Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Kajenje nicorette obliži

nicorette obliži

Tole vam pišem kot nekdo, ki je že večkrat prenehal kaditi za daljše obdobje in spet začenjal, samo da bi se potem vrnil na prvotni sklep, da nočem kaditi ker se brez cigaret dejansko boljše počutim in dam v življenju več od sebe.

Ni vam potrebno nič verjeti, potrebno je, da se izobrazite o tem, kaj nikotin pravzaprav je in kaj je to nikotinska odvisnost ter kako deluje. Nikotin izpodrine celo preživetvene nagone po hrani. Gre za eno od najmočnejših KEMIČNIH ODVISNOSTI, ki sploh obstajajo na tem svetu.

Zato so vsi ti ‘izdelki’, ki naj bi pomagali pri odvajanju pravzavprav le podaljševanje odvisnosti v drugi obliki in sramotno izkoriščanje človeške stiske. Poglejte si mojo predhodno objavo o tej temi, malce zgoraj.

In še eno stvar vam povem, nikotin se iz telesa povsem izloči že po 72 urah, se pravi treh dneh. In po mojih izkušnjah je to tudi obdobje najhujše stiske. Nimam zdaj pri roki slovenskih virov ampak dajte malo poglejte katere knjige so na voljo v slovenščini in vložite nekaj časa v to, ker se vam bo verjemite mi splačalo.

Uspešen prehod v boljše življenje vam želim! Nič hudega če se vam iz prve ne posreči, važno je ne obupati!

Vojin Radulović

Blizu 25 let sem kadil po 2 škatlici Ronhilla dnevno. Zdaj mineva 6 mesec, kar sem prižgal zadnjo cigareto. Začel sem s pomočjo laserske akupresure, zdaj si pomagam z obliži in žvečilci. Cigareti me še vedno mučijo, še vedno se jim moram upirati, dejansko pa je to z omenjenimi pomagali lažje (čeravno zelo drago).
Pomemben razlog za prenehanje so bile moje kronične težave z vnetimi dlesnimi, ugotavljam pa, da nicorette žvečilci te težave precej stopnjujejo. Kmalu po začektu uporabe se mi je stanje namreč rapidno poslabšalo in nič, prav nič, ni pomagalo. Neposredno po čiščenju zobnih kanalov sem testno prenehal žvečiti in glej si ga no, dlesni so se v tednu dni opazno popravile.
Imam prav ali gre zgolj za slučaj? Definitvno danes ni sledu o krvavenju, medtem ko so mi prej dlesni krvavele non-stop (ne na primer samo ob umivanju zob).

Seveda imajo, tako kot vsak preparat, tudi nikotinski pripravki lahko stranske učinke in med njimi je tudi ta možnost, ki jo opisujete.
Vsekakor pa vztrajajte pri prenehanju kajenja. Splača se.

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

Odločil sem se, da bom spet prenehal kaditi. Prej sem kadil 8 let potem sem prenehal za 5 let in naposled spet bebavo prižgal cigareto kar me je pahnilo nazaj na stara pota. Takrat sem prenehal brez kakšnih nadomestkov nikotina in verjamem, da mi bio tokrat uspelo na enak način. Tokarat pa upam, da za zmeraj!
Se opravičujem, ker nič ne sprašujem ampak mi pomaga, da kaj napišem in se potem tega držim.

Hvala.
Lp

Najprej čestitke za odločitev!!!
Dobrodošli s vojim zapisom. Ta forum je namenjen tudi izmenjavi mnenj in ne samo vprašanjem in odgovorom. Zato vi kar pišite. Vsak zapis in vsaka izkušnja je dobrodošla.
Predvsem pa držimo pesti.

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

Sama že kadim 15 let in sem se dvakrat skušala odvadit te razvade. Prvič z nikotinskimi pripomočki(obliži in žvečilkami), ki so mi pomagale, vendar samo v času jemanja teh pripomočkov, želja po cigareti je pa ostala. Pred leti sem slišala o tabletah Zyban, ki definitivno pomaga pri odvajanju od kajenja. S temi tabletami sem opustila to razvado in na žalost po treh letih nekadilstva sem začela spet kadit. Nobenih odtegnitvenih simptomov nisem imela. Iz prve roke lahko povem, da resnično pomaga. Po dveh mesecih jemanja teh tablet, nisem več imela želje po kajenju. Pri jemanju tablet dalje kadiš, vendar se ti zdneva v dan cigaret upira ,cigaretni dim ne moreš potegniti vase, ker ima nagnusen okus, zato pa zdneva v dan pokadiš manj cigaret. Ko sem pokadila dva cigareta na dan, sem si rekla, da tega tudi več ne potrebujem in hkrati sem nehala jemat tudi tablete. Sedaj pa sva se z možem dogovorila, da bova oba opustila kajenje s tabletami Champix, ki so baje bolj učinkovite z manj stranskimi učinki.
Edino kar si želim je, da bi pripomočke za opuščanje od kajenja krila zdravstvena zavarovalnica, za druge odvisnosti(droge, alkohol) krije zdravstvena zavarovalnica, zato bi morale začet krit tudi pripomočke za opuščanje od kajenja, glede na to koliko kadilcev oboleva za raznimi boleznimi, ki so posledica kajenja.
Srečo vsem tistim, ki se spopadate z odvajanjem!

Spoštovani sotrpini!
Za menoj je 30 let kajenja,ja kar dolga doba in ne morem verjeti ,da me je šele pri 49 letih srečala pamet,da sem prenehala z to norostjo.Sicer je minilo šele 13 dni brez cigarete ,meni se pa zdi ,da je minilo kar celo leto odkar sem kadila.Ker opažam ,da sem postala na momente preveč nervozna ,razmišljam ,da bi posegla po obližih .Prenehala sva oba z možem in moram priznati,da sva zelo vesela,ker nič več ne smrdiva ,po stanovanju je vse tako čisto,že zaradi dima se mi je zdelo ,da je vse umazano.V varstvo sva dobila vnukinjo in je tudi to povod ,da sva prekinila z to pošastjo in seveda tudi zdravje ,ki bi moralo biti na prvem mestu(upam ,da ta pošast,kot jo imenujem ni naredila že preveč škode) .Možu abstinenca ne dela preglavic ,ker je pred leti že prekinil za dobo 8 let,sebe pa opažam ,da sem utrujena ( boleham za neke vrste revmo (Ankilozirajoči Spondilitis),tako da utrujenost je tudi od te bolezni),nervozna ,loteva se me glavobol,kar pa je najhujše PRIDOBIVaM KILOGRAME,Katerim bi se že zaradi bolezni morala izogniti.Sicer pa vse to sem vedela že prej in nič ne odtehta tega ,da bom nekoč lahko z ponosom rekla da sem nekadilka! Upam ,da mi uspe premagati te simptome z obliži??,Čeprav se bojim ,da bom začela z obliži zopet vnašati nikotin v telo in s tem nikakor ne bom znebila zasvojenosti.ALI BI BILO BOLJE ŠE MALO POČAKATi in kako dolgo?Prosim povejte mi svoje izkušnje .Hvala vam in veliko volje in sreče,tudi te potrbujemo!!!

Lahko vprašam kam ste šla na akupunkturo. Hvala in lp

Doma ne kadiš ker bi te pomoje fotr nasekal kot kanto.

Jaz sem pri 14 letih delal na njivi.

3 cigarete pokadi pa misli da ima probleme…

Spravi se v solo pa ne jamraj o odvistnosti

Odgovor na objavo uporabnika
david321, 09.06.2009 ob 15:51

Pozdravljeni!

Kadim že 8 let in resno razmišljam o prenehanju. Ali so komu resnično pomagali ti obliži, saj sem glede tovrstnih zadev preveč skeptičen, (kot neke tablete proti hujšanju, po katerih ne shujšaš). Prosim za mnenje uporabnika, ki je doživel to izkušnjo! Pomagalo DA/NE?! Stranski učinki (več hrane, alkohola,….)!?!?

hvala in lep pozdrav

Odgovor na objavo uporabnika
katra1245, 20.02.2008 ob 09:47

Pozdravljena Tinča407

Po priporočilu znancev sem se nato odločila za akupunkturo in odkar sem odšla iz ordinacije nisem niti pomislila več na cigaret. Sploh se mi ne lušta in nimam nobenih kriz.Tak da jo priporočam pa še bolj je zdrava od obližev 🙂 pa občutno cenejša.

Mene pa zelo zanima akupunktra pa ne vem kam se naj obrnem ali bi mi vi lahko ta naslov posredovali.
Lep pozdrav
Katra

Kam ste šli na akupunkturo ? To me res zelo zanima.

New Report

Close