Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Nič ne pije – problem?

Nič ne pije – problem?

Pozdravljeni,

Imam problemček. Sin je star devet mesecev in noče piti tekočine. Že skoraj od rojstva pije prilagojeno mleko (hipp 1, sedaj hipp 2). Na dan spije cca. 4 dl mleka, je sadne, zelenjavne in žitne kašice, malo mesa, v glavnem nič posebnega. Tekočine pa noče za noben denar :-). Probala sem z raznimi sokovi, čaji, vodo, sladko, kislo…, iz različnih stekleničk, lončkov… Če mu dam po žlički tekočino izpljune – vedno. Dehidriran ni, se mi pa zdi da ima temen urin. Ali bi me moralo skrbeti? Naj prosim zdravnico za pregled urina?
Nimam pojma kako ga navaditi, da spije vsaj par požirkov? Ali je res, da otrok ko je žejen pije? Naš vse izpljune, cucelj pa niti v usta noče dati (razen če je notri mleko).

Hvala za odgovor.

Petra

Dober večer, Facx,
tudi o tem smo že večkrat pisali.
Dojeni otroci ne potrebujejo dodatne tekočine (tako pravijo višji), vidimo pa, da res slabo pijejo potem, ko so na gosti hrani.
Tekočino mu skrijte v kompot, predvsem pa juhice (tu sigurno dobi 200 ml tekočine), tudi v žitni kašici je vsaj 150 ml mleka. Skratka, po 12-15 mesecih pa začnejo čudežno piti. Navadite ga na navadno vodo, če je možno.

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Spostovani!
Jaz sem imela s svojim sinom enak problem do priblizno osmega meseca, zdaj pije dosti. Zanima me ce je v redu da pije sto procentni pomarancni sok mesan z vodo. Pa se to, ali mu lahko pri enem letu zacnem dajati ribe? Hvala

Dober večer,
100% pomarančni sok, mešan z vodo 50:50, je odličen.

Če v družini nimate alergij, potem mu lahko po 1 letu začnete dajati ribe, sprva bele, rečne, nato morske, šele kasneje tudi plave (ker vsebujejo škombroid).

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pri mojem sinčku sem opazila, da če je čajček malo bolj topel – mlačen,ga bo spil kar veliko, če pa je hladen, torej sobna temp. pa naredi samo kakšen požirek. Če nimate problema samo v odklanjanju cuclja, lahko sprobate tudi naš recept.

lp,
mojcapec

O, super ideja mojcapec,
verjetno je to povezano s temperaturo mleka in je zato navajen uživati tekočine malo bolj tople, kot so na sobni temperaturi.
Dobra ideja!

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close