI/L),
– TSH (2,82),
– AMH (1,60).
Hvala za vaš odgovor, lep dan.

Spoštovani,

Izvidi so v mejah normale.

Lepo pozdravljeni,

prof. dr. Bojana Pinter, dr. med. vodja darovalskih postopkov Ginekološka klinika, UKC Ljubljana Informacije o darovalskih postopkih na tel.: 01-522-6074 (od 9h do 12h) E-pošta: [email protected] Spletna stran: http://www.reprodukcija.si

Spoštovani,
vljudno prosim za razlago izvida.
Stara sem 39 let
s-AMH plus 1,16, ref.vrednost:0,405-06,96 ng/ML

hvala
lp

Spoštovani,

rezerva jajčnih foliklov je še dobra.

Lepo pozdravljeni,

prof. dr. Bojana Pinter, dr. med. vodja darovalskih postopkov Ginekološka klinika, UKC Ljubljana Informacije o darovalskih postopkih na tel.: 01-522-6074 (od 9h do 12h) E-pošta: [email protected] Spletna stran: http://www.reprodukcija.si

Pozdravljeni,

stara sem ze 43 let in si zelima otrocka.

Lepo prosim za razlago izvida

S-FSH 14.61

S-LH 5.09

S-PROLAKTIN 9.24

AMH 0.51

Zanima ma ali je kaksna moznost za otroka

Spoštovani,

zanositev je možna vse dokler še imate svoje menstruacije, tudi če so neredne, neglede na starost, tudi če je AMH nizek.

Lepo pozdravljeni,

 

prof. dr. Bojana Pinter, dr. med. vodja darovalskih postopkov Ginekološka klinika, UKC Ljubljana Informacije o darovalskih postopkih na tel.: 01-522-6074 (od 9h do 12h) E-pošta: [email protected] Spletna stran: http://www.reprodukcija.si

Če kdo želi izkušnje iz prakse, ne pa nasvetov iz knjig naj vam povem, da smo imeli AMH stalno pod 0,08. Tudi svojih ciklov ni bilo več po prenehanju jemanja hormonskih tablet. Tudi menstruacije ni bilo več. Da skrajšam zgodbo za vse obiskane klinike pri Rešu, v Ljubljani, v Mariboru in na Češkem. Po vsem tem smo naredili pavzo z vsemi terapijami in ne nismo se sprostili, kot pravijo. Trenutno pričakujemo dojenčka v naslednjih dneh, upam samo da bo vse ok. Tako da punce in fantje, nikoli ne obupat, ne glede na to kaj pravijo parametri izvidov in knjige. Narava je nad vsem in ni predvidljiva. Čudeži se dogajajo bi se reklo. Srečno vsem!

Odgovor na objavo uporabnika
Izkušen, 26.10.2022 ob 09:51

Če kdo želi izkušnje iz prakse, ne pa nasvetov iz knjig naj vam povem, da smo imeli AMH stalno pod 0,08. Tudi svojih ciklov ni bilo več po prenehanju jemanja hormonskih tablet. Tudi menstruacije ni bilo več. Da skrajšam zgodbo za vse obiskane klinike pri Rešu, v Ljubljani, v Mariboru in na Češkem. Po vsem tem smo naredili pavzo z vsemi terapijami in ne nismo se sprostili, kot pravijo. Trenutno pričakujemo dojenčka v naslednjih dneh, upam samo da bo vse ok. Tako da punce in fantje, nikoli ne obupat, ne glede na to kaj pravijo parametri izvidov in knjige. Narava je nad vsem in ni predvidljiva. Čudeži se dogajajo bi se reklo. Srečno vsem!

Rodili smo povsem zdravo deklico. Presrečni!!!!

oPozdravljeni!Januarja sem bila na laparaskopiji in histeroskopiji zaradi okvarjenega jajcevoda ,jajcevoda mi niso mogli odstranit ker je zlepljen z črevesjem in je bilo preveč tvegano da mi črevo poškodujejo ,so pa mi samo jajcevod odstranili od maternice ….drug jajcevod je prehoden ,jajčniki vredu maternice vredu ….vse kot mora bit vse čisto…sma pa z partnerjem od lani na kliniki za neplodnost ,cez en mesec bi šla že v postopek umetne oploditve ,ampak smo se odločili da prestavimo za tri mesece za naravno zanositev …Zanima me če je sploh kakšna možnost da uspe,ali sma naredila napako in bi morala takoj na umetno oploditev …Ginekologija še nama je rekla da da več kot tri mesece nebomo čakali ker jo moti znižan AMH ….Izvide imam od lani Novembra  in sicer ..S-17-beta-estradiol 0.17  ,S-FSH 6.8 ,S-LH 2.6 ,S-prolaktin 17.2 ,S-AMH 0.728

S-progesteron 20.9

Zanima me tudi koliko je pol tudi možnost  da uspe umetna zanositev …Stara pa sem 35 let ,menustracija normalna ,redna  ,ciklusi na 24-30 dni ,boleča samo prvo dan …dobenih problemov ….hvala za odgovor

Spoštovani,

v redu ste se dogovorili. Če ne zanosite v treh mesecih, greste na OBMP.

Verejnost zanositve z OBMP na en postopek pri tej starosti je od 20 do 30%.

Lepo pozdravlljeni,

Bojana Pinter

 

prof. dr. Bojana Pinter, dr. med. vodja darovalskih postopkov Ginekološka klinika, UKC Ljubljana Informacije o darovalskih postopkih na tel.: 01-522-6074 (od 9h do 12h) E-pošta: [email protected] Spletna stran: http://www.reprodukcija.si

Pozdravljeni,

Vkljucena sem v postopek ivf, stara 42 let, trenutno sem v prvem postopku.

Punkcijo sem imela 24.2., pridobili so 8 celic, od tega:

oplojene c.: 4 /degenerirane c.: 1 /nezrele c.: 1 /nepravilno oplojene c.:

neoplojene c.: 1 /morfološko neustrezne c.: /poliploidije: 1 /monoploidije:

Dne 1.3. So mi vstavili en zarodek, kvaliteta blastocista 2.

Spermiogram kaze na oligoastenozoospermijo.

Laboratorijski izvidi:

S-TSH 2,78 mIU/L;

S-FSH 10,6 IU/L;

S-LH 5,3 IU/L;

S-Prolaktin 8,7 μg/L;

S-AMH 1,90 μg/L;

Mi lahko prosim komentirate izvide oz moje moznosti za zanositev glede na vse navedeno?

najlepsa hvala!

 

Spoštovani,

možnosti zanositve so nekaj odstotkov. Najpomembnješi dejavnik je kakovost jajčnih celic glede na starost.

Lepo pozdravljeni,

Bojana Pinter

 

prof. dr. Bojana Pinter, dr. med. vodja darovalskih postopkov Ginekološka klinika, UKC Ljubljana Informacije o darovalskih postopkih na tel.: 01-522-6074 (od 9h do 12h) E-pošta: [email protected] Spletna stran: http://www.reprodukcija.si
Objava čaka odobritev

Spoštovani,

Stara sem 32 let, izvidi so: AMH 0,33; FSH 23,9; TSH 1,49; LH 8,2; Prolaktin 7,6; Skrbi me, kolikšna je možnost za naravno zanositev? S kontracepcijskimi tabletami sem prenehala aprila 2022, menstrualni ciklusi so redni, a opažam spremembo v načinu krvavitev (bolj šibke; zadnje pol leta se je tudi začelo dogajati, da so krvavitve vmes prekinjene za dva dni, nato se še nadaljujejo par dni). Ali gre lahko že za predmenopavzo? Prisotne imam tudi avtoimune bolezni. Koliko se lahko vrednosti hormonov v mojem primeru še poslabšajo v kratkem časovnem obdobju? Ali menite, da je smiselno uporabiti postopek IVF?

Spoštovani,

izvidi kažejo na popuščanje jajčnikov oz. majhno ovarijsko rezervo, kar je lahko povezano tudi z avotimunimi boleznimi. Naravna zanositev je možna, vendar ni dobro čakati. Zato vam predlagam, da prosite izbranega ginekologa, da vas čimprej napoti v ambulantno za zdravljenje neplodnost, da se oceni stanje in da ne izgubljate časa.

Lepo pozdravljeni,

 

 

prof. dr. Bojana Pinter, dr. med. vodja darovalskih postopkov Ginekološka klinika, UKC Ljubljana Informacije o darovalskih postopkih na tel.: 01-522-6074 (od 9h do 12h) E-pošta: [email protected] Spletna stran: http://www.reprodukcija.si

Pozdravljeni

Imam Amh 0,22 (izvid november 2023). Prvi postopek neuspešen kratek protokol. Drugi postopek dolgi protokol 5 celic, 2 zarodka morula, 1 celica degenerirana, 1 neoplojena, 1 nezrela. Prenos 5 dan neuspešno. 12 dan po prenosu menstruacija močna krči je to normalno ponavadi imam samo še 2 dni menstruacijo. Lansko leto avgusta sem bila operirana endometriom levi jajcnik, desni žarisce endometrioze, pregrada na maternici. Sedaj so mi na uz našli polip in miom. Stara bom avgusta 40 let. Je sploh še smiselno iti v tretji postopek?

 

Spoštovani,

Verjetnost zanositve glede na leta je manj kot 10 % na postopek. Glede smiselnosti postopkov v vašem konkretnem primeru se posvetujte z ginekologom, ki vas obravnava zaradi neplodnosti.

Lepo pozdravljeni,

 

prof. dr. Bojana Pinter, dr. med. vodja darovalskih postopkov Ginekološka klinika, UKC Ljubljana Informacije o darovalskih postopkih na tel.: 01-522-6074 (od 9h do 12h) E-pošta: [email protected] Spletna stran: http://www.reprodukcija.si

New Report

Close