Neurofizioterapija v Mariboru
…je katastrofa. Imamo fizioterapijo 1x/teden. Najprej smo hodili k privatnici, ki je imela pogodbo z Zdravstvenim domom. Dojenčico je obravnala celih 5-9 minut. Po besedah terapevtke je bilo vse OK, lepo je napredovala, žal je napredek videla le ona. Konec poletja je zdravstveni dom pogodbo prekinil. Dobili smo novega terapevta, ki nima nobenih izkušenj, poleg tega nima izobrazbe za neurofizioterapevta. Vse skupaj je grozno. Čas pa teče. Privat si terapije ne moremo privoščiti, poleg tega nimamo niti izbire. Ali je še kakšna mamica, ki se ukvarja s podobnimi težavami? In kako jih rešujete. Vsi nam govorijo, da v prvem letu lahko naredimo največ, mi pa kar čakamo,…
Mislim, da je problem vsepovsod enak. Tudi midve s hčerko hodiva V Slovenj Gradec in ti povem… Mislim, da vsi ti terapevti vidijo napredek, ki ga enostavno starši in drugi ne. Jaz sem primorana plačevati privat terapijo, čeprav me pride ogromno, ampak splača se. Aja, privat fizioterapevtko pa imam drugo.
Tudi nam je dodeljena fizioterapija 1x na teden. Katastrofa na celi črti. Z fizioterapevtko sem prilično zadovoljna, ampak le zato, ker z otrokom jaz doma sama telovadim in si od njene fizioterapije ne obetam prevec. Mi hodimo se k privat zdravniku, ki se ukvarja z medicinsko rehabilitacijo in pediatrijo, kjer nas on uči kaj delati z otrokom. On z njim ne telovadi, otroka samo opazuje in na podlagi tega nam da vaje, kaj moramo delati z otrokom. Da me nauči in obvladam določeno vajo, je včasih potrebna ena ura – zdaj pa ti zamisli kaj se naj naredi v teh ubogih 45-tih minutah, ki ti jih nameni zdravstvo. Otroka moras v tem casu sleči, obleči in še telovaditi z njim – pri enoletniku in pol pomeni to ravno 10 minut intenzivnega dela. IN z gledanjem se naj jaz naučim kako izvajati vaje doma?
Jaz sem nad nasim sistemom zelo razočarana. Država ti nič ne nudi, sploh pa če otrokom nima težke stopnje poškodbe. Takrat ti niti ne dajo dodatka za nego, kaj šele kaj druga.
Ne vem kdaj bo država začela vlagati v otroke.
Pozdrav
Mamica,
v Mariboru je kar nekaj fizioterapevtov (tudi nevrofizioterapevtov). V kolikor niste zadovoljni s sedanjim, ga lahko zamenjate. Mogoče vam bo v pomoč spletna stran ZZZS:
(kjer izberete seznam izvajalcev zdravstvenih storitev – izberite regijo).
Obravnava enkrat tedensko je običajna praksa, saj gre poleg ocenjevanja napredka, fizioterapevt pokaže -med drugim- ustrezne vaje in vam dam navodila, kako vadite doma.
Zakaj je fizioterapevtka videla napredek in zakaj vi ne, pa žal ne vem. Če je ocenila otrokov napredek kot pozitiven, ima najverjetneje ta njena ocena tudi neko strokovno ozadje. Ste jo vprašali, kje vidi njen napredek?
Lep pozdrav, Petra
Pošlji oblikovano (02-11-04 18:36)
Mamica 1,
nam lahko malce več zaupate o privat zdravniku, ki se ukvarja z medicinsko rehabilitacijo in pediatrijo?
Kar pa se tiče sistema – vsaka zdravstvena storitev ima predpisan svoj čas -nekateri se ga bolj, drugi manj držijo.
Lep pozdrav, Petra
Pošlji oblikovano (02-11-04 18:36)
Bili,
mogoče vam bo v pomoč spletna stran ZZZS:
(kjer izberete seznam izvajalcev zdravstvenih storitev – izberite regijo). Tukaj so omenjeni le zasebni fizioterapevti, ki imajo koncesijo z ZZZS.
Kar pa se logopedov tiče, je uradno le ena privatna logopedinja (ki ima koncesijo).
Lep pozdrav, Petra
Pošlji oblikovano (02-11-04 18:35)
Gre za privatno polikliniko za medicinsko rehabilitacijo in pediatrijo v Zagrebu. Delamo z dr. Polovino in moram reci, da mi je zal, da nismo s terapijo takoj zaceli pri njemu.
Delamo po Bobathu in hkrati izvajamo dolocene vaje po metodi Vojta. Njegovi rezultati so neprimerno večji kot tukaj.
Imam obcutek, da je tukaj zdravniku in fizioterapevtki pomembno le da otrok shodi, ni jim pa vazen način hoje. Pri našem otroku ni bila hoja nikoli sporna, le kakšen bo način se ni vedelo.
Tudi mi obiskujemo nevrofizioterapijo- privat.
Ko smo ugotovili, da je bolj “mehek” smo zahtevali pregled pri doktorici Koražijevi-Maribor, nam je odvrnila, da bo naš fantek to vse uredil sam, vendar kakšna bo drža, hoja,.. pa se ne vprašajo oz. jih to ne zanima.
Zato smo se odločoli da bomo hodili privat-gospe Jožici Potrč-sedaj naš fantek šiba po štirih in se že vstaja ob predmetih. Naša firioterapevtka telovadi z našim fantkom 30min-več ne vzdrži. Hodili pa bomo dokler nebo hodil sam.
Ta gospa je prej delala v zdravstvenem domu in je našega prvega fanta,ki je sedaj star pet let “spravila na noge” pri 15 mesecih. Takrat nam ni nihče upav 100% zagotoviti če bo hodil oz kako!
lp Janja
Sporočam naslov:
POLIKLINIKA ZA FIZIKALNO MEDICINO I REHABILITACIJU, PEDIJATRIJU I ORTOPEDIJU, prof. dr. sc. Milena Stojčević Polovina
Kosirnikova 14, Zagreb
tel: 01/37 69 001
Za prvi pregled smo plačali 350 hrvaških kun, posamezna obravnava pa stane 250 kun. Kolikokrat pa je potrebno iti, je odvisno od stopnje poškodbe in trajanja rehabilitacije. Mi smo hodili na 3 tedne 1 x, sedaj ko smo tik pred hojo pa hodimo bolj pogosto in sicer vsakih 14 dni.
Tukaj te zdravnik nauči telovaditi z otrokom in starši sami delajo doma z njim. Kar je po mojem najbolj uspešno, saj smo starši največ časa z otrokom, z njim telovadiš kadar je razpoložen in ne takrat ko imaš dogovorjeno terapijo.
Vendar naj povem; tukaj se resnično dela z otroci. Mojemu otroku slovensko zdravstveno zavarovanje plača predpisano terapijo 1x na teden. Dr. Polovina pa pravi, da mora otrok spati, jesti in telovaditi. Tako, da tukaj se resnično dela z otrokom. Zato so tudi dosti večji rezultati.