Najdi forum

niti pod razno ne bom imela otrok

Pa res dajmo zaključit s to debato, ki več ni debata temveč metanje polen in prerekanje izven meja normalnosti, to ne vodi nikamor, razen v zgražanje ljudi, ki takšno debato berejo, meni se ne da.

Navedbe AneKosi so v celoti plod domišljije nekoga, ki se norčuje iz različnih bolezni in iz imeti otroke. Zakaj je temu res tako? Odgovor se skriva v neresničnih navedbah, ki so odebeljene in podčrtane v njenem citiranem prispevku.

Huda stenoza aorte pri otrocih in mladostnikih, kar AnKosi trdi zase, da je, kot tudi trdi, da je bilo zaradi stenoze aorte njeno življenje ogroženo, z rastjo nikdar in nikoli ne izzveni. Zdravi se izključno operativno.

Zato je njena trditev, da je bolezen izzvenela sama od sebe, plod njne domišljije ob njenem popolnem nepoznavanju, kako bolezen nastane, kakšne posledice ima na bolnika, kako se kaže in kako se zdravi. Iz tega izhaja, da teh simptomov in posledic te bolezni od blizu ni nikoli videla, občutila, niti je sama ne more imeti, saj bi bila drugače dobro seznanjena z vsem, česar o tej bolezni sploh ne ve in ne pozna. Navedbe o srenozi aorte celoti in zato tudi vse ostalo, kar navaja zase o svojih boleznih, je lahko le plod njene domišljije in zato prozorno zavajanje ljudi na tem portalu.

Zavaja lahko vodi nevedne ljudi, ne pa tudi strokovne javnosti. Trditev, da je stenoza aorte pri nji s starostjo (do 18 leta) izvenela sama od sebe zaradi veganstva ali česarkoli, ne more biti resnična. Zdravljenje je izkjučno operativno. Poleg tega, vsak najmanjši napor bolniku s stenozo aorte le škoduje, nikar, da bi smel ali mogel hoditi velike razdalje, 20 kilometrov, kot si izmišljuje AnaKosi, niti, da bi mogel kolesariti. Strokovno mnenje je, da je njen prispevek v celoti plod njene prebujne domišljije, pri čemer je pravi namen njenega prispevka znan samo avtorici, vtis pa je, kot da gre le za norčevanje iz raznih bolezni in čudne vrste zabavo.

Priloga:
http://sciget.com/Predogled/2533/53a94f251ab9a6311253faad7d8e8eafe62869e0
Izsek iz dela;
Stenoza aortne zaklopke

Aortna stenoza se pojavlja pri 3 – 5 % otrok s prirojenimi srčnimi napakami. Nastane zaradi spremenjenih in deloma zraščenih lističev aortne zaklopke, pri čemer je obroč zaklopke lahko normalnega obsega ali zožen. Zaklopka je dostikrat dvolistna, tretja komisura pa le nakazana. Odpira se izrazito ekscentrično in pri otrocih skoraj nikoli ne kalcinira.

Pri tej hibi je tok krvi iz levega prekata v aorto oviran. Zaradi slabšega odpiranja zaklopke, je prisotna obremenitev levega prekata, ki mora ustvarjati večji tlak, da lahko odpre zaklopko. Prekat se zadebeli (hipertrofira) in čez čas popusti. Prirojena zožitev aortne zaklopke, ki je v zgodnjem otroštvu blaga ali zmerna, lahko sčasoma le napreduje.[/u]

Blaga stenoza nima večjih simptomov, pri težji obliki pa opažamo hitro zadihanost, utrujenost, pomanjkanje sape ob naporu, stiskajoče bolečine za prsnico in v težjih primerih tudi nezavest. Huda tlačna obremenitev levega prekata povzroči hipertrofijo prekatnega mišičja, temu pa ne sledi tudi ustrezno povečanje prekrvavitve skozi venčne arterije. Zato je lahko hud telesni napor pri bolniku, ki je sicer brez težav, vzrok za nenadno srčno odpoved in je neprepoznana bolezen stalna preteča nevarnost za starejše otroke in mladostnike. Srčno popuščanje, hipertrofija in obremenitev levega prekata pa so razlogi za

11
Fridrih Nataša: Zdravstvena nega bolnika po kardiokirurški operaciji srčnih zaklopk

hitro operacijo pri dojenčkih s kritično zožitvijo aortne zaklope že v prvih dneh ali tednih življenja.

Pri najtežjih oblikah je srčno popuščanje prisotno že ob rojstvu in otrok potrebuje takojšnje zdravljenje, ki je praviloma kirurško. Umrljivost zaradi posega je pri novorojencih precejšnja, pri večjih otrocih pa manjša. Po operaciji je zaklopka manj zožena, pojavi pa se lahko puščanje (insuficienca). Ta lahko postane sčasoma tako izrazita, da je treba zaklopko nadomestiti z umetno. Telesne obremenitve pri takšnih bolnikih niso zaželene in so lahko celo nevarne. Sicer otroci živijo normalno (Arnež, Smrkolj v: Pirc, 1995, str. 283).[/b][/i][/b]

Najbolje, da jo zažgemo kot čarovnico, ker je ozdravela, ko po “pravilih” sploh ne bi smela. :)) Mislim, kaj se greste. :/

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Odvisno za kakšno obliko aortne stenoze se gre, saj jih poznamo več vrst. Pri blažjih ni potrebna operacija in če se težava odkrije pravočasno, se zdravi z zdravili.
V starosti se običajno težave poslabšajo in šele takrat je operacija neophodna.

Ne glede, ali gre za blažjo ali hujšo obliko bolezni, ozdravitev sama po sebi, to je, da bi, kot eksplicitno navaja AnaKosi, bolezen do osemnajstega leta starosti sama od sebe izvenela, ni mogoča in ni realna. S starostjo se stanje le še slabša. Zato napori, ki jih opisuje, da jih zmore sedaj, ko je “zdrava”, govorijo v podporo temu, da bolezni nikoli ni imela, torej; ni “ozdravela”, saj ni bila bolna. Kaj se torej greste vi?

Imela sem blago stenozo, a so mi vseeno trobili, da se bo poslabšala, pa dajte no brigajte se zase in kaj se greste, da ocenjujete na slepo??? Če vas kaj zanima VPRAŠAJTE, kako lahko sklepate, napadete brez tehtne podlage? Mah narod je znorel, eto ravno zaradi takšnega ***** sem prav vesela, da moji potomci ne bodo spoznali nobenega od teh ljudi,.

Ja, potm pa stopi do moje kardiologinje Dr. miksičeve in če si ju upaš to rečt v faco, da je podala napačno diagnozo, DAJ.

Najbolje bi bilo zate, da to storiš sama.

AnjaKosi, pred leti, ko sem se prvič začela pojavljati na forumih, sem dobila dobronameren nasvet: da ni dobro preveč razlagati o sebi. Čeprav bi si želela, da bi bil forumski prostori tisti, kjer bi se luštno pomenkovalo, se je izkazalo, da so najbolj udarne, zaželjene in brane tiste teme, kjer se mnenja krešejo. Nekatere so odprte prav s tem namenom in ne dvomim, da je ta ena od njih. Samo poglej: še danes dviga pritisk in nabira klike…

Naj ponovim: odločitev, ali želite otroke, je vaša osebna. Ne potrebujete je razlagati in utemeljevati okolici, neglede na to, v katero smer se nagiba. Pomembno pa se je zavedati vnaprej, da se z rojstvom otroka začne obdobje ne le lepega, temveč tudi odgovornosti, skozi katere se ne moreš pretvarjati, da niso spremenile tvojih življenjskih prioritet. Kaj je bistveno zate ali zame, veva ti in jaz – vsak zase.

Škoda, da bi medtem zunaj šel mimo nas prelep sončen dan!


Jaz bi pa k temu dodal, da je pomembno, da ima človek pri sebi razčiščene zadeve in ve kaj si res želi in česa ne.
Kdor je v sebi v konfliktu in razdvojen med raznimi slabimi izkušnjami in svojimi potrebami, bo prav tako nenehno prihajal z drugimi v konflikt ter čutil potrebo po zagovarjanju.
Kriviti druge za naše konfliktno notranje stanje, je seveda neodgovorno in posledica nezavedanja tega, kar v resnici smo.

radi takšnega ***** sem prav vesela, da moji potomci ne bodo spoznali nobenega od teh ljudi,.[/quote]

AnjaKosi, pred leti, ko sem se prvič začela pojavljati na forumih, sem dobila dobronameren nasvet: da ni dobro preveč razlagati o sebi.

Res je, a ko pa drezajo in drezajo, pa ne odnehajo in napadajo brez podlage, ko niti ne vedo resnice, si sami neko mnenje ustvarijo, potem se čutim dolžno braniti in povedati renico. Se bom pa v naprej res zadržala, to je edina debata kjer ste me spravili tako daleč, a hkrati najbolj podla in brezpredmetna.

Najbolje bi bilo zate, da to storiš sama.[/quote]

Zakaj pa bi morala to storit ona, če to ni njeno mišljenje? Eni ste pa res ene navadne reve, pisati upate vse, da bi pa kateremu človeku pogledali v obraz pa to rekli direktno to pa nimate jajc.
Anja mislim, da ni stvar v tem, da bi salus mislil, da je tvoja zdravnica podala napačno diagnozo, stvar je v tem kot salus pravi, da ti sploh bolna nisi bila se pravi sploh nisi hodila k kardiologu. Salus pravi v smislu, da se zmišljuješ, da si sploh kdaj bila bolna. Na svetu očitno sploh ni bolezni. In ravno zato bi tudi jz rekla, ker tale marinec (namreč m 61 in salus je itak ena in ista oseba in to je marinec) piše take bedarije naj gre res kar on do tvoje kardiologinje in vpraša. Saj namreč on piše take traparije, ne ti. In če tako misli pa naj gre vprašat ane.

Dejstvo je, da stenoza aorte, niti blaga, še manj v kombinaciji s šumom na srcu, četudi šibkim, sama od sebe NE IZZVENI nikoli. Drugo dejstvo je, da ti dve bolezni skupaj sploh ne dopuščata bolniku, da bi počel to, kar trdi AnjaKosi, da počne sedaj; kolesaril in hodil desetine kilometrov daleč. In tretje dejstvo je, da ne pozna te bolezni, a piše o nji.

Zato ne bo nič narobe, če ne obvesti nikogar o ničemer. Ni potrebno, bolezni nikoli ni imela.

No, saj pravim, pojdi se sam prepričat. Priimek dr. ti je napisala. Pojdi.
Sploh pa TI malo veš o boleznih. Marsikatera bolezen je tako rečeno “otroška” in v najstniški dobi lahko popolnoma izgine. Moja bivša sošolka je imela šum v začetku oš in je pred 18 letom popolnoma ozdravela. Tudi v kombinaciji z drugimi boleznimi je možna ozdravitev. Pa tudi čudeži obstajajo. Prav tako pa kje piše, da je karkoli izzvenelo samo od sebe? Saj zato pa ima kardiologa. Pa saj zate itak vsak laže. Če bi lagala bi si lahko izmislila kakšno bolezen o kateri “ima več pojma” (po tvoje, ker o teh boleznih o katerih piše očitno PO TVOJE nima) in bi izpadlo, da ne laže. Lahko bi se tudi podučila na internetu preden bi pisala sem, ti bi šel pa potem tisto brati pa bi tudi izpadlo, da ne laže. Ker pa na internetu nekaj ne piše tako kot je ona napisala pa izpade, da laže, ker si ti nekaj samo prebral iz neta ane. Še enkrat, obstajajo čudeži, obstajajo zdravniki, ki se z boleznimi ukvarjajo. Na internetu pa včasih tudi ni vse napisano tako kot naj bi bilo res.

No, saj pravim, pojdi se sam prepričat. Priimek dr. ti je napisala. Pojdi.
Sploh pa TI malo veš o boleznih. Marsikatera bolezen je tako rečeno “otroška” in v najstniški dobi lahko popolnoma izgine. Moja bivša sošolka je imela šum v začetku oš in je pred 18 letom popolnoma ozdravela. Tudi v kombinaciji z drugimi boleznimi je možna ozdravitev. Pa tudi čudeži obstajajo. Prav tako pa kje piše, da je karkoli izzvenelo samo od sebe? Saj zato pa ima kardiologa. Pa saj zate itak vsak laže. Če bi lagala bi si lahko izmislila kakšno bolezen o kateri “ima več pojma” (po tvoje, ker o teh boleznih o katerih piše očitno PO TVOJE nima) in bi izpadlo, da ne laže. Lahko bi se tudi podučila na internetu preden bi pisala sem, ti bi šel pa potem tisto brati pa bi tudi izpadlo, da ne laže. Ker pa na internetu nekaj ne piše tako kot je ona napisala pa izpade, da laže, ker si ti nekaj samo prebral iz neta ane. Še enkrat, obstajajo čudeži, obstajajo zdravniki, ki se z boleznimi ukvarjajo. Na internetu pa včasih tudi ni vse napisano tako kot naj bi bilo res.[/quote]

Zakaj se ti vedno in povsod pojavljaš v vlogi ali bolnice ali avtorice ali pa zagovornika koga, ki piše o boleznih…? Zakaj že….?

Zunaj je pa res tako lepo sonce.

ker ima prav ;))
če rabiš še mojo kartoteko reči dr. miksičevi :))
Pa povej, da ne verjameš, da sem bila bolna haha, ti bo eno prilimala 😉 Aja v UKC MB dela, srečno!

In stopnje so 3. Stopnje stenoze aorte namreč 🙂 Pojdi s svojim (ne) znanjem k kakšnemu kardiologu, aja pa ne pozabi se pritožiti, da ni možno, da s starostjo izveni xp

No, saj pravim, pojdi se sam prepričat. Priimek dr. ti je napisala. Pojdi.
Sploh pa TI malo veš o boleznih. Marsikatera bolezen je tako rečeno “otroška” in v najstniški dobi lahko popolnoma izgine. Moja bivša sošolka je imela šum v začetku oš in je pred 18 letom popolnoma ozdravela. Tudi v kombinaciji z drugimi boleznimi je možna ozdravitev. Pa tudi čudeži obstajajo. Prav tako pa kje piše, da je karkoli izzvenelo samo od sebe? Saj zato pa ima kardiologa. Pa saj zate itak vsak laže. Če bi lagala bi si lahko izmislila kakšno bolezen o kateri “ima več pojma” (po tvoje, ker o teh boleznih o katerih piše očitno PO TVOJE nima) in bi izpadlo, da ne laže. Lahko bi se tudi podučila na internetu preden bi pisala sem, ti bi šel pa potem tisto brati pa bi tudi izpadlo, da ne laže. Ker pa na internetu nekaj ne piše tako kot je ona napisala pa izpade, da laže, ker si ti nekaj samo prebral iz neta ane. Še enkrat, obstajajo čudeži, obstajajo zdravniki, ki se z boleznimi ukvarjajo. Na internetu pa včasih tudi ni vse napisano tako kot naj bi bilo res.[/quote]

Zakaj se ti vedno in povsod pojavljaš v vlogi ali bolnice ali avtorice ali pa zagovornika koga, ki piše o boleznih…? Zakaj že….?

Zunaj je pa res tako lepo sonce.[/quote]

Kaj pa tebe spet preganja?
To bi ti lahko vprašal sebe, zakaj se pojaviš v vsaki temi kjer piše kdo, ki je bolan in mu ti pametuješ? Pa da ti odgovorim na vprašanje (čeprav ne vem za koga me imaš oziroma s kom me mešaš), ČE bi bila bolna bi seveda razumela bolne ljudi ZATO bi se postavila na njihovo stran. Tako se pa postavim v njihovo kožo. Ti pa očitno dobesedno iščeš tukaj po forumu koga bi lahko žalil in, ja, najlažje je žaliti take, ki so že tako ranljivi. In kaj imaš od tega, da se spravljaš na ljudi, ki so(bili) bolni?

Zakaj se ti vedno in povsod pojavljaš v vlogi ali bolnice ali avtorice ali pa zagovornika koga, ki piše o boleznih…? Zakaj že….?

Zunaj je pa res tako lepo sonce.[/quote]

Kaj pa tebe spet preganja?
To bi ti lahko vprašal sebe, zakaj se pojaviš v vsaki temi kjer piše kdo, ki je bolan in mu ti pametuješ? Pa da ti odgovorim na vprašanje (čeprav ne vem za koga me imaš oziroma s kom me mešaš), ČE bi bila bolna bi seveda razumela bolne ljudi ZATO bi se postavila na njihovo stran. Tako se pa postavim v njihovo kožo. Ti pa očitno dobesedno iščeš tukaj po forumu koga bi lahko žalil in, ja, najlažje je žaliti take, ki so že tako ranljivi. In kaj imaš od tega, da se spravljaš na ljudi, ki so(bili) bolni?[/quote]

Premisli, kaj tebe žene neprestano in povsod igrati vlogo žrtve spleta ali pa namišljene bolnice ali zagovornico teh, to je same sebe. Bedn, ej. Seveda, če to ne počneš izključno radi dvigovanja prometa na MONU po službeni dolžnosti ali mogoče honorarno. Tedaj to počni bolj strokovno. Ajde.

Hahahahaha. Ja seveda pa še dobro sem plačana hahahaha.
Ali te je malo sram, da bi odgovoril na vprašanje zakaj se spravljaš na bolne ljudi?
Beden si ti, ki se vtikaš v življenja drugih, očitno veš več o vsakemu kot o samemu sebi. Povej s kakšno pravico govoriš take stvari? Imaš dokaze kdo je bolan in kdo ne? Sam ves čas govoriš naj drugi dokažejo kar govorijo, pa ti dokaži kar govoriš.

New Report

Close