Najdi forum

Nič več se mi ne da, niti v službi, niti doma. Že nekaj časa se to dogaja ni danes na jutri.

Pridem v službo in včasih 8 ur delam delo ki se opravi v 1 uri. Prelagam delo za jutri. Več sem na telefonu kot v delu.

Ne ljubi se mi na fitnes niti spremniti prehrano. Posledično se redim.

Ni mi problem iti ven na pijačo, družiti se s prijatelji, potovati. To rada počnem.

Kako naj se motiviram za delo? To mi je najbolj pomebno. V službi mi nihče ne teži, tako da problem z okoljem nimam, problem je v meni ko se mi res nič ne da.

Hvala za kakršen koli nasvet.

Pozdravljeni,

vaša situacija kaže na možno izgubo motivacije ali zanimanja za določene vidike vašega življenja, kar je lahko povsem normalno v določenih obdobjih. Brez celovite slike vašega življenja in brez dialoga lahko ponudim le omejen vpogled.

Nekaj vprašanj, ki bi lahko pomagala pri nadaljnjem razumevanju vaše situacije:

Ali ste v preteklosti čutili večjo motivacijo za delo in druge dejavnosti, ki jih trenutno zanemarjate?

Ali obstajajo kakšne nedavne spremembe v vašem življenju (osebno ali poklicno), ki bi lahko prispevale k temu občutju?

Kako ocenjujete svoje splošno duševno in fizično zdravje v tem obdobju? Ali opažate kakšne druge spremembe v razpoloženju, energiji ali splošnem počutju?

Občutki, ki jih opisujete niso redkost in obstajajo načini za njihovo razrešitev. Včasih lahko takšni občutki signalizirajo potrebo po spremembi ali pa so znak globljih težav. Vsekakor bi bilo morda koristno razmisliti o posvetovanju s strokovnjakom kot je psihoterapevt.

Glede motivacije za delo, je tako, da je verjetno povezano z vašimi trenutnimi težavami z izgubo motivacije. Bolj poglobljeno razumevanje vzrokov za vaše težave bi vam lahko pomagalo tudi pri težavah pri delu.

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close