Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija nistagmus in operativno odpravljanje disoptrije

nistagmus in operativno odpravljanje disoptrije

Pozdravljeni!

Zelo sem vesela, da se je odprl ta forum. Želim vem vse najboljše!

Sedaj pa vprašanje:
Stara sem 37 let, že od rojstva imam horizontalni nistagmus, dioptrija pa mi je narasla do -6,5. Sedaj že nekaj let miruje. Imam tudi astigmatizem.
Slišala sem, da je nistagmus kontraindikacija za operativno zdravljenje dioptrije. Je to res?
Se morda ukvarjate tudi z operacijami na mišicah očesa, ki ublažijo posledice nistagmusa.

Hvala za odgovor!

Točno tako, nistagmus je kontraindikacija za korekcijo dioptrije z lasersko operacijo. Oči morajo biti zdrave. Glede operacij na očesnih mišicah zaradi nistagmusa nimam toliko izkušenj zato vam težko odgovorim, lahko pa se kje pozanimam.

mag. Kristina Mikek, dr.med. spec. oftalmologije Morela okulisti d.o.o. Center za očesno refraktivno kirurgijo Tehnološki park 21, stavba D, 3.nadstropje Ljubljana Tel: 01 5102340 www.morelaokulisti.si

kmikek napisal: “Glede operacij na očesnih mišicah zaradi nistagmusa nimam toliko izkušenj zato vam težko odgovorim, lahko pa se kje pozanimam.”
Prosim, te operacije me zelo zanimajo, zato bi bila vesela vsake informacije.
Hvala za odgovor!

Sem se pozanimala in te vrste operacij za nistagmus se sicer izvajajo na očesnih mišicah, niso pa zelo uspešne.

mag. Kristina Mikek, dr.med. spec. oftalmologije Morela okulisti d.o.o. Center za očesno refraktivno kirurgijo Tehnološki park 21, stavba D, 3.nadstropje Ljubljana Tel: 01 5102340 www.morelaokulisti.si

New Report

Close